settings icon
share icon
שאלה

אמונה בישוע היא הדרך היחידה באמצעותה יכול אדם להגיע לגן עדן?

תשובה


"באופן עקרוני אני אדם טוב, אז אני בטח אגיע לגן עדן"; "נו טוב, אז עשיתי כמה דברים רעים, אבל באופן כללי אני עושה יותר טוב מרע, אז הכניסה שלי לגן עדן מובטחת". "אלוהים לא ישלח אותי לגהינום רק כי אני לא חי לפי כתבי הקודש. הזמנים השתנו!"; "רק אנשים באמת רעים כמו אנסים או רוצחים ילכו לגהינום".

רוב האנשים מאמינים בטענות שכאלה או דומות להן, אך האמת היא, שאלו טענות שקריות. השטן, ששולט בעולם בו אנו חיים, הוא שזרע את המחשבות האלה בדעתם. הוא, וכל מי שהולך בעקבותיו, הם אויביו של אלוהים (הראשונה לפטרוס ה' 8). השטן מתחזה לטוב (השניה לקורינתים י"א 14), ומעוור את עיניהם של מי שאינם מאמינים, ככתוב, "אל העולם הזה עיוור את שכלם של הבלתי מאמינים לבל יזרח עליהם אור הבשורה של כבוד המשיח אשר הוא צלם האלוהים" (השניה אל הקורינתים ד' 4).

האמונה שלאלוהים לא אכפת מחטאים קטנים ושהגהינום שמור רק "לאנשים רעים במיוחד" היא שקר וכזב. כל חטא מפריד אותנו מאלוהים, אפילו "השקרים הקטנים והלבנים". כולם חטאו, ואיש אינו טוב מספיק בכדי להגיע לגן עדן בכוחות עצמו (אל הרומים ג' 23). הכניסה לגן עדן אינה מבוססת על שקילת מעשינו הטובים כנגד הרעים. במקרה כזה נצא כשידנו על התחתונה. "אם בחסד, הרי שלא עוד מתוך מעשים; אחרת החסד חדל להיות חסד" (אל הרומים י"א 6). אין ביכולתנו לעשות דבר בכדי להרוויח ולהבטיח את כניסתנו לגן העדן (טיטוס ג' 5).

"הכנסו דרך הפתח הצר, כי רחב הפתח ומרווחת הדרך המוליכה לאבדון ורבים ההולכים בה" (מתי ז' 13). גם אם כולם חיים חיי חטא, והאמונה באלוהים אינה פופולארית, זה לא תרוץ מספק בעיני אלוהים. "בעבר התהלכתם בהם לפי עידן העולם הזה, כרצון השר אשר לו השלטון בספירת הביניים, והוא הרוח הפועלת עתה בבני המרי" (אל האפסים ב' 2).

כשאלוהים ברא את העולם, הוא ברא אותו מושלם. הכל היה טוב. אז ברא אלוהים את אדם וחווה, ונתן להם רצון חופשי כדי שיוכלו לבחור האם ללכת בדרכיו ולציית לו, אם לאו. אבל אדם וחווה נפלו בפיתוי השטן להמרות את פי אלוהים ולחטוא. החטא הרחיק אותם (ואת כל מי שבא אחריהם, כולל אותנו) מיחסי קרבה עם אלוהים. אלוהים הוא מושלם ולא יכול לשאת חטא. אנחנו, החוטאים, לא יכולנו להצליח בכוחות עצמנו. אלוהים סיפק דרך שמאפשרת לנו להיות מאוחדים איתו בגן העדן. "כי כה אהב אלוהים את העולם, עד כי נתן את בנו יחידו, למען לא יאבד כל המאמין בו, אלא ינחל חיי עולם" (יוחנן ג' 16). "כי שכר החטא הוא מוות, אבל מתנתו של אלוהים היא חיי עולם במשיח ישוע אדוננו" (אל הרומים ו' 23). ישוע בא לעולם בכדי להראות לנו את הדרך ולמות עבור חטאינו כדי שאנחנו לא נצטרך למות. שלושה ימים לאחר שמת, הוא קם מן המתים (אל הרומים ד' 25), והוכיח את נצחונו על המוות. הוא מגשר על הפער שבין אלוהים והאדם כדי שאם רק נאמין, נוכל לנהל מערכת יחסים אינטימית וקרובה איתו.

"ואלה הם חיי עולם: שיכירו אותך, אלוהי האמת לבדו, ואת אשר שלחת – את ישוע המשיח" (יוחנן י"ז 3). רוב האנשים מאמינים בקיומו של אלוהים; אפילו השטן מאמין. אך בכדי לזכות בישועה, עלינו לפנות אל אלוהים, להתהלך במערכת יחסים אישית איתו, ולפנות מחטאינו בכדי ללכת אחריו. אנחנו חייבים לבטוח בישוע בכל מאודנו ונפשנו. בישוע אנחנו מקבלים את צדקת אלוהים, כנאמר, "והיא צדקה של האלוהים, באמצעות אמונת ישוע המשיח, אל כל ועל כל המאמינים; שהרי אין הבדל" (אל הרומים ג' 22). כתבי הקודש מלמדים שאין דרך אחרת להיוושע אלא דרך ישוע המשיח. בבשורת יוחנן י"ד 6 ישוע אמר, "אני האמת, הדרך והחיים. אין איש בא אל האב אלא דרכי".

ישוע הוא הדרך היחידה לישועה שכן הוא היחיד שיכל לשלם את שכר החטא (אל הרומים ו' 23). אין דת אחרת שנוגעת בעומק וברצינות בחטא ובתוצאותיו. אין דת אחרת שמציעה תשלום נצחי לחטא, תשלום שרק ישוע המשיח יכול לספק. אין אף "מייסד דת" שהיה אלוהים ואז לבש בשר ודם (יוחנן א' 1, 14) – והוא הדרך היחידה שמאפשרת תשלום חוב נצחי. ישוע חייב היה להיות אלוהים בכדי שיוכל לשלם את מחיר חטאינו. ישוע חייב היה להיות בשר ודם כדי שיוכל למות למעננו. הישועה מושגת אך ורק דרך אמונה בישוע המשיח! "ואין הרפואה (ביוונית ישועה) באחר, כי אין שם אחר אשר נתון לבני אדם תחת השמים, ובו עלינו להרפא (להיוושע)" (מעשי השליחים ד' 12).

האם החלטת לתת את חייך וליבך לישוע בעקבות מה שקראת באתר זה? אם כן, לחץ בבקשה על הקישור "קיבלתי את ישוע היום".

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

אמונה בישוע היא הדרך היחידה באמצעותה יכול אדם להגיע לגן עדן?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries