settings icon
share icon
Запитання

Чи задавали римляни Ісусу 39 ударів батогом?

Відповідь


Безпосередньо перед хрестом, Ісус був побитий римлянами (Івана 19:1). Біблія не вказує безпосередньо, скільки ударів отримав Ісус. У Второзаконні 25:3 зазначено, що злочинцеві не слід отримувати більше ніж сорок ударів. Щоб уникнути можливого порушення цього закону, юдеї призначали злочинцю лише 39 ударів. Апостол Павло згадує цей звичай у Другому посланні до коринтян 11:24: "Від юдеїв я дістав п’ять разів по сорок ударів без одного" (Сучасний переклад УБТ). Знову ж, Ісус був побитий римлянами, а не юдеями. Немає підстав вважати, що римляни дотримувалися юдейської традиції. Ісус був засуджений до катувань Понтієм Пілатом: він мав бути побитий батогом (Матвія 27:26), але не до смерті. Його смерть мала бути здійснена шляхом розп'яття після бичування.

Важко уявити рівень ненависті, необхідної для того, щоб засудити невинну людину на таку долю. Однак юдейські лідери і Пілат зробили саме це, знаючи, що Ісус невинний. Більше того, людина, яку вони відправили на бичування та розп'яття, була Сином Божим. Ми так часто згадуємо та говоримо про історію смерті Ісуса, що іноді ми не встигаємо зупинитися та задуматися, як жорстоко з Ним обійшлися ті, кого Він прийшов спасти. Катування, які Він переніс, були передбачені пророком Ісаєю: "Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, – Його ранами ми оздоровлені!" (Ісая 53:5). "Рани", про які йдеться в цьому пророцтві, є безпосереднім посиланням на удари, які отримав Ісус.

Чи було 39 ударів, чи 40, чи якась інша кількість, бичування було жахливим, болісним випробуванням. І в усій повноті цього слова, смерть Христа принесла духовне зцілення тим, хто повірив у Нього. Ісая порівнює людство з отарою овець, які відвернулися від Пастиря, де кожна з них іде своїм власним шляхом - це зображення дисгармонії та небезпеки. Але "Господь поклав на Нього гріхи всіх нас" (Ісая 53:6). Чиста, ідеальна невинність Ісуса Христа, Його мудрість та творча енергія присутні у Його людському тілі. Бездоганний Пастир обрав прийняти незаслужену, жорстоку смерть, щоб урятувати своїх овець. І це також було передбачено Ісусом. Перед арештом Він сказав: "Я – Пастир добрий! Пастир добрий кладе Свою душу за овець... Я – Пастир добрий. І Я знаю Своїх, і Мої знають Мене; як знає Мене Отець, так і Я знаю Отця, і кладу Свою душу за овець... Саме тому любить Мене Отець, що Я кладу Свою душу, аби знову прийняти її. Ніхто не бере її від Мене, але Я Сам віддаю її. Владу маю її віддати, і владу маю знову її прийняти; цю заповідь Я одержав від Мого Отця" (Івана 10:11, 15, 17-18).

Ісус обрав понести наше покарання. Отець обрав послати Ісуса на хрест. Вони прийняли рішення спасти всіх, хто повірить, і показати через жахливі рани Ісуса і серйозність нашого гріха, і глибину Його любові.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи задавали римляни Ісусу 39 ударів батогом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries