settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про гіркоту?

Відповідь


Гіркота – це цинізм, заснований на образі, який призводить до сильної неприязні або ворожості до інших. Біблія нас навчає: «Усяке роздратування, гнів, лють, крик і зневага хай віддаляться від вас разом з усякою злобою». Потім у ній розповідається, як упоратися з такою гіркотою та її плодами: «Будьте ж добрими один до одного, милосердними, прощаючи одне одному, як і Бог через Христа вам простив!» (Ефесянам 4:31-32; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Як прикметник слово «гіркий» означає «те, що має своєрідний їдкий та неприємний смак». Справа в тому, що жінкам, підозрюваним у перелюбстві, давалася отруйна вода, як описано в книзі Числа 5:18, – гірка вода, яка наводить прокляття. У переносному сенсі «гіркота» стосується психічного чи емоційного стану, що «роз’їдає» зсередини. Гіркота може впливати на людину, яка відчуває глибоке горе або щось, що впливає на розум так само, як отрута діє на тіло. Гіркота – це стан розуму, коли людина тримається за почуття гніву, в будь-який момент готова образитися чи спалахнути люттю.

Найбільша небезпека гіркоти та її контролю над нашими серцями полягає в тому, що цей дух відкидає примирення. Внаслідок цього гіркота призводить до гніву, який є зовнішнім виявом почуттів, що накопичуються всередині. Це часто призводить до спалахів люті, що є егоцентричним виявом розгніваної людини, якій потрібно, щоб усі почули про її образи. Ще одне зло, що викликає гіркота, – наклеп. Відповідно до Ефесянам 4, це стосується не лише богохульства проти Бога чи просто наклепу на людей, а й будь-яких інших слів, що виражаються у гніві та націлені на те, щоб ранити або заподіяти шкоди іншим людям.

Усе це потім призводить до злого духу, який вказує на зловмисність або почуття сильної ненависті. Таке ставлення є диявольським за своїм впливом. Злість – це навмисна спроба завдати шкоди іншій людині. А «усяка злоба» має бути усунена (Ефесянам 4:31).

Людина, яка відчуває гіркоту, часто буває скривдженою, цинічною, різкою, холодною, безжальною та неприємною у спілкуванні. Будь-який вияв цих рис є гріхом проти Бога – вони від плоті, а не від Його Духа (Галатам 5:19-21). Послання до Євреїв 12:15 попереджає нас: «Пильнуйте, щоб ніхто не був позбавлений Божої благодаті, аби хто не наробив прикрощів, коли випустить гіркий корінь, та щоб ним багато хто не опоганився». Ми не маємо дозволяти «гіркому кореневі» проростати в наших серцях – такі корені позбавляють нас Божої благодаті. Він бажає, щоб Його народ жив у любові, радості, мирі та святості, а не в гіркоті. Тому віруючим завжди слід остерігатися небезпеки гіркоти.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про гіркоту?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries