settings icon
share icon
שאלה

?מהו ילד של אלוהים

תשובה


כדי להפוך לילד של אלוהים, לבן למשפחת אלוהים, על אדם להאמין בישוע המשיח. "אבל לאלה אשר קיבלו אותו, המאמינים בשמו, נתן תוקף להיות בנים לאלוהים" (יוחנן א' 12).

"עליך להיוולד מחדש (מלמעלה)"
כשאחד מראשי ההנהגה היהודית בימיו, נקדימון, בא אל ישוע, ישוע לא אמר לו מייד שדרכו אל מלכות אלוהים מובטחת. הוא אמר לו שעליו להפוך לאחד מילדיו של אלוהים, ועוד אמר, "אמן אמן אני אומר לך, אם לא יוולד אדם מלמעלה, לא יוכל לראות את מלכות האלוהים" (יוחנן ג' 3).

כל אדם בהיוולדו, נולד עם הטבע החוטא שירשנו מאדם כתוצאה מחוסר הציות שלו בגן עדן. אף אחד לא צריך ללמד תינוק איך לחטוא. באופן טבעי ילד כבר בינקותו פועל בהתאם למאוויי ליבו ותשוקותיו שמובילים לחטאים כמו שקר, גניבה, ושנאה. במקום להיות ילד של אלוהים, כל אדם בהיוולדו הוא למעשה בן של חוסר ציות וזעם (אפסים ב' 3-1).

כבני זעם, העונש שהיינו ראויים לו הוא הפרדה מוחלטת מאלוהים בגהינום. אבל תודה לאל, שבאגרת אל האפסים ב' 5-4 אנחנו קוראים, ש"אלוהים המלא רחמים אהב אותנו, ובאהבתו הרבה, אף כי מתים היינו בפשעינו, החיינו עם המשיח – הן בחסד נושעתם!" איך אנחנו יכולים להיוולד מחדש, לחיות עם המשיח ולהפוך לילדי אלוהים? אנחנו חייבים לפתוח את ליבנו בפני ישוע ולהזמין אותו לבוא ולהיות למושיענו, וזאת באמצעות אמונה!

לקבל את ישוע
"אבל לאלה אשר קיבלו אותו, המאמינים בשמו, נתן תוקף להיות בנים לאלוהים" (יוחנן א' 12). פסוק זה מבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים איך יכול אדם להפוך לבן אלוהים. כדי להפוך לבן אלוהים, עלינו לקבל את ישוע באמצעות אמונה בו. במה בדיוק עלינו להאמין בכל מה שקשור בישוע?

בראש ובראשונה, בן לאלוהים צריך להכיר בכך שישוע הוא בן אלוהים הנצחי שלבש בשר ודם והפך לאדם. הוא נולד לבתולה בכוח רוח הקודש, וכפועל יוצא מכך ישוע לא ירש את חטאו של אדם. מעבר לכך, ישוע נקרא גם אדם השני (הראשונה לקורינתים ט"ו 22). לעומת חוסר הציות של אדם שהביא על העולם את קללת החטא, ציותו המושלם של ישוע הביא עימו ברכה. התגובה שלנו חייבת להיות חזרה בתשובה (להפנות גב לחטא) ובקשת סליחה בישוע.

שנית, בן לאלוהים חייב להאמין בישוע כמושיע. תכניתו של אלוהים היתה להקריב את בנו המושלם על הצלב כתשלום מחיר העונש שהגיע לנו בעקבות חטאינו: מוות. מותו של ישוע משחרר את מי שמקבלים אותו כאדון וכמושיע מכוחו ועונשו של החטא. התחייה שלו מצדיקה אותנו (אל הרומים ד' 25).

ולסיום, מי שרוצה להיות בן לאלוהים חייב להניח לישוע להיות אדון על חייו. אחרי שהקים את ישוע כמנצח על החטא והמוות, אלוהים נתן בידיו את כל הסמכות והמרות (אל האפסים א' 23-20). ישוע מדריך ומכוון את צעדיהם של כל מי שמקבלים אותו; הוא ישפוט את כל אלה שדחו אותו (מעשי השליחים י' 42). בחסדו של אלוהים, נולדנו מחדש לחיי נצח כילדיו של אלוהים. רק מי שקיבלו את ישוע לחייהם – לא די בכך שהם יודעים אודותיו, אלא מי שממש שמו בו את מבטחם לישועתם, נכנעים לו כאדון, ואוהבים אותו כאוצר הגנוז והנעלה שהוא – רק הם אלה שהופכים לילדי אלוהים.

ההפיכה לילדי אלוהים
בדיוק כמו שלא היה לנו חלק כלשהו בלידתנו מרחם אמנו, כך איננו יכולים לגרום לעצמנו להיוולד למשפחת אלוהים באמצעות מעשים או יצירת אמונה כלשהי משל עצמנו. אלוהים הוא ש"נותן את התוקף" להיות לבני אלוהים בהתאם לחסדו ורחמיו. "ראו איזו אהבה נתן לנו האב להקרא ילדי אלוהים!" (הראשונה ליוחנן ג' 1). כלומר, לילד של אלוהים אין במה להתגאות; הדבר היחידי שהוא יכול להתהלל בו הוא ישוע המשיח (אל האפסים ב' 9-8).

ילד גדל להדמות להוריו. באופן דומה, אלוהים רוצה שילדיו יהפכו דומים יותר ויותר לצלם דמותו של ישוע המשיח. למרות שרק כשנגיע לשמים נהיה מושלמים כמו שהוא מושלם, הרי שילד של אלוהים לא יחטא באופן קבוע, כאורח חיים, ומבלי לחזור על חטאיו בתשובה. "ילדי, אל יתעה אתכם איש: העושה צדקה צדיק, כשם שההוא צדיק. העושה חטא מן השטן הוא, כי השטן חוטא מראשית. לזאת נגלה בן האלוהים, להפר את פעולות השטן. כל הנולד מאלוהים איננו חוטא, כי זרעו נשאר בו; ואין הוא יכול לחטוא, כי מאלוהים נולד. בזה יוודעו ילדי האלוהים וילדי השטן: כל מי שאינו עושה צדקה איננו מאלוהים, וכן מי שאינו אוהב את אחיו" (הראשונה ליוחנן ג' 10-7).

אל תטעה – אלוהים לא "יתנער" ממי מילדיו אם יחטאו. אבל מישהו שבאופן עקבי עוסק בחטא ונהנה ממנו מבלי להישמע לישוע ולדברו, מעשיו מעידים עליו שהוא מעולם לא באמת נושע ונולד מחדש. ישוע אמר לאנשים שהתנהגו בדיוק כך, "אתם מאביכם השטן ואת מאויי אביכם חפצים אתם לעשות" (יוחנן ח' 44). בן לאלוהים, מאידך, כבר לא משתוקק לסיפוק הרגעי שנותן לו החטא אלא משתוקק לדעת, לאהוב, ולפאר את אביו (או אביה) שבשמים.

הגמול שנופל בנחלתם של ילדי אלוהים הוא עצום. כילדי אלוהים, אנחנו מהווים חלק ממשפחתו (גוף המשיח), מובטחת לנו נחלה בשמים, וניתנת לנו הזכות לגשת אל אלוהים בתפילה (אל האפסים ב' 19; הראשונה לפטרוס א' 6-3; אל הרומים ח' 15). הגב לקריאתו של אלוהים לחזרה בתשובה מחטאיך והאמן בישוע המשיח. הפוך לבן של אלוהים כבר היום!

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

איך אוכל להפוך לילד של אלוהים?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries