settings icon
share icon
Pytanie

Chcę dziecka, ale mój małżonek/małżonka nie chce. Co powinnam/powinienem zrobić?

Odpowiedź


Biblia stwierdza, że dzieci są błogosławieństwem. Psalm 127.3 mówi, "Oto dzieci są darem Pana, Podarunkiem jest owoc łona." To jest sprzeczne z tym jak świat postrzega dzieci- jako przeszkodę i ciężar. Dzieci nie powinny być postrzegane jako obowiązek.

Brak pragnienia posiadania dzieci wynika czasem z egoistycznych motywów. Niektórzy ludzie nie chcą mieć dzieci, ponieważ chcą skupić się na samym sobie, ich karierach i pieniądzach. Nie chcą być "związani" lub odmówić sobie drogich aut, samochodów czy wakacji. Ten rodzaj postawy jest grzeszny. Inni nie chcą mieć dzieci, ponieważ boją się, że nie są zdolni do pomyślnego rodzicielstwa i nie są w stanie odpowiednio wychować dziecka. Niektórzy mają lęk przed samym porodem. Bóg jest na tyle silny, by poradzić sobie z tymi obawami. Dla innych, niechęć do posiadania dzieci dotyczy ran, bolesnych przeżyć z przeszłości. Bóg może przynieść uleczenie tych ran. Dla innych, powód niechęci do posiadania dzieci może wynikać z czegoś kompletnie innego.

Bez poznania powodów niechęci posiadania dzieci, trudno jest określić czy uczucia te są "złe" czy nie. Czy to są kwestie zdrowotne? Czy są to nierozwiązane kwestie z dzieciństwa? To są rzeczy, które powinny być przedyskutowane między małżonkami, a jeśli tego potrzeba, małżeństwo chrześcijańskie powinno poszukać poradnictwa.

Jako chrześcijanie, nasze oddanie powinno najpierw być skupione na Bogu, który mówi, że dzieci są błogosławieństwem. Po tym, najważniejszą relacją jest ta z małżonkiem/ małżonką. Jeśli jest to bardzo ważne dla małżonka/ małżonki, to z pewnością powinno być rozważone z postawą szacunku i uległości (zobacz Efezjan 5.21-33). Praktycznie rzecz biorąc, to jest temat który powinien być dogłębnie przedyskutowany przed małżeństwem.

Jeśli poświęcimy się modlitwie, czytaniu Biblii oraz jej rozważaniu, Bóg objawi nam swoją wolę, jeśli postawimy go na pierwszym miejscu. Rzymian 12.2 stwierdza, "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."

EnglishPowrót na polską stronę główną

Chcę dziecka, ale mój małżonek/małżonka nie chce. Co powinnam/powinienem zrobić?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries