settings icon
share icon
שאלה

נולדתי יהודי, אני יכול להיוולד מחדש כמשיחי?

תשובה


איזו שאלה נהדרת! אני שמח שיש לך לב פתוח ובוחן. הנה הסיפור שלי, יהודי כמוך ששאל את אותה השאלה לפני שנים רבות:

גדלתי בניו-יורק, בבית יהודי דתי ולפני מספר שנים התחלתי להאמין שישוע הוא אכן המשיח היהודי. לא היה לי קל להאמין שישוע הוא המשיח. היו לי הרבה שאלות, וביליתי חודשים בחקירה ובדיקת ההוכחות לכך. לאורך תהליך החיפוש שלי שוב ושוב הזכרתי לעצמי פסוק מאוד חשוב מהתנ"ך. בהשראת רוח אלוהים הנביא ירמיהו אמר, "ובקשתם אותי, ומצאתם, כי תדרשוני בכל לבבכם" (ירמיהו כ"ט 13).

התנ"ך מצייר תמונה מאוד ברורה על זהותו של המשיח שיבוא מתוך עם ישראל. התנ"ך מכיל כשלוש מאות נבואות שמתארות בפרטי פרטים את העובדות אודות בואו של המשיח/המלך. הנה כמה דוגמאות (הפסוקים שלהלן לקוחים מהתנ"ך בלבד):

המשיח יוולד בבית-לחם: מיכה ה' 1

המשיח יהיה משבט יהודה: בראשית מ"ט 10

המשיח יבוא רכוב על עייר בן אתונות: זכריה ט' 9

המשיח יסבול וימות: תהילים כ"ב

המשיח יבוא קודם לחורבן בית המקדש השני: דניאל ט' 27-24

הנביא ישעיהו מתאר את סבלו של המשיח, את שתיקתו בעת מאסרו ומשפטו, את מותו וקבורתו בקבר של אדם עשיר ואת תחייתו: ישעיהו נ"ב 13- נ"ג 12

בברית החדשה אנחנו מוצאים תיאור ספציפי ומפורט של שושלת היוחסין, מקום הלידה, התקופה ואורח החיים של ישוע – תיאור שעומד בקו אחד עם נבואות התנ"ך על המשיח. את תיאור התגשמות הנבואות ניתן למצוא בין דפי הברית החדשה. בבואך לבחון רשימות מפורטות של נבואות יהודיות שמדברות על המשיח, הנח לאלוהים לדבר אל ליבך ואל רוחך בשעה שאתה מחפש את האמת.

מעניין לראות שהתנ"ך מתאר לכאורה שתי תמונות נפרדות באשר למשיח שיבוא. תמונה אחת מדברת על המשיח שיופיע כמלך ושליט שיוביל לתקופה של שלום חסר תקדים בארץ. אך יחד עם זאת, פסוקים רבים מדברים גם על משיח שיהיה עבד סובל, שיעונה וימות עבור חטאיהם של בני האדם. במשך מאות שנים האמינו הרבנים שיהיו שני משיחים, האחד "המלך המושיע בן-דוד" והשני "המשיח הסובל בן-יוסף." למרבה הצער לא השכילו הרבנים להבין שמשיח אחד מילא את שני התפקידים.

נבואות משיחיות אכן התגשמו במשיח היהודי. ישוע בא אל "הכבשים האובדות של בית ישראל" לפני כאלפיים שנה. הוא בא כמתואר בישעיהו נ"ג לסבול ולמות עבור חטאיו של עם ישראל. הוא בא אל עם ישראל, אך נדחה על-ידיהם. אילו היו היהודים מקבלים את כפרתו הנצחית עבור חטאיהם, ישוע היה מקים את מלכותו בשמים בנקודה זו בהיסטוריה. אך היהודים לא הכירו בו. למרות שדבר אלוהים בשפתו המקורית היה בידיהם, ולמרות שהוא מכיל קרוב לשלוש מאות תיאורים על אישיותו ועל דמותו של המשיח כשיבוא, הם החמיצו אותו. אבל אלוהים ידע שעם ישראל ידחה אותו והוא בחר בעם ישראל על מנת שיהיה אור לגויים וכדי שדרכו ימסרו החדשות הטובות על מלכותו ויוענקו גם לגויים, כתוצאה מכך, כבר אלפיים שנה יהודים וגם גויים מאוחדים יחדיו במשיח, ומצפים לחזרתו השניה כמלך מושיע, כפי שהרבנים ציפו מאז ומתמיד.

למרות שעם ישראל דחה את ישוע כשבא, אלוהים לא דחה את עמו. עם ישראל הוא עודנו עמו הנבחר שימשיך להיות חלק בתוכניתו של אלוהים לישועת העולם, "אם כן, אני שואל, האם נטש אלוהים את עמו? בשום פנים לא! הרי גם אני בן עם ישראל, מזרע אברהם ומשבט בנימין. אלוהים לא נטש את עמו, העם שהוא ידע מקדם..." (אל הרומים י"א 2-1). לאורך אלפיים שנה שמר אלוהים לעצמו "שארית פליטה" של יהודים מאמינים. אני ואלפים רבים אחרים של יהודים הזמנו את ישוע לחיינו כאדון וכמושיע. בורכנו "בחיים חדשים" ואנו מצפים בדריכות להיות איתו לנצח במלכות השמיים.

אני יודע שזה הרבה לעקל. אני מאמין שרוח אלוהים הדריכה אותך לקרוא את הדברים האלה. אני מתפלל שתמשיך לחקור את ההוכחות שמדברות על ישוע ועל טענתו כי הוא המשיח היהודי והתגשמות נבואות הכתובים. זכור את דבריו של ישוע עצמו: "הנני עומד ליד הדלת ודופק. איש כי ישמע את קולי ויפתח את הדלת, אכנס אליו ואסעד איתו והוא איתי" (התגלות ג' 20). אולי ישוע, המשיח היהודי, קורא לך עכשיו, האם תענה לו? האם תיתן לו להיכנס?

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

נולדתי יהודי, אני יכול להיוולד מחדש כמשיחי?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries