?אם קיימים חייזרים או עבמייםשאלה: אם קיימים חייזרים או עבמיים?

תשובה:
דרך המונח "חייזר" הבה נניח שישנו יצור המסוגל לקבל החלטות מוסריות, בעלי אינטלקט ורצון. ראשית, מספר עובדות מדעיות:

+ האדם שלח חלליות לכל כוכב לכת במערכת השמש, חוץ מפלוטו. לאחר התבוננות בכוכבי לכת אלה הוא שלל את כולם חוץ מאשר את מאדים ויתכן את הירח של צדק כמסוגלים לתמוך בחיים.

+ בשנת 1976, אמריקה שלחה שני מנחיתים למאדים. כל מכשיר היה מסוגל לחפור במאדים ולשלוח אנליזה לכל סימן "חיים." הם לא גילו דבר. אם הייתם חופרים במדבר הכי לא פורה בעולם, או הייתם חופרים בעפר הקפוא ביותר באנטארקטיקה ובוחנים את האדמות הללו, הן היו מראות אורגניזם זעיר של חיים! בשנת 1997, אמריקה שלחה "חלוצים" לפני השטח של מאדים. מכונות אלה אספו דוגמאות וניהלו ניסויים רבים. גם הן לא מצאו סימני חיים. מאז, שוגרו משלחות אחרות למאדים. ושבו עם תוצאות דומות.

+ אסטרונומים מגלים באופן עקבי "פלנטות" חדשות אשר נמצאות רחוק במערכת השמש. כמה מהם הציעו שהקיום של "פלנטות" רבות מוכיח כי צריך שיהיו חיים במקומות אחרים ביקום. העובדה היא, שלא נמצאה הוכחה לכך ואף אחת מהפלנטות לא הוכחה כפלנטה שתומכת בחיים. המרחק העצום בין כדור הארץ לפלנטות הללו הופך את זה לבלתי אפשרי לבחון את האפשרויות של תמיכה בחיים. בידיעה שרק כדור הארץ תומך בחיים במערכת השמש, אלה אשר דוגלים באבולוציה מעוניינים באופן נואש למצוא פלנטה אחרת במערכת השמש על מנת לטעון שהחיים התפתחו ממקום אחר. יכול להיות שיש פלנטות אחרות, אולם אנו לבטח לא יודעים שום דבר עליהן אשר יכול להבהיר אפילו במעט שהם תומכים "בחיים."

אז מה, מה אומרים כתבי הקודש? כדור הארץ ובני האדם הינם מיוחדים בבריאתו של אלוהים. בבראשית א' אנו לומדים שאלוהים ברא את הארץ קודם. הוא אפילו ברא את השמש, את הירח, או את הכוכבים. במעשי השליחים 24,26: 17 נאמר "האל אשר עשה את העולם וכל אשר בו, ...כי הוא אדון השמים והארץ; ... ויושב כל עממי בני אדם על פני האדמה מדם אחד, ויצב מועדים קבועים וגבולות מושבם."

לאחר הבריאה, בני האדם היו ללא חטא וכל דבר בעולם היה "טוב מאוד" (בראשית 1:31). כאשר האדם הראשון חטא (בראשית 3) זה גרם לנפילה של כל בני האדם, ונפילה זו הביאה לבעיות שונות, מחלה ומוות. למרות שלבעלי החיים אין חטאים בפני אלוהים (הם אינם ישויות מוסריות) גם הם סבלו ואפילו מתו (אל הרומיים 19-22: 8). ישוע המשיח מת על מנת להסיר את קללת העונש אשר אנו היינו ראויים לה בגלל חטאינו. כאשר הוא יחזור, הוא יבטל את כל השפעות הקללה אשר היו קיימים מאז אדם, ובאופן אולטימטיבי הוא יסיר את כל האספקטים של הקללה (התגלות 21-22). שימו לב שבאל הרומיים 19-22: 8 נאמר שכל הבריאה תייחל לזמן הזה! חשוב לשים לב כי ישוע בא לכדור הארץ על מנת למות, הוא בא לכדור הארץ על מנת למות עבור בני האדם, והוא מת רק פעם אחת (אל העבריים 10:10; 26-28: 9; 7:27).

כשמחברים אמיתות אלה יחד בצורה מתומצתת: אלוהים ברא את כדור הארץ ובני האדם באופן מיוחד. כל הבריאה סבלה מתוצאות החטא של האדם. ישוע בא לארץ על מנת להקריב את עצמו פעם אחת ורק פעם אחת על מנת לשלם עבור חטאינו. לא רק שהמאמינים יושעו, אלה גם כל הבריאה כולה תיוושע.

קשיים: אם כל הבריאה סובלת, זה אומר שכל חיים אחרים מחוץ לכדור הארץ גם הם יסבלו. למען הויכוח, אם קיימים יצורים מוסריים בפלנטות אחרות, אז גם הם יסבלו; ואם לא כעת אז ביום מן הימים הם יסבלו כאשר "אז השמים בשאון יחלפו והיסודות יבוערו..." (השנייה לפטרוס 3:10). אם הם מעולם לא חטאו, אז אלוהים לא יהיה צודק בהענישו אותם; אולם אם הם חטאו, וישוע היה יכול למות רק פעם אחת (והוא עשה זאת בכדור הארץ) אז הם יישארו הם בחטאיהם, וגם זה יהיה נגד טבעו של אלוהים (השנייה לפטרוס 3:9). זה מותיר אותנו אם פרדוקס שאין אפשרות לפתור ... אלא אם כן, כמובן, אין יצורים מוסריים מחוץ לכדור הארץ.

מה בקשר לסוגי חיים אחרים בפלנטות אחרות אשר אינם ישויות מוסריות או ישויות בעלי רגשות? האם אצות או אפילו כלבים או חתולים יוכלו להתקיים בפלנטה לא מוכרת? אם נניח כך, וזה לא יגרום נזק למסר המקראי. אולם זה בהחלט יהיה בעייתי כיוון שאם ננסה לענות לשאלות כמו, "אם כל הבריאה סובלת, איזו מטרה תהיה לאלוהים לברוא יצורים סובלים חסרי מוסריות וחסרי רגשות בפלנטה רחוקה?"

מסקנה, כתבי הקודש לא נותנים לנו סיבה להאמין שיש חיים במקום אחר בעולם. למעשה, כתבי הקודש נותנים לנו מספר סיבות מרכזיות מדוע אין אפשרות לחיים כאלה. כן, ישנם דברים מוזרים ובלתי מוזרים אשר מתרחשים. למרות שמייחסים תופעות אלה לחייזרים או לעבמ"ים. אם יש סיבה שניתן לראות את ההסבר עבור האירועים המשוערים הללו, זה כנראה רוחני, ובאופן ספציפי, ממקור שטני.

Englishחזור לעמוד הבית בעבריתאם קיימים חייזרים או עבמיים?