settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус є Богом з нами?

Відповідь


Перед народженням Ісуса Йосипу з'явився ангел і сповістив, що його наречена Марія зачала дитину від Святого Духа (Матвія 1:20-21). Марія народить Сина, і вони повинні будуть назвати Його Ісусом. Далі Матвій, цитуючи Ісаї 7:14, поділився цим натхненним одкровенням: "Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: Ось, діва матиме в лоні та народить Сина, і дадуть Йому ім’я Емануїл, що означає: З нами Бог” (Мт. 1:22-23, УБТ).

За сімсот років до того пророк Ісая передбачив народження обіцяного Месії від Діви Марії. Він пророкував, що Його ім'я буде Емануїл, що означає "з нами Бог". Посилаючись на слова Ісаї, Матвій визнав Ісуса Емануїлом. Ім'я Емануїл виражає чудо Боговтілення: Ісус - Бог з нами! Бог завжди був зі Своїм народом - у хмарному стовпі над скинією, у голосі пророків, у ковчезі заповіту - але ніколи Бог не був так явно присутній зі Своїм народом, як через Свого Сина, народженого від Діви, Ісуса, Месію Ізраїлю.

У Старому Завіті присутність Бога зі Своїм народом була найбільш очевидною, коли Його слава наповнювала скинію (Вихід 25:8; 40:34-35) і храм (1 Царів 8:10-11). Але ця слава була значно перевершена особистою присутністю Бога Сина, Бога з нами особисто.

Мабуть, найбільш значущим уривком в Біблії про втілення Ісуса є Івана 1:1-14. Іван стверджує, що "Слово було в Бога, і Слово було Бог. Воно на початку було в Бога" (вірші 1-2). Іван використовує термін "логос", або "Слово", як чітке посилання на Бога. У вірші 14 Іван проголошує: "І Слово стало тілом, і перебувало між нами, і ми побачили славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини".

У ніч арешту Ісус навчав Своїх учнів. Пилип попросив: "Господи, покажи нам Отця, – і цього нам вистачить. Говорить йому Ісус: Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Пилипе? Хто Мене бачив, той і Отця бачив. Як же ти говориш: Покажи нам Отця?" (Івана 14:8-9). Ісус весь цей час показував їм Отця. Він справді був "Богом з нами". Кожного разу, коли Ісус говорив, Він говорив слова Отця. Що б Ісус не робив, Він робив саме так, як зробив би Отець.

Бог прийняв на Себе людську плоть і кров (1 Тимофія 3:16). У цьому і полягає сенс втілення. Син Божий буквально "оселився" серед нас як один з нас (Івана 1:14). Бог показав нам Свою славу і запропонував нам Свою благодать та істину. У Старому Завіті скинія уособлювала Божу присутність, але тепер, у Новому Завіті, Ісус Христос є Богом з нами. Він не просто символ Бога з нами; Ісус є Богом з нами особисто. Ісус не є частковим об'явленням Бога; Він є Богом з нами у всій Його повноті: "Адже в Ньому тілесно перебуває вся повнота Божества" (Кол. 2:9).

Бог повністю відкриває нам Себе через Ісуса Христа. Він відкриває Себе як наш Відкупитель (1 Петра 1:18-19). Ісус є Богом з нами як Примиритель. Колись ми були відокремлені від Бога через гріх (Ісаї 59:2), але коли прийшов Ісус Христос, Він привів Бога до нас: "Адже Бог у Христі примирив світ із Собою, не зараховуючи їм їхні переступи, і доручив нам слово примирення" (2 Коринтян 5:19; див. також Римлян 8:3).

Ісус - це не тільки Бог з нами, але й Бог у нас. Бог приходить жити в нас через Ісуса Христа, коли ми народжуємося знову: "І живу вже не я, а Христос живе в мені. А що тепер живу в тілі, то живу вірою в Божого Сина, Який полюбив мене й віддав Себе за мене" (Гал. 2:20). Дух Божий живе в нас, і ми є Його оселею: "Адже ми – храм Живого Бога, як сказав Бог: Оселюся в них і ходитиму з ними , і буду їхнім Богом, а вони будуть Моїм народом!" (2 Коринтян 6:16).

Ісус є Богом з нами не тимчасово, а вічно. Бог Син, ні на мить не перестаючи бути божественним, прийняв повністю людську природу і назавжди став "Богом з нами": "Я з вами по всі дні аж до кінця віку" (Матвія 28:20; див. також Євреїв 13:5).

Коли Ісусові прийшов час повертатися до Отця, Він сказав Своїм учням: "І Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя, щоб навіки перебував з вами" (Івана 14:16). Ісус говорив про Святого Духа, третю Особу Божества, яка продовжуватиме приносити Божу присутність у життя віруючих. Святий Дух продовжує з нами роль Ісуса як вчителя, відкривача істини, підбадьорювача, утішителя, заступника і Бога.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус є Богом з нами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries