settings icon
share icon
שאלה

?מהי משיחיות במה מאמינים המשיחיים

תשובה


באגרת הראשונה אל הקורינתים ט"ו 4-1 נאמר, "אחי, אני מזכיר לכם את הבשורה שהשמעתי לכם, בשורה אשר גם קבלתם אותה וגם עומדים אתם בה; באמצעותה אתם גם נושעים, אם מחזיקים אתם בדבר שבשרתי לכם - שאם לא כן, לשווא היתה אמונתכם. מסרתי לכם בראש ובראשונה מה שגם קבלתי, שהמשיח מת בעד חטאינו, לפי הכתובים; נקבר וקם לתחייה ביום השלישי, לפי הכתובים".

זוהי תמציתה של האמונה המשיחית. האמונה המשיחית ייחודית מכל שאר האמונות שכן היא מבוססת על יחסים ולא על פולחן דתי. במקום לדבוק ברשימות של "עשה ואל תעשה", המטרה שעומדת לנגד עיניו של המאמין המשיחי היא לטפח קשר קרוב עם אלוהים האב, מערכת יחסים אינטימית. יחסים אלה אפשריים תודות למה שישוע המשיח עשה ולפעולת רוח הקודש בחייו של כל מאמין ומאמין.

המאמינים המשיחיים רואים בכתובים את דבר אלוהים שנכתב בהשראתו ואת הסמכות האחרונה בכל תחום ומצב (השנייה לטימותיאוס ג' 16; השנייה לפטרוס א' 21-20). המשיחיים מאמינים שאלוהים הוא אחד והוא קיים בשלוש ישויות, האב הבן (ישוע המשיח) ורוח הקודש.

אנחנו מאמינים שבני האדם נבראו במטרה לנהל קשר עם אלוהים, אבל החטא הפריד בין האדם לאלוהים (אל הרומים ג' 23, ה' 12). האמונה המשיחית מלמדת אותנו שישוע המשיח התהלך בארץ, אלוהים בשלמותו ואדם בשלמותו בה במידה (אל הפיליפים ב' 11-6), ומת על הצלב. המשיחיים מאמינים שלאחר מותו על הצלב, ישוע נקבר, קם לתחייה וכעת הוא יושב לימינו של אלוהים האב, שם הוא מתווך למען המאמינים בו (אל העברים ז' 25). האמונה המשיחית מכריזה שמותו של ישוע על הצלב היווה תשלום מספק עבור חטאי האדם וחובו ותודות לו שוקמו היחסים המעורערים בין אלוהים לאדם (אל העברים ט' 14-11, אל העברים י' 10, אל הרומים ו' 23, אל הרומים ה' 8).

בכדי להיוושע עלינו להאמין בפעולתו המושלמת של ישוע על הצלב. אם מישהו מאמין שישוע מת במקומו, שילם את מחיר חטאיו וקם לתחייה, הרי שהוא נושע. אין דבר שיכול אדם לעשות בכוחות עצמו כדי להרוויח את ישועתו. אין אדם שיכול להיות "טוב מספיק" בכוחות עצמו בכדי לרצות את אלוהים, שכן כולנו חטאנו (ישעיהו נ"ג 6, ס"ד 7-6). נוסף על כך, אין צורך בשום דבר נוסף שכן ישוע עשה את כל העבודה הנדרשת! כשהיה על הצלב, ישוע אמר, "נשלם" (יוחנן י"ט 30).

כמו שאין דבר שמישהו יכול לעשות בכדי להרוויח את ישועתו, כך גם כשאדם שם את מבטחו בפעולתו של ישוע על הצלב, אין דבר שביכולתו לעשות שיגרום לו לאבד את אותה ישועה. זכור, הפעולה נעשתה והושלמה על ידי ישוע! אין דבר שקשור לישועה שתלוי במי שמקבל אותה! בבשורת יוחנן י' 29-27 ישוע מכריז "צאני שומעות את קולי ואני מכיר אותן; הן הולכות אחרי ואני נותן להן חיי עולם; ולא תאבדנה לעולם, אף לא יחטוף אותן איש מידי. אבי שנתן אותן לי גדול מכל ואין איש יכול לחטף אותן מיד האב".

יש שחושבים, "יופי – אז נושעתי ועכשיו אני יכול לעשות ככל העולה על רוחי ולא לאבד את הישועה שלי!" אבל ישועה היא לא חופש לעשות את מה שאנחנו רוצים. ישועה משחררת אותנו מהצורך שלנו לשרת את הטבע החוטא הישן שלנו, ונותנת לנו את החופש לחפש יחסים נאותים עם אלוהים. כל עוד המאמינים נמצאים עלי אדמות בגופם החוטא, הם ינהלו מאבק תמידי עם החטא. החיים בחטא מונעים מאתנו את היחסים שאלוהים מעוניין לקיים עם ברואיו, וכל עוד מאמין חי כחוטא, הוא לא יהנה מהקשר ההדוק שאלוהים תכנן עבורו. כך או אחרת, למאמינים יש ניצחון במאבק עם החטא כשהם לומדים ומיישמים את דבר אלוהים (כתבי הקודש) בחייהם, ומאפשרים לרוח הקודש לשלוט בהם – כלומר, מצייתים להשפעת והדרכת רוח הקודש בכל מצב יומיומי, ודרך רוח הקודש מצייתים לדבר אלוהים.

אז בעוד שמאמינים בדתות רבות נדרשים לעשות דברים מסוימים או לא לעשות דברים אחרים, הרי שהאמונה המשיחית מבוססת על מערכת יחסים אינטימית עם אלוהים. האמונה המשיחית היא אמונה בכך שישוע מת על הצלב כתשלום עבור חטאינו, וקם מן המתים. חוב החטא שלך שולם ואתה יכול להתהלך בהתחברות עם אלוהים. אתה יכול לנחול ניצחון על הטבע החוטא שלך ולצעוד בקרבה ובצייתנות עם אלוהים. זוהי אמונה משיחית שמבוססת על כתבי הקודש.

Englishחזור לעמוד הבית בעברית

מהי משיחיות במה מאמינים המשיחיים?
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon שתף את הדף הזה
© Copyright Got Questions Ministries