settings icon
share icon
שאלה

?מהו איך הופך אדם למאמין משיחי

תשובה


דת, או עבודת אלוהים, אפשר להגדיר כ"אמונה בכוח עליון שראוי לסגידה והלל, שבאים לידי ביטוי בדרך כלל בכללי התהגות ופולחן" או "כל מערכת אמונות, הלל וסגידה ספציפיים, שכרוכה בדרך כלל בקוד מוסרי ספציפי". יותר מ-90% מאוכלוסיית העולם משתייכים לדת כזו או אחרת. הבעיה היא שיש כל כך הרבה דתות. אז מהי הדת האמיתית? מהי הדרך הנכונה, האמיתית, לעבוד את אלוהים?

שני המרכיבים הרווחים ביותר במסגרת הדת הם מצוות ומנהגי פולחן או טקסים. יש דתות שהן למעשה לא יותר מאשר מערכת של חוקים, מצוות עשה ואל תעשה, שאדם חייב להישמע להם על מנת להחשב לחסיד נאמן של אותה דת, או אמונה, ולפיכך, מי שמתהלך בתלם הישר שכונן האל בהתאם לאותה דת. שתי דוגמאות לדתות שמבוססות על ציות לחוקים ומעשים הן האיסלאם והיהדות. האיסלאם מבוסס על חמשת עיקרי האמונה שהמאמין המוסלמי חייב לקיים. היהדות מכילה מאות חוקים, מצוות ומסורות שעל היהודי המאמין לשמור. שתי הדתות האמורות מאמינות, במידה זו או אחרת, שבאמצעות ציות למצוות וחוקי הדת, אדם יכול להחשב לצדיק בעיני אלוהים.

דתות אחרות מתמקדות יותר בשמירה על טקסים מסויימים במקום בציות לרשימת חוקים ומצוות. באמצעות העלאת קורבן כזה או אחר, ביצוע משימה כזו או אחרת, השתתפות באסיפה מסויימת, אכילת ארוחה ספציפית, וכיוצא באלה, אדם נחשב רצוי בעיני אלוהים. הדוגמה הבולטת ביותר לדתות שמבוססות על טקסים ופולחנים היא הדת הקאתולית. הכנסייה הקאתולית גורסת שאם אדם נטבל במים בינקותו, לוקח חלק במיסה, מתוודה על חטאיו באוזני כומר, מתפלל לקדושים בשמים, נמשח בשמן בידי כומר לפני מותו וכדומה, הרי שאלוהים יקבל אותו בזרועות פתוחות לגן עדן לאחר מותו. הבודהיזם וההינדואיזם גם הן דוגמאות מבהיקות לדתות שמבוססות על פולחן וטקסים, למרות שבמידה מסוימת, הן מבוססות גם על חוקים ומצוות.

עבודת אלוהים אמיתית לא מבוססת על חוקים ומצוות וגם לא על טקסים ופולחן. אמונה אמיתית היא מערכת יחסים חיה ונושמת עם אלוהים, פשוטו כמשמעו. שני דברים שכל דתות העולם גורסות הם שהאנושות מופרדת מאלוהים ובני האדם צריכים איכשהו לגשר על הפער ביניהם ובין אלוהים. דתות השקר מבקשות לפתור את הבעיה הזאת באמצעות חוקים וטקסים. עבודת אלוהים אמיתית פותרת את הבעיה מתוך הכרה שרק אלוהים יכול באמת לגשר על הפער ולבטל את ההפרדה, ושזה בדיוק מה שהוא עשה. אמונה אמיתית מכירה בדברים הבאים:

• כולנו חטאנו ולפיכך ישנה הפרדה בינינו ובין אלוהים (רומים ג' 23).

• שכר החטא הוא מוות והפרדה מאלוהים לנצח נצחים (רומים ו' 23).

• אלוהים בא אל העולם ולבש בשר ודם בדמותו של ישוע המשיח ומת במקומנו, כשהוא לוקח על עצמו את העונש הראוי לנו עבור חטאינו. הוא קם לתחייה מן המתים כשהוא מפגין בכך שמותו שילם את המחיר הנדרש במלואו (רומים ה' 8; הראשונה לקורינתים ט"ו 4-3; השנייה לקורינתים ה' 21).

• אדם שמקבל את ישוע כמושיעו, שם את בטחונו במותו של ישוע כתשלום המלא והמספק עבור חטאיו, זוכה בסליחה, ישועה, גאולה, ריצוי והצדקה בפני אלוהים (יוחנן ג' 16; רומים י' 10-9; אפסים ב' 9-8).

עבודת אלוהים טהורה, אמונה אמיתית, טומנת בחובה מצוות וטקסים, אבל יש הבדל משמעותי. כשמדובר בעבודת אלוהים טהורה ואמיתית, החוקים, המצוות וטקסי הפולחן נעשים מתוך רגשי תודה ושבח על הישועה שאלוהים סיפק – לא מתוך מאמץ להשיג ישועה. עבודת אלוהים אמיתית, כלומר אמונה משיחית שמבוססת על כתבי הקודש, כוללת חוקים שיש להישמע להם (לא תרצח, לא תנאף, לא תשקר וכדומה) וטקסי פולחן שהמאמין נקרא לקיים (טבילה במים וסעודת האדון למשל). אבל קיום המצוות והטקסים האלה הוא לא מה שמרצה אותנו לאלוהים. החוקים וטקסי הפולחן האלה הם פשוט התוצאה של מערכת היחסים שלנו עם אלוהים; מערכת יחסים שמושגת בחסד באמצעות אמונה בישוע בלבד כמושיע והגואל שלנו. דת שקר היא עשיית מעשים (מצוות וטקסים) במטרה לנסות ולנשוא חן בעיני אלוהים. עבודת אלוהים אמיתית היא קבלת ישוע המשיח כאדון ומושיע שמובילה לכך שיש לנו מערכת יחסים חיה ונושמת עם אלוהים – שבעטיה אנחנו עושים דברים (מצוות וטקסי פולחן) מתוך אהבתנו לאלוהים ומתוך רצון להתקרב אליו יותר.

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

מהי עבודת אלוהים אמיתית?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries