settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره کار کردن زنان بیرون از خانه چه می گوید؟

جواب


اینکه زنان بیرون از خانه کار کنند یا نکنند، مشکلی است که خیلی از زوجها و خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. کتاب مقدس رهنمودهایی را درباره نقش زنان عنوان کرده است. پولس در تیطوس فصل 2 آیه های 3-4 اینگونه راهنمایی می کند که چطور زنان تازه ازدواج کرده، از زنان سالخورده تر تعلیم ببینند: «...تا بتوانند به زنان جوانتر ياد دهند كه چطور شوهر و فرزندان خود را دوست بدارند» در این متن، کتاب مقدس به روشنی می گوید که وقتی فرزندانی وجود دارند، آنجاست که مسئولیت زن جوان مطرح می شود. زنان سالخورده تر باید به زنان جوانتر بیاموزند و طوری زندگی کنند که خدا را جلال دهد. با در ذهن داشتن این مسئولیتها، وقت زن سالخورده تر می تواند صرف بصیرت دادن و هدایت الهی شود.

امثال فصل 31 صحبت از «خصوصیت زن شایسته» می کند. نویسنده در آیه 11 شروع به ستودن این زن می کند، به عنوان زنی که می کوشد تا از خانواده خود مراقبت کند. او سخت کار می کند تا خانه و خانواده خود را در نظم نگاه دارد. آیات 16، 18، 24، و 25 نشان می دهد که او آنچنان زبردست است که کارهای دیگری هم می کند که درآمد اضافه برای خانواده اش تامین می کند. انگیزه این زن از این لحاظ مهم است که فعالیتهای کسب و کار او به منظور رسیدن به یک هدف هستند، و به خودی خود هدف نهایی نیستند. او برای خانواده اش زحمت می کشد، نه اینکه حرفه اش را پیش ببرد، یا با همسایه پا به پا پیش رود. اشتغال او در قیاس با دعوت حقیقی او که همانا مباشرت از همسر، فرزندان، و خانه است در جایگاه دوم قرار داشت.

کتاب مقدس در هیچ کجا زنان را از کار کردن در بیرون از خانه منع نمی کند. اما کتاب مقدس به طور مشخص تعلیم می دهد که اولویتهای یک زن چه باید باشد. اگر کار کردن در بیرون از خانه باعث می شود که زن از شوهر و فرزندانش غفلت کند، آنگاه برای آن زن درست نیست که بیرون از خانه کار کند. اگر یک زن مسیحی می تواند بیرون از خانه کار کند و با این حال، محیطی گرم و صمیمی را برای شوهر و فرزندانش فراهم کند، آنگاه کار کردن او در بیرون از خانه کاملاً قابل قبول است. با در نظر داشتن این اصول، در مسیح آزادی وجود دارد. زنانی که بیرون از خانه کار می کنند، نباید محکوم شوند، و در عین حال زنانی که تمرکزشان بر خانه داری است، نباید با دیده حقارت به آنها نگاه شود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره کار کردن زنان بیرون از خانه چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries