settings icon
share icon
שאלה

?שמתי את מבטחי בישוע .... מה עכשיו

תשובה


ברכותינו! הגעת להחלטה שתשנה את חייך לעולם! אתה אולי תוהה, "אז מה עכשיו?" איך אני מתחיל את "המסע שלי עם אלוהים?" חמשת השלבים הבאים יספקו לך הכוונה המבוססת על הכתובים. במידה ויש לך שאלות נוספות, אנא בקר באתרנו
https://www.gotquestions.org/Hebrew

אם אתה מעוניין לקבל חומר קריאה נוסף בנושא או את ספר הכתובים ללא תשלום או התחייבות בעקבות מה שקראת אנא פנה אל:
www.kerenahvah.org

1. היה בטוח שאתה מבין מהי משמעות הישועה.

באיגרת הראשונה ליוחנן ה' 13 נאמר, "זאת כתבתי אליכם, המאמינים בשם בן האלוהים, למען תדעו שיש לכם חיי עולם". אלוהים רוצה שנבין את משמעות הישועה שלנו. הוא רוצה שיהיה לנו ביטחון בעובדה שנושענו. בוא נבחן בקצרה את נקודות המפתח של הישועה:

א. כולנו חטאנו. כולנו עשינו דברים שלא היו רצויים לאלוהים (אל הרומים ג' 23).

ב. בשל חטאינו אנחנו ראויים לעונש של נתק נצחי מאלוהים (אל הרומים ו' 23).

ג. ישוע מת על הצלב בכדי לשלם את החוב שערמו חטאינו (אל הרומים ה' 8, האיגרת השניה אל הקורינתים ה' 21). ישוע מת במקומנו ולקח על עצמו את העונש שהגיע לנו. תחייתו מן המתים ביום השלישי מוכיחה שדי היה במותו בכדי לכפר על חטאינו.

ד. אלוהים מבטיח סליחה וישועה לכל מי ששמים את מבטחם בישוע ומאמינים כי במותו שילם על חטאינו ( יוחנן ג' 16, אל הרומים ה' 1, אל הרומים ח' 1).

זוהי בשורת הישועה! אם שמת מבטחך בישוע המשיח כמושיעך האישי, הרי שנושעת! כל חטאיך נסלחו ואלוהים מבטיח שלעולם לא יעזוב או יטוש אותך (אל הרומים ח' 39-38, מתי כ"ח 20). זכור, ישועתך מובטחת בישוע המשיח (יוחנן י' 29-28). אם אתה בוטח בישוע כמושיעך, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שתהיה עם אלוהים לנצח גם בשמים!

2. הצטרף לקהילה שבה לומדים את הכתובים.

אל תחשוב על קהילה כעל בניין. קהילה משמעותה אנשים. חשוב מאוד שתהיה התחברות בין המאמינים בישוע המשיח. זוהי אחת ממטרותיה העיקריות של קהילה. כעת, מששמת את מבטחך בישוע, אנחנו מעודדים אותך למצוא קהילה באזורך שבה לומדים את כתבי הקודש ולדבר עם רועה הקהילה. ידע אותו על אמונתך החדשה בישוע המשיח.

המטרה השניה של הקהילה היא ללמד את הכתובים. באמצעות הכתובים תוכל ללמוד איך ליישם את המטרות והתכלית של אלוהים בחייך. הבנת הכתובים היא מפתח לחיי הצלחה כמאמין משיחי. באיגרת השניה אל טימותיאוס ג' 17-16 נאמר, "כל הכתוב נכתב ברוח אלוהים, ומועיל הוא להוראה, לתוכחה, לתיקון, לחינוך במעגלי צדק, למען יהיה איש האלוהים מושלם ומוכשר לכל מעשה טוב".

המטרה השלישית של הקהילה היא לתת שבח והלל לאלוהים. הלל הוא הבעת תודה לאלוהים על כל מעשיו! אלוהים הושיע אותנו, אלוהים אוהב אותנו, אלוהים מספק את צרכינו, אלוהים מדריך ומכוון אותנו. איך נוכל שלא להודות לו על כך? אלוהים הוא קדוש, צדיק, אוהב, רחמן ומלא חסד. בספר ההתגלות ד' 11 נאמר, "לך יאה, אדוננו ואלוהינו, לקבל את הכבוד והיקר והגבורה, כי אתה בראת הכל וברצונך היו ונבראו".

3. בלה זמן עם אלוהים מדי יום ביומו

חשוב שנבלה זמן מדי יום ביומו כשאנחנו מתרכזים באלוהים ומתמקדים רק בו. יש אנשים שקוראים לזה "זמן שקט", ואילו אחרים משתמשים במונח "התמסרות", שכן זהו הזמן בו אנחנו מתמסרים לאלוהים. יש שמעדיפים להקדיש זמן בבוקר, ואחרים לעומתם מעדיפים את הערב. לא משנה איך תקרא לזמן הזה או איזו שעה ביום תקדיש לו. מה שחשוב הוא שתבלה זמן עם אלוהים באופן עקבי. מה מרכיב את זמנך עם אלוהים?

א. תפילה- תפילה משמעה לדבר אל אלוהים. דבר עם אלוהים על דאגותיך ובעיותיך. בקש חוכמה והדרכה מאלוהים. בקש ממנו שיספק את כל צרכיך. אמור לו עד כמה אתה אוהב אותו וכמה אתה מעריך את כל מה שעשה למענך. זו, ביסודו של דבר, היא תפילה.

ב. קריאה בכתובים- בנוסף ללימוד הכתובים בקהילה בימי שבת או בשיעורים באמצע השבוע – חשוב שתקרא בכתובים בעצמך. כתבי הקודש מכילים את כל המידע לו אתה זקוק בכדי לחיות את חייך בהצלחה כמאמין משיחי. כתבי הקודש ידריכו אותך להחליט החלטות נבונות, ילמדו אותך כיצד תוכל לדעת את רצון האלוהים, כיצד תוכל לעזור לאחרים ואיך תוכל להתפתח מבחינה רוחנית. כתבי הקודש הם דבר אלוהים עבורנו; הם ספר ההוראות של אלוהים שמלמד אותנו כיצד עלינו לחיות את חיינו בדרך שתרצה את אלוהים ותספק אותנו.

4. פתח קשרים עם אנשים שיכולים לתרום ולסייע לך מבחינה רוחנית.

באיגרת הראשונה אל הקורינתים ט"ו 33 נאמר, "אל תתעו, חברת אנשים רעים תשחית מידות טובות". הכתובים מלאים באזהרות על השפעתם של "אנשים רעים". בילוי זמן בחברת אנשים שמעורבים במעשים פסולים עשוי לגרום לנו להתפתות ולעשות את אותם מעשים פסולים. אופיים של אלה שסובבים אותנו ישפיע גם עלינו. לכן חשוב שנקיף את עצמנו באנשים שאוהבים את אלוהים ומסורים לו.

נסה למצוא חבר או שניים, אולי מישהו בקהילתך, שיכול לעזור לך ולעודד אותך (אל העברים ג' 13, י' 24). בקש מחבריך לעזור לך לתת להם דין וחשבון בקשר לזמן השקט שלך עם אלוהים, על הפעילויות שלך, ועל הליכתך עם האדון. שאל אם אתה יכול לעשות את אותו הדבר גם עבורם. אנחנו לא מתכוונים לומר שעליך לוותר על כל חבריך שלא מכירים באדון ישוע כמושיעם האישי. המשך להיות להם לחבר ואהוב אותם. הראה להם שישוע שינה את חייך ולכן כעת אינך יכול להיות מעורב באותם הדברים שהיית מעורב בהם בעבר. בקש מאלוהים לתת לך הזדמנויות לספר להם על ישוע.

5. היטבל

אנשים רבים אינם מבינים את משמעות הטבילה. טבילה היא הדרך המקראית להצהיר על אמונתך בישוע והתחייבותך ללכת בעקבותיו. פעולת הטבילה במים ממחישה את העובדה שאנחנו נקברים עם המשיח. יציאתנו מן המים ממחישה את תקומתו של ישוע. כשאתה נטבל אתה מזדהה עם מותו, קבורתו ותחייתו של ישוע (אל הרומים ו' 4-3).

פעולת הטבילה כשלעצמה אינה מושיעה אותנו. הטבילה אינה מטהרת ומוחקת את החטאים שלנו. היא פשוט צעד של ציות והצהרה פומבית על אמונתנו בישוע. חשיבות הטבילה נובעת מכך שהיא צעד של ציות – הכרזה פומבית על אמונתך ומחויבותך לישוע. אם אתה מרגיש מוכן לטבילה עליך לדבר על כך עם מנהיגי הקהילה שלך.

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

שמתי את מבטחי בישוע .... מה עכשיו?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries