settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус був Богом, чому Він сказав "Отець більший від Мене" в Івана 14:28?

Відповідь


Фраза "Отець більший від Мене" (Ів. 14:28, УБТ) була сказана Ісусом під час розмови в горниці, а ширший контекст - це обітниця Святого Духа учням після воскресіння Ісуса. Ісус неодноразово говорить, що Він виконує волю Отця, тим самим маючи на увазі, що Він певним чином підпорядкований Отцю. Тоді виникає питання, як Ісус може бути рівним Богові, якщо Він, за Його власним визнанням, підпорядковується волі Бога? Відповідь на це питання криється в природі втілення.

Під час втілення Ісус тимчасово "став дещо меншим за ангелів" (Євр. 2:9), що стосується статусу Ісуса. Вчення про боговтілення говорить, що Друга Особа Трійці прийняла людську плоть. Тому, за всіма намірами і цілями, Ісус був повністю людиною і "став дещо меншим за ангелів". Однак Ісус також є повністю божественним. Прийнявши людську природу, Ісус не відмовився від Своєї божественної природи - Бог не може перестати бути Богом. Як ми можемо узгодити той факт, що Друга Особа Трійці є повністю божественною, але в той же час повністю людською і за визначенням “меншою за ангелів"? Відповідь на це питання можна знайти в Посланні до Филип'ян 2:5-11. Коли Друга Особа Трійці прийняла людську подобу, сталося щось дивовижне. Христос “понизив Самого Себе”. Ця фраза напевне викликала більше суперечок, ніж будь-яка інша фраза в Біблії. По суті, це означає, що Ісус добровільно відмовився від прерогативи вільно користуватися Своїми божественними атрибутами і підпорядкував Себе волі Отця, перебуваючи на землі.

Також слід враховувати, що підпорядкування за роллю не дорівнює підпорядкуванню за суттю. Наприклад, розглянемо відносини між роботодавцем і працівником. Роботодавець має право вимагати певні дії від працівника, а працівник зобов'язаний служити роботодавцю. Ролі чітко визначають відносини підпорядкування. Однак обидві людини залишаються людьми і мають ту ж людську природу. Між ними немає ніякої різниці щодо їхньої сутності; вони стоять на рівних. Той факт, що один з них є роботодавцем, а інший - найманим працівником, не змінює сутнісної рівності цих двох осіб як людських істот. Те ж саме можна сказати і про членів Трійці. Всі три члени (Отець, Син і Святий Дух) по суті рівні, тобто всі вони божественні за своєю природою. Однак у великому плані відкуплення вони відіграють певні ролі, і ці ролі визначають владу і підпорядкування. Отець керує Сином, а Отець і Син керують Святим Духом.

Тому той факт, що Син прийняв людську природу і підкорився Отцеві, жодним чином не заперечує божественності Сина і не применшує Його сутнісної рівності з Отцем. Отже, велич, про яку йдеться в цьому вірші, стосується ролі, а не сутності.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус був Богом, чому Він сказав "Отець більший від Мене" в Івана 14:28?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries