settings icon
share icon
שאלה

?מהי הדרך הנכונה עבורי

תשובה


קסמן של מסעדות מזון מהיר נובע מכך שהן מאפשרות לנו להזמין בדיוק את האוכל שאנחנו רוצים בו, ובמהרה. בתי קפה שונים מתרברבים בעובדה שיש להם מאות סוגים וטעמים שונים של קפה. אפילו בבואנו לרכוש בית או מכונית, אנחנו יכולים לבחור מתוך אין ספור אפשרויות שיתאימו לצרכינו. אנחנו לא חיים יותר בעולם שמוגבל לשוקולד, וניל ותות-שדה. יש מבחר ברירות! אתה יכול למצוא כל דבר שיתאים לרצונותיך ולצרכיך האישיים.

אז איך זה קשור לדרך שנכונה עבורי? מה דעתך על דרך שאין בה רגשות אשם ואין לה דרישות ממך, שבנוסף לכך גם אינה מכילה מצוות מטרידות של עשה ואל תעשה? קיימת דרך כזו בדיוק, אבל האם דרך זו היא הדרך אותה אנחנו יכולים לבחור בדיוק כמו שאנחנו בוחרים את טעמי הגלידה שלנו?

ישנם קולות רבים שמבקשים למשוך את תשומת ליבנו, אז למה שמישהו ירצה לבחור דווקא בישוע מעל לכולם? מה עם מוחמד, קונפוציוס, בודהא, או ג'וזף סמית (מייסד הדת המורמונית)? אחרי הכל, לא כל הדרכים מובילות לישועה? לא קיים בסיס משותף לכל האמונות? האמת היא שלא כל הדרכים מובילות לישועה, ממש כמו שלא כל הדרכים מובילות לירושלים.

רק ישוע מדבר בסמכותו של אלוהים, שכן ישוע לבדו ניצח את המוות. מוחמד, קונפוציוס ואחרים נרקבים בקברם עד היום הזה. אך ישוע, בכוחו הוא, קם לתחייה מקברו שלושה ימים לאחר שמת מוות אכזרי על הצלב. מי שכבש את המוות ראוי לתשומת ליבנו. לכל מי שיש את הכוח הזה מגיע שישמעו אותו.

ההוכחות שתומכות בתחייתו של ישוע הן רבות. קודם כל, מעל לחמש מאות עדי ראייה העידו על תקומתו של ישוע. אי אפשר להתעלם מקולם של חמש מאות איש. ישנו גם מכלול נרחב של הוכחות לכך שהקבר היה ריק. אויביו של ישוע יכלו בקלות לעצור את השמועות על תקומתו על ידי הצגת גופתו המרקיבה של ישוע כהוכחה לטענותיהם. אבל לא נמצאה גופה שיכלה לסייע להם בכך! הקבר היה ריק! היתכן שתלמידיו גנבו את הגופה? ממש לא. בכדי למנוע מצב שכזה בדיוק הופקדה על קברו של ישוע שמירה כבדה של חיילים. ואם ניקח בחשבון את העובדה שאלו שהיו קרובים אליו ביותר והלכו אחריו בנאמנות התפזרו לכל עבר מפחד מפני מעצר וצליבה, לא יעלה על הדעת שחבורה של דייגים מפוחדים תצא כנגד חיילים מאומנים ומיומנים. העובדה הפשוטה היא שאין דרך אחרת להסביר את תקומתו של ישוע!

שוב, כל מי שניצח את המוות ראוי שקולו ישמע. ישוע הוכיח את כוחו על המוות, ואי לכך ראוי שנקשיב לדבריו. ישוע מצהיר שהוא הדרך היחידה לישועה (יוחנן י"ד 6). הוא לא דרך; הוא לא אחד מיני דרכים רבות, ישוע הוא הדרך בה' הידיעה.

אותו ישוע אומר, "בואו אלי כל העמלים והעמוסים ואני אמציא לכם מנוחה" (מתי י"א 28). עולמנו הוא עולם אכזר והחיים בו קשים. רבים מאיתנו נושאים פצעים, פגעים וצלקות. אתה מסכים איתי? אז מה אתה רוצה? שיקום או סתם איזו דרך בעלמא? מושיע חי או סתם איזה "נביא" מקרב "נביאים" מתים רבים? יחסים בעלי משמעות או פולחן ריקני? ישוע הוא לא עוד ברירה – הוא הברירה!

ישוע הוא הדרך הנכונה אם אתה מחפש סליחת חטאים (מעשי השליחים י' 43). ישוע הוא הדרך הנכונה אם אתה מחפש יחסים משמעותיים עם אלוהים (יוחנן י' 10). ישוע הוא הדרך הנכונה אם אתה מעוניין בחיי נצח בגן עדן (יוחנן ג' 16). שים את מבטחך בישוע כמושיעך האישי – לא תתחרט! בטח בו לסליחת חטאיך – לא תתאכזב!

אם אתה מעוניין "בהתחברות נכונה" עם אלוהים, הנה תפילה פשוטה שתוכל לשאת. זכור, דקלום גרידא של תפילה זו או כל תפילה אחרת אין בכוחו להושיע אותך. רק האמונה שישוע הוא זה שיכול להושיע אותך מחטאיך יכולה להוביל לישועתך. כשאתה נושא תפילה זו, אתה למעשה מצהיר בפני אלוהים שאתה בוטח בישועתו. "אלוהים אני יודע שחטאתי נגדך ולפיכך אני ראוי לעונש. אבל ישוע המשיח לקח על עצמו את העונש שמגיע לי, כך שדרך אמונתי בו אוכל לקבל סליחה. אני פונה מדרך החטא ושם במקום זאת את בטחוני בישועתך. תודה על חסדך הנפלא ועל סליחתך – על מתנת חיי הנצח! אמן!"

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

מהי הדרך הנכונה עבורי?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries