settings icon
share icon
Запитання

Чи народився Ісус 25 грудня? Чи є 25 грудня днем народження Ісуса?

Відповідь


Ймовірно, перша згадка про народження Ісуса 25 грудня датується 3 століттям, коли Іполит Римський писав: "Перше пришестя Господа нашого у плоті, коли Він народився у Вифлеємі, було 25 грудня, в середу" (Коментар на Даниїла, T. C., 2010, книга 4, 23.3). Найдавніша згадка про якесь святкування цієї дати міститься у Філоцліанському календарі від 336 року, що представляє римську практику.

Люди висували різні причини для вибору 25 грудня як дати народження Ісуса:

1) 25 грудня - це дев'ять місяців після 25 березня, яке історик Секст Юлій Африканський і батько ранньої церкви Тертуліан вважали датою Пасхи, на яку був зачатий Ісус (див. "Adversus Judaeos" Тертуліана, гл. VIII). Цей розрахунок ґрунтувався на традиції, що Ісус був зачатий і помер в один і той же календарний день.

2) Згідно з іншою традицією, 25 березня - це річниця створення світу. Зачаття Ісуса в цей день привело б до Його народження 25 грудня.

3) 25 грудня збіглося з язичницьким святом зимового сонцестояння. Церква таким чином запропонувала християнську альтернативу язичницьким святкуванням і з часом переосмислила багато їхніх символів і дійств у спосіб, прийнятний для християнської віри і практики.

25 грудня стає все більш прийнятною датою народження Ісуса. Однак дехто стверджує, що народження відбулося в іншу пору року, наприклад, восени. Послідовники цієї теорії стверджують, що юдейські зими були надто холодними, щоб пастухи могли пильнувати свої отари вночі. Однак історія доводить протилежне, і ми маємо історичні свідчення того, що непорочні ягнята для храмового жертвоприношення насправді утримувалися на полях поблизу Вифлеєму протягом зимових місяців. З огляду на це, неможливо довести, чи народився Ісус 25 грудня, чи ні. І, зрештою, це не має значення.

Правда в тому, що ми просто не знаємо точної дати народження нашого Спасителя. Насправді, ми навіть не знаємо напевно, в якому році Він народився. Вчені вважають, що це було десь між 6 і 4 роками до нашої ери. Ясно одне: якби Бог вважав, що нам важливо знати точну дату народження Спасителя, Він неодмінно сказав би про це у Своєму Слові. Євангеліє від Луки містить дуже конкретні деталі цієї події, навіть те, що Немовля було “сповите” і лежало “у яслах" (Лк. 2:12). Ці деталі важливі, тому що вони говорять про Його природу та характер, лагідний і смиренний. Але точна дата Його народження не має жодного значення, і, можливо, саме тому Бог вирішив не згадувати про неї.

Справа в тому, що Він народився, Він прийшов у світ, щоб спокутувати наші гріхи, Він воскрес для вічного життя, і Він живий сьогодні. Саме це ми повинні святкувати, як сказано в Старому Завіті в таких уривках, як Захарія 2:14: "Радісно співай і веселися, дочко Сіону, тому що Я прийду і замешкаю посеред тебе, – говорить Господь" (УБТ). Далі ангел, який сповістив пастухам про народження, приніс "велику радість, яка буде для всього народу" (Лк. 2:10). Безумовно, це привід для святкування кожного дня, а не лише раз на рік.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи народився Ісус 25 грудня? Чи є 25 грудня днем народження Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries