settings icon
share icon
Запитання

Чи є Бог і Ісус однією і тією ж особою?

Відповідь


Відповідь на питання “Чи є Бог і Ісус однією і тією ж особою?" насправді залежить від того, що мається на увазі під однією і тією ж особою.

Якщо це питання означає "Чи дійсно Ісус є Богом?" або "Чи є Ісус Богом у плоті?", то відповідь буде "Так, Ісус є повністю божественним. Він має всі атрибути Бога" (див. Колосян 2:9).

Однак це питання можна було б інтерпретувати інакше, що вимагало б іншої відповіді. З богословської точки зору, Ісус і Отець - це різні Особи Трійці. Вони єдині за природою і сутністю, але різні за особистістю.

Існує стародавня єресь під назвою модалізм (і більш сучасна варіація - теологія єдності), яка вчить, що Бог існує не в трьох рівноправних, співвічних Особах, а лише в одній. Згідно з модалізмом, Отець, Син і Святий Дух - це не три окремі Особи, а просто три способи об'явлення: іноді Бог об'являється як Отець, іноді - як Син, а іноді - як Святий Дух. Якщо поставити Питання: "Чи Ісус і Бог Отець - це одна і та ж особа?", модалісти відповіли б "так", але біблійні тринітарії відповіли б "ні".

Вчення про Трійцю є найкращим поясненням усіх біблійних свідчень. Існує лише один Бог, але Він існує як три рівноправні, співвічні Особи: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух. Це відрізняється від вчення про трьох окремих богів через взаємозалежність і єдність трьох Осіб Трійці. Є один Бог, який існує як три окремі Особи, що мають однакову сутність або природу. Таким чином, Отець є Богом, Син є Богом і Святий Дух є Богом; однак Отець не є тією ж особою, що й Син, а Син не є тією ж особою, що й Святий Дух. Це іноді ускладнюється тим, що Бога Отця в Новому Завіті часто називають просто "Богом".

Перші три вірші Євангелія від Івана дають нам уявлення про те, як це відбувається:

Івана 1:1. ' На початку було Слово... (З 14-го вірша ми знаємо, що Слово - це Ісус. На початку Він вже був там).

... і Слово було в Бога... (Тут йдеться щонайменше про двох Осіб: одну з них називають "Бог", а іншу - "Слово").

... і Слово було Бог (Слово відрізняється від Бога, але Його також називають "Богом". Слово є божественним за Своєю сутністю).

Івана 1:2. Воно на початку було в Бога. (Після важливого ототожнення Слова з Богом, ще раз підкреслюється відмінність - Він був з Богом, коли все почалося).

Івана 1:3. Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало. (Тут ми бачимо, що Слово насправді є Творцем. Він створив усе. У Старому Завіті нам сказано, що Бог створив усе - Буття 1:1.)

Саме така біблійна інформація привела до формулювання вчення про Трійцю. Коли в Старому Завіті говориться про "Бога", більшість людей, напевно, думають про Бога-Отця, але точніше було би думати про "Бога-Трійцю". У Новому Завіті ми бачимо, як кожна Особа Трійці взяла на себе різні ролі у відкупленні загубленого людства, але різні Особи завжди перебувають у повній згоді, діючи як одне ціле.

Ісус є Богом, але Ісус (який є Богом Сином) не є тією ж самою Особою, що й Бог Отець чи Бог Святий Дух.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є Бог і Ісус однією і тією ж особою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries