settings icon
share icon
Pytanie

Czy pokolenie, które widziało odtworzenie się państwa Izrael będzie żyło do Ponownego Przyjścia Jezusa?

Odpowiedź


Ta koncepcja zazwyczaj jest wyciągnięta z analizy fragmentu Ew. Mateusza 24.34, "Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie." Poprzednie wersety, Ew. Mateusza 24.1-33, opisują wydarzenia czasów ostatecznych w odniesieniu do Izraela. W efekcie czego, niektórzy interpretatorzy myśleli, że czasy ostateczne rozpoczną się, gdy Izrael "odtworzy" się jako naród (co wydarzyło się w 1948 roku). Jednak, im więcej i więcej czasu upływa od 1948 roku, zasięg czasu określonego jako "pokolenie" musiało się wydłużać i wydłużać. Obecnie jest to czas dłuższy nić 60 lat- co znacznie przekracza standardową definicję określającą pokolenie.

Największym problemem tego nauczania jest to, że Ew. Mateusza 24 nie wspomina ponownego utworzenia/ odtworzenia Izraela ani nie podaje innego punktu początkowego do liczenie lat "pokolenia." Kontekst zdaje się mówić, że gdy wydarzenia w czasach ostatecznych zaczną się dziać, to będą działy się szybko. "To pokolenie" jest pokoleniem żyjącym podczas "rozpoczęcia bólów porodowych" (werset 8); gdy rozpocznie się ucisk, rzeczy zaczną szybko po sobie następować.

Prorocze słowa Jezusa w Ewangelii Mateusza 24 mogą również mieć „podwójne spełnienie". Niektóre wydarzenia miały miejsce w 70 r.n. e, kiedy Rzymianie zniszczyli Jerozolimę. Inne wydarzenia (na przykład w wersetach 29–31) jeszcze się nie wydarzyły. Niektóre słowa Jezusa wypełniły się krótko po tym, jak je wypowiedział (w czasie jego pokolenia); inne nie zostaną spełnione, dopóki nie pojawi się pokolenie czasów ostatecznych.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Czy pokolenie, które widziało odtworzenie się państwa Izrael będzie żyło do Ponownego Przyjścia Jezusa?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries