settings icon
share icon
Запитання

Чому натовп кричав "Розіпни Його!”, коли Пилат хотів відпустити Ісуса?

Відповідь


Коли Синедріон надіслав Ісуса до римського правителя Понтія Пилата, той не зміг знайти в Ньому жодної провини, і тричі сказав про це (Луки 23:4, 14-15, 22). Наприкінці суду Пилат шукав спосіб звільнити Ісуса (Івана 19:12). На свято Пасхи правитель відпускав ув'язненого на волю народу, тому, щоб заспокоїти натовп юдейських лідерів і домогтися звільнення Ісуса, Пилат дозволив їм вибрати між засудженим злочинцем на ім'я Варавва та Ісусом. Замість того, щоб обрати Ісуса, як сподівався Пилат, натовп обрав Варавву. Вражений тим, що вони відпускають закоренілого злочинця, Пилат запитав: "То що хочете, щоб я вчинив з Тим, Якого ви називаєте Царем юдеїв?" (Марка 15:12; Сучасний переклад УБТ). Натовп закричав: "Розіпни Його!" (вірш 13).

Недивно, що Пилат був збентежений реакцією натовпу, адже лише тиждень тому жителі Єрусалиму вітали Ісуса в місті, махаючи пальмовими гілками і вигукуючи "Осанна!" (Матвія 21:1-11). Чого Пилат, можливо, не знав, так це того, наскільки релігійні та політичні лідери ненавиділи Ісуса і виступали проти Нього. Протягом усього часу служіння Ісуса Його вчення відштовхувало і гнівило фарисеїв, книжників, іродіан і саддукеїв. Ісус не тільки неодноразово вказував на їхнє лицемірство (див. Матвія 23; Марка 7:1-14; Луки 20:45-47), але й стверджував, що Він є Богом, що було богохульством для невіруючих вчителів Закону (див. Марка 14:60-64). Релігійні лідери хотіли знищити Ісуса (Матвія 12:14; Марка 3:6). Тільки Його смерть могла задовольнити їх.

За часів Ісуса розп'яття призначалося для найгірших злочинців. Тортури, яких людина зазнавала на хресті, могли тривати годинами, і вбивство Ісуса в такий спосіб, ймовірно, сподобалося релігійним лідерам, які так глибоко Його ненавиділи. Намагаючись приховати свій крок проти Ісуса від Його численних прихильників, юдейські лідери заарештували і судили Ісуса посеред ночі. Коли Ісуса привели до Понтія Пилата - єдиного, хто мав право віддати наказ про розп'яття, - був ще ранній ранок (Матвія 27:1-2). Коли Пилат представив Ісуса і Варавву народу, первосвященики підняли натовп, заохочуючи його вимагати звільнення Варавви (Марка 15:11). Коли Пилат запитав, що вони хочуть зробити з Ісусом, натовп, знову ж таки під впливом первосвящеників, закричав: "Розіпни Його!”. Пилат, догоджаючи людям, дав їм те, чого вони вимагали. Він наказав відшмагати Ісуса, а потім передав Його на розп'яття.

На початку тижня в Єрусалимі перебував натовп, який вітав Ісуса як Месію; а в п'ятницю натовп уже кричав: "Розіпни Його!". Така разюча зміна в серці міста, природно, викликає деяке здивування. Варто пам'ятати, що не всі на Тріумфальному вході прославляли Господа. Більшість міста була спантеличена: "Коли Він увійшов у Єрусалим, захвилювалося ціле місто, питаючи: Хто це Такий?" (Матвія 21:10), а юдейські провідники були обурені (вірш 15). Дехто з того ж натовпу, який вигукував "Осанна!", можливо, також був частиною натовпу, який вигукував "Розіпни Його!", але ми не можемо бути впевнені. Якщо деякі люди приєдналися до обох натовпів, це могло статися тому, що вони розчарувалися в Ісусі, коли дізналися, що Він не збирається встановлювати Царство негайно. Або, можливо, їм не подобалося, що Ісус наполягав на їхньому покаянні. Також цілком можливо, що натовп, який зібрався перед Пилатом у ту ранню годину, був зібраний і підбурюваний юдейськими лідерами.

Зрештою, не крики натовпу "Розіпни Його!" розіп'яли Ісуса на хресті. Це зробив наш гріх. Від самого початку, коли Адам і Єва не послухалися Бога, Господь обіцяв послати Спасителя, який зруйнує панування гріха і смерті (Буття 3:15). Протягом століть Бог плекав Свій план спасіння, і цей план досяг своєї кульмінації в особі Ісуса Христа: Божого Сина, який став досконалою Боголюдиною, щоб взяти на Себе покарання за гріх. Хоча злі люди були причетні до смерті Ісуса на хресті, Його жертва, в кінцевому рахунку, була волею Божою (Ісаї 53:10; Івана 10:18). Пролиття крові Ісуса виконало Божу обіцянку дати людству Спасителя і запечатало Новий Завіт (Луки 22:20). Потім Ісус переміг силу смерті і могили, воскреснувши через три дні і вознісшись, аби перебувати по правиці Свого Отця на небесах.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому натовп кричав "Розіпни Його!”, коли Пилат хотів відпустити Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries