settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісуса не назвали Емануїлом?

Відповідь


У пророцтві про непорочне зачаття, в Ісаї 7:14, пророк проголошує: "Отже, Сам мій Владика дасть вам ознаку. Ось Діва завагітніє й народить Сина, і дасть Йому ім’я Емануїл" (УБТ). Це пророцтво спочатку здійснилося за часів Ісаї, але в кінцевому підсумку воно відноситься до народження Ісуса, як ми бачимо в Матвія 1:22-23: "Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: Ось, діва матиме в лоні та народить Сина, і дадуть Йому ім’я Емануїл, що означає: З нами Бог”. Це, однак, не означає, що Месію насправді назвуть Емануїлом.

У Старому і Новому Заповітах Ісусу дано багато "імен", і Емануїл - одне з них. Ісая в іншому місці пророкував про Месію: “І дадуть Йому ім’я: Дивовижний Порадник, сильний Бог, Отець вічності, Владика миру" (Ісаї 9:6). Люди, які зустрічали Ісуса в Галілеї та Юдеї, ніколи не називали Його жодним з цих "імен", але вони є точним описом того, ким Він є і що Він робить. Ангел сказав, що Ісус "Сином Всевишнього буде названий" (Луки 1:32) і "Сином Божим" (вірш 35), але жодне з цих імен не було Його справжнім ім'ям.

Пророк Єремія пише про Царя, який “правитиме мудро" (Єремії 23:5), і він дає нам ім'я прийдешнього Месії: "А ось Його Ім’я, яким Його називатимуть: Господь – наша Праведність" (Єремії 23:6). Ісуса ніколи не називали "Господь – наша праведність", але ми можемо називати Його так! Він приносить нам Божу праведність. Він - Бог у плоті, і Той, Хто робить нас праведними (1 Коринтян 1:30; 2 Коринтян 5:21).

Ми можемо називати Ісуса на Його ім'я, але можемо також називати Його “Емануїл". Або "Чудовий", "Порадник", “Владика миру", або "Господь нашої правди". Імена Ісуса Христа множаться завдяки Його божественній природі та чудотворним діянням.

Сказати, що Ісус буде названий "Емануїлом", означає, що Ісус є Богом, що Він жив серед нас у Своєму втіленні, і що Він завжди з нами. Ісус був Богом у плоті. Ісус був Богом, Який оселився серед нас (Івана 1:1, 14). Бог виконує Свої обіцянки. Діва Марія народила сина. Дві тисячі років тому, у Вифлеємі, ми бачимо, як це немовля народилося і було покладене на сіно. Це немовля, як би це не здавалося неймовірним, є Бог. Це Немовля - Бог з нами. Ісус, як наш Емануїл, є всемогутністю, всезнанням, досконалістю і любов’ю, що перебувають із нами.

Ні, Йосип не назвав Ісуса “Емануїлом", але природа Ісуса робить Його справді Емануїлом, "Богом з нами". Ісая сказав нам, щоб ми чекали на Емануїла, Сина Божого, народженого від діви. Він врятує нас; Він примирить людей з Богом і поверне творінню його первісну красу. Ми знаємо Його як Ісуса, але ми також можемо називати Його "Бог з нами", тому що це саме те, ким Він є.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісуса не назвали Емануїлом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries