settings icon
share icon
Pytanie

Czy koncepcja wiecznego bezpieczeństwa jest biblijna?

Odpowiedź


Gdy ludzie poznają Chrystusa jako swojego Zbawiciela, zostają wprowadzeni do relacji z Bogiem, która gwarantuje wieczne bezpieczeństwo. List Judy rozdział 24 (tłum. Biblia Warszawsko- Praska) stwierdza, "Temu zaś, który ma moc uchronić was przed upadkiem i postawić przed obliczem swej chwały bez zarzutu i w prawdziwej radości." Moc Boża jest w stanie ustrzec wierzącego przed upadkiem. To od niego, a nie od nas zależy to, że staniemy przed nim w Jego chwalebnej obecności. Nasze wieczne bezpieczeństwo jest skutkiem tego, że to Bóg utrzymuje nasze zbawienie, a nie my sami.

Pan Jezus Chrystus oświadczył, "i Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca" (Ew. Jana 10.28-29). Zarówno Jezus jak i Ojciec trzyma nas mocno w swojej dłoni.

Efezjan 4.30 mówi nam, że wierzący są "zapieczętowani na dzień odkupienia." Jeśli wierzący nie mieliby wiecznego bezpieczeństwa, zapieczętowanie nie mogłoby być obecne do dnia odkupienia, lecz jedynie do dnia grzechu, apostazji czy niewiary. Ew. Jana 3.15-16 (tłum. Biblia Warszawska) mówi nam, że każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa ma "żywot wieczny." Gdyby człowiekowi obiecano życie wieczne, lecz później je odebrano, to nigdy nie było ono "wieczne." Jeśli wieczne bezpieczeństwo nie jest prawdziwe, obietnice życia wiecznego zawarte w Biblii byłyby błędne.

Najmocniejszym argumentem na rzecz wiecznego bezpieczeństwa jest fragment z Rzymian 8.38-39 (tłum. Biblia Warszawska), "Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Nasze wieczne bezpieczeństwo opiera się na Bożej miłości do tych, których odkupił. Nasze wieczne bezpieczeństwo jest wykupione przez Chrystusa, obiecane przez Ojca i zapieczętowane przez Ducha Świętego.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy koncepcja wiecznego bezpieczeństwa jest biblijna?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries