settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про співчуття?

Відповідь


Єврейські та грецькі слова, перекладені в Біблії як «співчуття», означають «виявляти милосердя, жалість, співчувати». Ми знаємо, згідно зі Святим Письмом, що Бог «є співчутливим Богом і милосердним, довготерпеливим, багатомилостивим і праведним!» (Псалом 86:15; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Як і всі інші риси Господа, Його співчуття безмежне й вічне. Його співчуття ніколи не вичерпується – воно оновлюється щоранку (Плач Єремії 3:22-23).

Ісус Христос, Син Божий, уособлював усі характерні риси Отця, включаючи співчуття. Коли Він побачив своїх друзів, які плакали біля могили Лазаря, то проявив співчуття та заплакав разом із ними (Івана 11:33-35). Співчуваючи іншим людям, Ісус зціляв натовпи, що приходили до Нього (Матвія 14:14), а також тих, хто жадав Його зцілення (Марка 1:40-41). Коли Він бачив народ, який був, як вівці без пастиря, співчуття спонукало Його навчати їх того, що ігнорували псевдопастирі Ізраїлю. Священики та книжники були пихатими й розбещеними; вони зневажали простих людей та нехтували ними, а Христос співчував їм, навчав їх і любив.

Коли Його запитали, яка заповідь найважливіша, Ісус відповів – любити Бога всім своїм серцем, душею та думкою. Але Він також додав: «Друга [заповідь] – подібна до неї: Любитимеш свого ближнього, як самого себе!» (Матвія 22:34-40). Фарисей спитав Його, яка з Божих заповідей є найважливішою, але Христос назвав дві, вказавши не лише, що ми маємо робити, але і як це робити. Любити свого ближнього, як самого себе, – це природний результат нашої любові й відданості Богові.

У 1 Івана 3:17 запитується: «А хто має багатство світу й бачить, що його брат у нестатках, та зачиняє своє серце від нього, то як же може Божа любов перебувати в такому?». Створена за образом Господа, людина повинна бути прикладом Його рис характеру, включаючи співчуття. Із цього випливає: «Якщо хто скаже: Я люблю Бога! – але ненавидить свого брата, той неправдомовець. Адже хто не любить свого брата, якого бачить, то як може він любити Бога, Якого не бачить?» (1 Івана 4:20). Біблія ясно каже про те, що співчуття – це чеснота Господа, а також Його народу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про співчуття?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries