settings icon
share icon
Pytanie

Czy po śmierci stajemy się aniołami?

Odpowiedź


Anioły są istotami stworzonymi przez Boga (Kolosan 1.15-17) i są zupełnie inne aniżeli ludzie. Są Bożymi szczególnymi narzędziami w realizacji Jego planu i służą naśladowcom Chrystusa (Hebrajczyków 1.13-14). Nie istnieją żadne przesłanki by twierdzić, że anioły wcześniej były ludźmi lub innymi stworzeniami- zostały stworzone jako anioły. Anioły nie mają potrzeby i nie doświadczają odkupienia, które Chrystus przyniósł dla rodzaju ludzkiego. 1 Piotra 1.12 opisuje ich pragnienie aby poznać Ewangelię, lecz nie jest to ich udziałem. Gdyby były wcześniej istotami ludzkimi, to koncepcja zbawienia nie byłaby dla nich jakąkolwiek zagadką, gdyż same mogłyby doświadczyć przebaczenia. Owszem radują się, gdy grzesznik nawraca się do Chrystusa (Ew. Łukasza 15.10), lecz zbawienie w Chrystusie nie jest ich udziałem.

Każdy wierzący w Chrystusa kiedyś umrze. Co się wtedy wydarzy? Duch osoby wierzącej idzie do Chrystusa (2 Koryntian 5.8). Wierzący nie staje się aniołem. Zastanawiające jest to, że zarówno Eliasz jak i Mojżesz zostali rozpoznani na Górze Przemienienia. Nie zmienili się w aniołów, lecz nadal pozostali sobą- chociaż uwielbieni- zostali rozpoznani przez Piotra, Jakuba i Jana.

W 1 Tesaloniczan 4.13-18 Paweł mówi nam, że wierzący w Chrystusa zasną w Jezusie; to znaczy że ich ciała będą martwe, lecz ich duchy będą żywe. Tekst ten dodaje, że gdy Chrystus powróci, to przyjdzie z tymi którzy w Nim zasnęli, ich ciała zmartwychwstaną i staną się nowe, tak jak ciało zmartwychwstałego Chrystusa. Aby złączyły się ze swoimi duchami, które ze Sobą przyprowadzi. Wszyscy wierzący w Chrystusa, którzy nie zasną do powrotu Chrystusa doświadczą przemienienia ciała- tak jak Chrystus i będą posiadać nowego ducha, pozbawionego grzesznej natury.

Wszyscy wierzący w Chrystusa będą mogli wzajemnie się rozpoznać i na wieki żyć z Panem. Będziemy Mu służyć przez całą wieczność, nie pod postacią aniołów, lecz z nimi. Dziękuj Bogu za żywą nadzieję, którą obdarza On wierzących w Jezusa Chrystusa.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy po śmierci stajemy się aniołami?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries