settings icon
share icon
שאלה

?מדוע התאבדות אינה אופציה עבורי

תשובה


ליבי יוצא אל אלה ששוקלים ליטול את חייהם בידיהם. אם מחשבות על סיום חייך ממלאות עכשיו גם אותך, סביר להניח שהסיבה לכך היא תחושה של חוסר ישע וייאוש שממלאת אותך. אולי אתה מרגיש שאתה נמצא בבור עמוק וליבך מלא ספקות אם קיים שביב של תקווה שדברים יכולים להשתפר. נראה שלאף אחד לא אכפת או שאף אחד לא מבין את הצד שלך. החיים פשוט לא שווים מספיק בכדי לחיות ... או אולי כן?

הרבה אנשים חווים רגשות של תשישות נפשית מפעם לפעם. כשאני עצמי התמודדתי עם דכאון קוננו בליבי השאלות, "יכול להיות שזהו רצון האלוהים שברא אותי? האם קצרה ידו מלסייע לי? הבעיות שלי גדולות מדי עבורו?"

אני שמח לומר שאם תקדיש דקות ספורות ותשקול להניח לאלוהים להיות באמת אלוהים בחייך, כאן ועכשיו, הוא יוכיח לך בדיוק עד כמה הוא גדול! "כי לא יפלא מאלוהים כל דבר" (לוקס א' 37). ייתכן שאתה נושא צלקות כואבות מהעבר שמקורן ברגשות של דחייה או נטישה. מצב שכזה יכול להוביל אותנו לרחמים עצמיים, כעס, מרירות, רגשי נקמה, פחדים לא בריאים, כמו גם לגרום לבעיות במסגרת מערכות היחסים החשובות ביותר שאתה מנהל בחייך. התאבדות רק תמיט חורבן על אלה שאוהבים אותך שיצטרכו להתמודד עם צלקות רגשיות בהמשך חייהם, גם אם מעולם לא התכוונת לפגוע בהם.

מדוע התאבדות היא לא אופציה בשבילך? לא משנה כמה נוראיים הדברים שקורים בחייך, יש אלוהים שאוהב אותך ומחכה שתניח לו להדריך אותך החוצה מ"בור" הייאוש שלך, ולהוביל אותך אל אורו הנפלא. הוא התקווה הבטוחה שלך. שמו ישוע.

ישוע שהיה ללא חטא, בן אלוהים, מזדהה איתך בזמן של דחייה והשפלה. הנביא ישעיהו כתב על ישוע, "ויעל כיונק לפניו וכשורש מארץ צייה לא תואר לו ולא הדר ונראהו ולא מראה ונחמדהו; נבזה וחדל אישים, איש מכאובות וידוע חולי, וכמסתר פנים ממנו נבזה ולא חשבנוהו. אכן חליינו הוא נשא, ומכאובינו סבלם, ואנחנו חשבנוהו נגוע, מוכה אלוהים ומעונה. והוא מחולל מפשעינו, מדוכא מעוונותינו, מוסר שלומנו עליו, ובחבורתו נרפא לנו. כולנו כצאן תעינו איש לדרכו פנינו וה' הפגיע בו את עוון כולנו" (ישעיהו נ"ג 6-2).

ישוע סבל בכדי שכל חטאיך יסלחו! לא משנה מה כובד משקלו של החטא שאתה נושא איתך, דע שהוא יסלח לך אם רק תתוודה על חטאיך (פנה מחטאיך אל אלוהים). "וקראני ביום צרה אחלצך, ותכבדני" (תהילים נ' 15). אין דבר כלשהו שעשית שישוע אינו יכול לסלוח לך עליו. בין הקדושים שאלוהים בחר לשרת אותו נמנים מי שביצעו חטאים נוראיים כמו רצח (משה), ניאוף (דוד המלך), והתעללות פיזית או רגשית (השליח שאול). ובכל זאת הם מצאו סליחה וחיים מלאים באדון. "חנני אלוהים כחסדך, כרוב רחמיך מחה פשעי" (תהילים נ"ב 3). "על כן מי שנמצא במשיח הוא בריאה חדשה. הישנות עברו; הנה נהיו חדשות" (השנייה אל הקורינתים ה' 17).

מדוע התאבדות היא לא אופציה? אלוהים מוכן ומזומן לתקן את מה שנשבר ... כמו החיים שיש לך עכשיו, חיים אותם ברצונך להשליך. הנביא ישעיהו כתב: "רוח אדוני עלי יען משח ה' אותי לבשר ענווים, שלחני לחבוש לנשברי לב, לקרוא לשבויים דרור ולאסורים פקח קוח. לקרוא שנת רצון לה', ויום נקם לאלוהינו, לנחם כל אבלים. לשום לאבלי ציון, לתת להם פאר תחת אפר, שמן ששון תחת אבל, מעטה תהילה תחת רוח כהה; וקורא להם אילי הצדק, מטע ה' להתפאר" (ישעיהו ס"א 3-1).

בוא אל ישוע, ותן לו לשקם את השמחה שאבדה לך. בטח בו שיכונן ברכה חדשה בחייך. "לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי ... אדוני שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך; כי לא תחפוץ זבח ואתנה, עולה לא תרצה. זבחי אלוהים רוח נשברה, לב נשבר ונדכה אלוהים לא תבזה" (תהילים נ"א 12, 19-17).

אתה מוכן לקבל את ישוע כמושיע וכרועה שלך? הוא ידריך את מחשבותיך וצעדיך, צעד אחר צעד, דרך דברו, כתבי הקודש. "אשכילך ואורך בדרך זו תלך, איעצה עליך עיני" (תהילים ל"ב 8). "והיה אמונת עיתך חוסן ישועות, חכמת ודעת, יראת ה' היא אוצרו" (ישעיהו ל"ג 6). גם כשישוע לצידך, עדיין תתמודד בחייך עם מאבקים, אבל כשישוע איתך, תהיה לך תקווה. הוא יהיה עבורך "... אוהב דבק מאח" (משלי י"ח 24). מי ייתן וחסד האדון ישוע יהיה איתך בשעת החלטתך.

אם ברצונך לבטוח בישוע המשיח כמושיעך האישי, הכרז את המילים שלהלן מליבך. "אלוהים אני זקוק לך בחיי. סלח לי על כל מה שעשיתי. אני שם את מבטחי בישוע המשיח ומאמין שהוא המושיע שלי. אנא טהר ורפא אותי, החזר את השמחה לחיי. תודה לך על אהבתך ועל מותו של ישוע על הצלב בעבורי".

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

למה התאבדות היא לא אופציה בשבילי?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries