settings icon
share icon
سوال

آیا یک مسیحی باید به صلح جهانی کمک کند؟

جواب


صلح جهانی یک آرمان بسیار زیبا است اما فقط زمانی امکان پذیر است که عیسی مسیح بازگردد (مکاشفه فصل 21 آیه 4). تا آن زمان، صلح جهانی هرگز اتفاق نخواهد افتاد. « از دور و نزديک خبر جنگها به گوشتان خواهد رسيد. اما پريشان نشويد زيرا جنگها اتفاق خواهند افتاد اما آخر دنيا در آن زمان نيست. قومها و ممالک جهان با يكديگر به ستيز برخواهند خاست. در جای‌های مختلف، قحطی و زمين لرزه روی خواهد داد» (متی فصل 24 آیه های 6 تا 7). جنگ و درگیری همیشه در تاریخ بشر وجود داشته اند. از درگیری های قبیله ای گرفته تا جنگ های جهانی نشان می دهد که انسان ها همیشه در جنگ با یکدیگر بودند.

کمک به صلح جهانی کتاب مقدسی نیست برای اینکه ما ذات انسان را می شناسیم و می دانیم که با وجود تلاش های بسیار زیاد هرگز به صلح جهانی دست نخواهد یافت. کمک به موسسات خیریه و انجام کار خیرخواهانه در نام عیسی مسیح به طور حتم کار پسندیده ای برای یک مسیحی است، اما باید این را هم بدانیم که او تنها کسی است که صلح جهانی را خواهد آورد. تا زمانی که همه زانوها در برابر عیسی مسیح خم نشوند و همه زبان ها اعتراف نکنند که او خدا است (فیلیپیان فصل 2 آیه 10) ، صلح واقعی در جهان وجود نخواهد داشت. تا آن زمان مسیحیان باید، «بكوشيد تا با همهٔ مردم در صلح و صفا به سر بريد، و دلی پاک و زندگی مقدسی داشته باشيد، زيرا تا پاک و مقدس نباشيد، خداوند را نخواهيد ديد» (عبرانیان فصل 12 آیه 14).

به عنوان یک مسیحی باید به جای جنگ و درگیری به صلح کمک کنیم و به یاد داشته باشیم که تلاش های ما به دلیل ذات سقوط کرده و گناه آلود بشر هرگز نمی تواند به صلح کامل منتهی شوند. ایمان ما باید به خدا و عیسی مسیح که خداوند آرامش است باشد. صلح جهانی تا زمان بازگشت دوباره او چیزی شبیه رویا خواهد بود. مهمترین وظیفه ما آگاه کردن مردم به نیازشان به نجات دهنده است، تنها اوست می تواند بین مردم و خدا صلح برقرار کند. «پس چون بوسيلهٔ ايمان به عيسی مسيح در نظر خدا پاک و بی‌گناه محسوب شده‌ايم، از رابطهٔ مسالمت‌آميزی با خدا بهره‌مند هستيم. اين رابطه زمانی ايجاد شد كه خداوند ما عيسی مسيح جانش را روی صليب در راه ما فدا كرد» (رومیان فصل 5 آیه 1). پس رساندن پیام صلح انجیل به مردم مشارکت ما برای صلح جهانی می باشد: این پیام آشتی با خداوند از طریق عیسی مسیح است (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 20).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک مسیحی باید به صلح جهانی کمک کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries