?מהו איך הופך אדם למאמין משיחי


שאלה: איך אוכל להבטיח שאבלה את הנצח שלי בגן עדן?

תשובה:
הגיע הזמן להתעורר ולהכיר באמת. היום שבו נעבור מן העולם הזה אל הנצח יכול להגיע מוקדם מכפי שאנחנו מעלים על דעתנו. כהכנה לרגע שזה יקרה, יש אמת שחשוב שנדע – לא כולם ימצאו את עצמם בגן עדן. אז איך נוכל לדעת בוודאות שבבוא הזמן נמצא את עצמנו בגן עדן? לפני כאלפיים שנה, השליחים כיפא ויוחנן הכריזו את בשורת ישוע בפני קהל גדול בירושלים. כיפא יצא בהכרזה מהותית שעודנה מהדהדת גם בעולם הפוסטמודרני בו אנחנו חיים היום: "ואין ישועה (תרגום ישיר מיוונית) באחר, כי אין שם אחר נתון לבני אדם תחת השמים, ובו עלינו להיוושע" (מעשי השליחים ד' 12).

היום, כמו אז, דבריו של כיפא אינם תקינים מבחינה פוליטית. היום נשמעים קולות רבים שאומרים, "הדרך לגן עדן פתוחה בפני כולם" או "כל הדרכים מובילות לגן עדן". יש לא מעט אנשים שחושבים שהם יכולים להגיע לגן עדן מבלי להפוך את ישוע לחלק מחייהם. הם רוצים את ההדר והתפארת, אבל הם לא מוכנים להניח לצלב להשפיע על החיים שלהם, שלא לדבר על האחד שנצלב ומת שם עבורם. רבים לא רוצים לקבל את האמת שישוע הוא הדרך היחידה לגן עדן והם נחושים בדעתם למצוא דרך אחרת כלשהי. אבל ישוע מזהיר אותנו שאין דרך אחרת לגן עדן ושההשלכות של דחיית האמת הזו הן בילוי הנצח בגהינום. ישוע אמר ש"המאמין בבן יש לו חיי עולם, אך המסרב להאמין בבן לא יראה חיים, אלא חרון אלוהים חל עליו" (יוחנן ג' 36). אמונה בישוע היא המפתח לכניסה לגן עדן.

יש שיטענו שהתפיסה לפיה אלוהים מספק רק דרך אחת בלבד לגן עדן היא צרת אופקים. אבל, למען האמת, לאור מריים של בני האדם כלפי אלוהים, הרי שאלוהים מפגין אורח רוח וסובלנות בלתי נתפסים כשהוא בכלל מספק לנו דרך כלשהי להכנס לגן עדן. מה שבאמת מגיע לנו הוא עונש, אבל במקום זאת אלוהים העניק לנו דרך מוצא כששלח את בנו יחידו למות בעבור חטאינו. בין אם אדם רואה בתפיסה הזו צרה או רחבת אופקים, כך או אחרת, היא האמת לאמיתה. החדשות הטובות הן שישוע מת וקם שוב לתחייה; מי שקיבלו את בשורת האמת הזו באמונה יעודם הנצחי הוא בגן עדן.

אנשים רבים בימינו מאמינים בגרסה מדוללת של הבשורה שמתעלמת מהצורך לחזרה בתשובה. הם רוצים להאמין באלוהים "אוהב" (שאינו שופט) שלעולם לא מזכיר חטא ואינו דורש שינוי כלשהו בחייהם. הם עשויים אולי לומר משהו כמו "האלוהים שאני מאמין בו לעולם לא ישלח אדם כלשהו לגהינום". אבל ישוע דיבר יותר אודות הגהינום מכפי שהוא דיבר על גן העדן, והוא הציג עצמו כמושיע שביכולתו לספק את האמצעי היחידי באמצעותו יכול אדם להגיע לגן עדן: "אני הדרך, האמת והחיים. אין איש בא אל האב אלא דרכי" (יוחנן י"ד 6).

אז מי בעצם יכנס למלכות אלוהים? איך אוכל להבטיח שעם מותי אגיע לגן עדן? הכתובים עומדים בברור על ההבחנה בין אלה שיזכו בחיי נצח לבין אלה שלא: "מי שיש לו הבן, יש לו החיים. מי שאין לו הבן, אין לו החיים" (הראשונה ליוחנן ה' 12). הכל חוזר לשאלה של אמונה. לאלה שמאמינים בישוע ניתן תוקף להיות בנים לאלוהים (יוחנן א' 12). אלה שמקבלים את קורבנו של ישוע כתשלום עבור חטאיהם ומאמינים בתחייתו, יגיעו לגן עדן. אלה שדוחים את ישוע, לא. "המאמין בו איננו נדון. מי שאיננו מאמין כבר נדון, מפני שלא האמין בשם בן-האלוהים היחיד" (יוחנן ג' 18).

עד כמה שגן העדן יהיה נפלא ונהדר עבור אלה שיקבלו את ישוע כמושיעם, הרי שהגהינום יהיה הרבה יותר גרוע עבור אלה שדוחים אותו. אדם לא יכול לקרוא את הכתובים ברצינות מבלי לראות שוב ושוב שקו הגבול בין השניים מתואר באופן שאינו משתמע לשתי פנים. הכתובים אומרים שיש דרך אחת בלבד להגיע לגן עדן – ישוע המשיח. אני קורא לכם בכל לב לשעות למצוותו של ישוע: "הכנסו דרך הפתח הצר, כי רחב הפתח ומרווחת הדרך המוליכה לאבדון ורבים ההולכים בה. אך צר הפתח וצרה הדרך המוליכה לחיים ומעטים המוצאים אותה" (מתי ז' 14-13).

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

English
חזור לעמוד הבית בעברית
איך אוכל להבטיח שאבלה את הנצח שלי בגן עדן?

גלה כיצד ...

לבלות את הנצח עם אלוהיםלקבל סליחה מאלוהים