settings icon
share icon
שאלה

?מיהם עדי יהווה ובמה הם מאמינים

תשובה


הכת המוכרת כיום בשם עדי יהוה נוסדה בפנסילבניה בשנת 1870, בידי צ'ארלס טאז ראסל. ראסל קרא לקבוצה שייסד "קבוצת לימוד הכתובים של שחר תקופת אלף השנים". ראסל פרסם את מחקריו המקראיים בסדרה של שישה ספרים שכונתה "לימודים מכתבי הקודש", שמכילים חלק ניכר מהתורה שעדי יהוה מחזיקים בה גם היום. לאחר מותו של ראסל בשנת 1916, השופט ג'. פ. רתרפורד, חברו של ראסל ומחליפו, כתב את הכרך השביעי והאחרון בסדרת הספרים שנקרא "סוף המסתורין" (יצא לאור בשנת 1917). "חברת המצפה של ציון לעלונים" הוקמה ב- 1886 ועד מהרה הפכה לכלי דרכו החלה תנועת "שחר תקופת אלף השנים" להפיץ את אמונתה ברבים. עד שנת 1931 הקבוצה הייתה מוכרת בכינוי "ראסליטס", אז בעקבות פילוג בתוך הארגון שונה השם ל"עדי יהוה", ואילו קבוצת האב ממנה צמחה התנועה נודעה בכינוי "תלמידי הכתובים".

במה מאמינים עדי יהוה? בדיקה קפדנית של העמדה התיאולוגית שלהם בנושאים כמו אלוהותו של ישוע, ישועה, השילוש, רוח הקודש, קורבן וכיוצא באלה, מעידה מעל לכל ספק שהם אינם תומכים בעמדה משיחית אורתודוקסית. עדי יהוה מאמינים שישוע הוא מיכאל, המלאך הראשי, הבריאה הנעלה ביותר. תפיסה זו עומדת בניגוד מוחלט לנאמר בכתבי הקודש שמצהירים באופן שאינו משתמע לשתי פנים שישוע הוא אלוהים (יוחנן א' 1, 14; ח' 58; י' 30). עדי יהוה מאמינים שישועתו של אדם מושגת על ידי שילוב של אמונה, מעשים טובים וצייתנות. תפיסה שעומדת בניגוד לאין ספור פסוקים שעומדים על כך שהישועה מושגת באמצעות אמונה בלבד (יוחנן ג' 16; אל האפסים ב' 9-8; טיטוס ג' 5). עדי יהוה דוחים את השילוש, הם מאמינים שישוע נברא ושרוח הקודש במהותו הוא כוחו של אלוהים. הם דוחים את הרעיון של מותו של ישוע על הצלב כקורבן חלופי עבור חטאינו ובמקום זאת מאמינים בתיאורית הכופר, שגורסת שמותו של ישוע היווה תשלום כופר עבור חטאו של אדם הראשון.

כיצד מצדיקים עדי יהוה תורות שאינן מבוססות על כתבי הקודש? הם טוענים שגוף המשיח השחית לאורך מאות בשנים את כתבי הקודש. בנוסף לכך הם תרגמו מחדש את הכתובים לכדי מה שהם מכנים תרגום עולמי חדש. הכתובים בנוסח שמפיצה "חברת המצפה לכתבי הקודש ועלונים של פנסילבניה" (כפי שהיא מכונה כיום) שינו את הטקסט המקורי של כתבי הקודש במטרה להתאים אותם לתורת השקר של עדי יהוה – במקום לבסס את התורה שלהם על מה שכתבי הקודש מלמדים. תרגום העולם החדש עבר מספר מהדורות, ככל שעדי יהוה גילו יותר ויותר פסוקים שלמעשה סותרים את הדוקטרינה שלהם.

אין כל ספק שעדי יהוה הם כת שמבוססת רק באופן רופף על כתבי הקודש. הם מבססים את אמונתם ותוראתם על הלימוד המקורי של צ'ארלס טאז ראסל, השופט ג'וזף פרנקלין רתרפורד, והבאים אחריהם בגוף המנהל של חברת המצפה שהכריעו בשאלת סמכות הפסוקים המתורגמים. במלים אחרות, מה שהגוף המנהל אומר בקשר לקטע כזה או אחר נחשב למילה האחרונה וכל חשיבה עצמאית אינה מומלצת או זוכה לעידוד – מה שעומד בניגוד מוחלט לדברי התוכחה של שאול לטימותיאוס (וגם לנו) שאמר "היה שקוד להתיצב נאמן לפני אלאהים - פועל לא יבוש, המחלק נכונה את דבר האמת" (השנייה לטימותיאוס ב' 15). זוהי הוראתו הברורה של אלוהים לכל אחד מילדיו בגוף המשיח לדרוש בכתובים באופן יומיומי ולבחון אם הדברים שמלמדים אותם עומדים בקו אחד עם מה שיש לדבר אלוהים לומר בנושא.

אין עוד קבוצת דת שמפגינה יותר נאמנות בהעברת המסר שלה כמו עדי יהוה. אך למרבה הצער, המסר שלהם מלא בסילוף, הולכת שולל ותורות שקר. מי ייתן ואלוהים יפתח את עיניהם של החברים בכת עדי יהוה לראות את אמת הבשורה ואת אמיתות הלימוד של דבר אלוהים.

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

מיהם עדי יהוה ובמה הם מאמינים?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries