settings icon
share icon
שאלה

?מהו איך הופך אדם למאמין משיחי

תשובה


יווני מהעיר פיליפי שאל את שאול השליח ואת סילא שאלה דומה. אנחנו יודעים לפחות שלושה דברים לגבי אותו יווני: הוא היה סוהר, הוא היה עובד אלילים, והוא היה אדם נואש. הוא עמד להרוג את עצמו כששאול מנע זאת מבעדו. ואז הוא שאל, "מה עלי לעשות כדי להיוושע?" (מעשי השליחים ט"ז 30).

עצם העובדה שהוא אפילו שאל את השאלה היא עדות לכך שהוא הכיר בצורך שלו בישועה – הוא ראה רק מוות ויאוש בעתיד שלו, והוא ידע שהוא זקוק לעזרה. בה במידה, עצם העובדה שהוא ביקש את עזרתם של שאול וסילא מעידה על כך שהוא האמין שהם החזיקו בתשובה לשאלתו.

והתשובה לא איחרה לבוא. תשובה פשוטה, והיא: "האמן באדון ישוע ותיוושע אתה ובני ביתך" (פס' 31). הקטע ממשיך ומתאר איך אותו סוהר אכן האמין ונושע והפגין את השינוי שחוללה ישועתו בחייו מאותו יום ואילך.

שים לב לכך שישועתו של אותו סוהר התבססה על אמונה. בכדי להיוושע היה עליו לשים את מבטחו בישוע בלבד, ולא בשום דבר אחר. הוא האמין שישוע הוא בן האלוהים (אדון) והמשיח שהגשים את נבואות התנ"ך. הוא האמין גם שישוע מת בעבור חטאיו וקם לתחייה מן המתים, בדיוק כפ שהכריזו שאול וסילא (ראה האגרת את הרומים י' 10-9 והראשונה לקורינתים ט"ו 4-1).

המשמעות של ישועה היא פשוטו כמשמעו "לעשות שינוי, מפנה". כשאנחנו פונים לעבר דבר מה, אנחנו מעצם העניין מפנים את גבנו למשהו אחר. כשאנחנו פונים לישוע, אנחנו חייבים להפנות את גבנו לחטא. הכתובים מכנים את הפנייה מן החטא "חזרה בתשובה" ואת הפנייה לישוע "אמונה". לפיכך, חזרה בתשובה ואמונה בישוע משלימים זה את זה. באגרת הראשונה לתסלוניקים א' 9 אנחנו נתקלים גם בחזרה בתשובה וגם באמונה, כנאמר, "פניתם מן האלילים לאלוהים כדי לעבוד אל חי ואמיתי". מאמין משיחי שנושע באמת ישאיר מאחור את כל מה שנוגע בצורה כזו או אחרת לאלילי נכר ודתות שווא.

במילים פשוטות, כדי להפוך למאמין משיחי, אתה חייב להאמין שישוע הוא בן אלוהים שמת עבור חטאיך וקם לתחייה מן המתים. אתה חייב להסכים עם אלוהים שאתה חוטא וזקוק לישועה, ואתה חייב לשים את מבטחך אך ורק בישוע לישועתך. כשאתה מפנה גב לחטא ופונה אל ישוע המשיח, אלוהים מבטיח להושיע אותך ולהעניק לך את רוח הקודש, שבתורו הופך אותך לבריאה חדשה.

האמונה המשיחית, מיסודה, היא לא דת. האמונה המשיחית, לפי הכתובים, היא מערכת יחסים עם ישוע המשיח. האמונה המשיחית היא אלוהים שמציע ישועה לכל מי שמאמין ובוטח בקורבנו של ישוע על הצלב. אדם שנושע לא עוזב דת אחת וממיר אותה באחרת. ההפיכה למאמין משיחי היא קבלת המתנה שאלוהים מציע וכינון מערכת יחסים אישית עם ישוע המשיח שמובילה לסליחת חטאים וחיי נצח במלכות אלוהים לאחר מותו של המאמין.

אתה מעוניין להיוושע תודות למה שקראת במאמר הזה? אם תשובתך היא כן, הנה תפילה פשוטה שתוכל לשאת לאלוהים. עצם הכרזת תפילה זו, או כל תפילה אחרת, אין בכוחה להושיע אותך. אמונה בישוע היא הדבר היחיד שביכולתו להושיע אדם מחטאיו. התפילה שלהלן היא פשוט דרך שתאפשר לך לבטא את אמונתך בפני אלוהים ולהודות לו על שסיפק לך דרך לישועה. "אלוהים, אני יודע שחטאתי נגדך ושמגיע לי עונש. אבל ישוע המשיח לקח את העונש שהגיע לי כדי שבאמצעות אמונה בו אוכל לזכות בסליחה. אני שם את מבטחי בישועתך. תודה לך על חסדך וסליחתך הנפלאים – על מתנת חיי הנצח! אמן!"

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

איך אוכל להיוושע ולהפוך למאמין משיחי?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries