settings icon
share icon
Запитання

Що в Біблії сказано про глупство?

Відповідь


Глупство є наслідком того, що людина неправильно використовує розум, даний їй Богом. Безрозсудна людина використовує свої інтелектуальні здібності, аби приймати неправильні рішення. Найпростіший вид глупства – заперечувати існування Бога або казати Йому «ні» (Псалом 14:1). У Біблії глупство асоціюється із запальним характером (Притчі 14:16-17), обмеженням розуму (Притчі 19:1) і непослухом батькам (Притчі 15:5). Ми народжені із вродженим глупством, але виховання допомагає нам навчитися мудрості (Притчі 22:15).

У Притчі 19:3 сказано, що глупство є непродуктивним: «Нерозсудливість людини викривляє її дороги…» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ісус в Євангелії від Марка 7:22 використовує слово, яке перекладається як «безумство». У цьому контексті Він описує те, що походить із серця людини й опоганює його. Глупство – одне зі свідчень заплямованої гріховної природи людини. У Притчі 24:9 написано: «Нерозумні наміри – гріх…». Отже, глупство є насправді порушенням Божого закону, бо гріх є беззаконням (1 Івана 3:4).

Для безрозсудної людини Божі дороги – безумство: «Тому що слово про хрест є безумством для тих, хто гине…» (1 Коринтянам 1:18; пор. з в. 23). Євангеліє для неспасенних видається глупством, оскільки для них воно не має сенсу. Безрозсудна людина абсолютно не відповідає мудрості Бога. Євангеліє йде врозріз із природним розумом невіруючого, проте «…Бог забажав спасти тих, хто вірить, безумством проповіді» (1 Коринтянам 1:21).

Віруючий у Христа приймає саму природу Бога (2 Петра 1:4), що включає Його розум (1 Коринтянам 2:16). Покладаючись на силу Святого Духа, що перебуває в них, віруючі можуть відкинути глупство. Їхні думки можуть догоджати Господу, і вони можуть приймати рішення прославляти Його, оскільки так вони збагачують своє життя та життя оточуючих людей (Филип’янам 4:8-9; Ефесянам 5:18-6:4).

Коли йдеться про нашу вічну долю, людина може бути або безрозсудною, заперечуючи Євангеліє Христа, або мудрою – віруючи в Ісуса та присвячуючи Йому своє життя (див. Матвія 7:24-27). Віруючий виявляє, що Євангеліє – те, що він раніше вважав за дурість, – насправді є Божою мудрістю, що дає йому вічне спасіння.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що в Біблії сказано про глупство?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries