settings icon
share icon
سوال

«زن خدا بودن» یعنی چه؟

جواب


زن خدا اول از همه و مهمتر از همه دختر اوست. فرزند خدا شدن از طریق نجات به وسیله ایمان به عیسی مسیح اتفاق می افتد (یوحنا فصل 1 آیه 12، فصل 3 آیه های 16 تا 18 و 36). وقتی به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان می آوریم، به انسان جدیدی تبدیل می شویم (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17). خداوند روح القدس را به ما می دهد تا در وجود ما ساکن شود و ما را هرچه بیشتر به شباهت مسیح درآورد (یوحنا فصل 14 آیه های 15 تا 17، اول یوحنا فصل 4 آیه 13، دوم قرنتیان فصل 3 آیه 18). به زبان ساده، زن خدا زنی است که به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان آورده است و مطیع دستورات روح القدس می باشد. این تعریف از نظر کاربردی به چه معنی است؟

یک زن خدا، او را با خواندن کلامش، صحبت کردن با او در دعا، و گوش دادن به آموزش صحیح کتاب مقدس می شناسد. او می داند که، «در واقع تمام قسمتهای كتاب‌مقدس را خدا الهام فرموده است. از اين جهت، برای ما بسيار مفيد می‌باشد، زيرا كارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌كند، و ما را به سوی زندگی خداپسندانه هدايت می‌نمايد. خدا بوسيلهٔ كلامش ما را از هر جهت آماده و مجهز می‌سازد تا به همه نيكی نماييم» (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 16 تا 17)، بنابراین او به دنبال دستورات کتاب مقدس می رود. نهایت تلاش خود را می کند تا، «در راه خدمت به خدا سخت بكوش تا او از تو راضی شود و هنگامی كه خدمتت را ارزيابی می‌كند، شرمنده نشوی. سعی كن مفهوم كلام خدا را خوب درک كنی و آن را خوب تعليم دهی» (دوم تیموتائوس فصل 2 آیه 15). او همچنین به توصیه یعقوب نیز گوش می دهد: «اما فراموش نكنيد كه اين كلام را نه فقط بايد شنيد، بلكه بايد به آن عمل كرد. پس خود را فريب ندهيد» (یعقوب فصل 1 آیه 22).

دعا کردن بخشی از فرایند عمل به کلام خداست. پولس به ما گوشزد می کند که، «برای هيچ چيز غصه نخوريد؛ در عوض برای همه چيز دعا كنيد و هر چه لازم داريد به خداوند بگوييد و فراموش نكنيد كه برای جواب دعاها، از او تشكر نماييد. اگر چنين كنيد، از آرامش خدا بهره‌مند خواهيد شد، آرامشی كه فكر انسان قادر به درک آن نيست. اين آرامش الهی به فكر و دل شما كه به عيسی مسيح ايمان آورده‌ايد، راحتی و آسايش خواهد بخشيد» (فیلیپیان فصل 4 آیه های 6 تا 7). اول تسالونیکیان فصل 5 آیه های 16 تا 18 نیز در این مورد به ما می گوید، «هميشه شاد باشيد! پيوسته دعا كنيد! برای هر پيش آمدی خدا را شكر نماييد، زيرا اينست خواست خدا برای شما كه از آن عيسی مسيح هستيد.» یک زن خدا، قدردان اوست و تمام نگرانی های خود را به او می سپارد (اول پطرس فصل 5 آیه 7). او به قدرت و عشق خداوند باور دارد، به همین دلیل تمامی نگرانی ها و ستایش هایش را به پیشگاه او می آورد (عبارنیان فصل 4 آیه های 14 تا 16).

یک زن خدا از دستور خدا در مورد دوست داشتن دیگران اطاعت می کند. سخنان او باعث تشویق و تهذیب دیگران می شود، و نشانه ای از تهمت، شایعه پراکنی و نیت بد در گفتارش وجود ندارد (افسسیان فصل 4 آیه 29، اول پطرس فصل 2 آیه های 1 تا 3). مهربان، دلسوز و بخشنده است (افسسیان فصل 4 آیه 32). در مشکلات دیگران به آنها کمک می کند (غلاطیان فصل 6 آیه 2، رومیان فصل 12 آیه 15). از هر فرصتی برای خوبی کردن به دیگران مخصوصا به مسیحیان استفاده می کند (غلاطیان فصل 6 آیه 10). متواضعانه زندگی می کند و از غرور بیزار است (رومیان فصل 12 آیه 10 و 16، فیلیپیان فصل 2 آیه های 5 تا 11). گله و شکایت نمی کند، از مشاجره های بی مورد دوری می کند، و سعی می کند در شادی و صلح با دیگران زندگی می کند (رومیان فصل 12 آیه های 16 و 18، فیلیپیان فصل 2 آیه 14).

یک زن خدا به گفته پطرس عمل می کند: «بلكه با خاطری آسوده، خود را به خداوندتان مسيح بسپاريد؛ و اگر كسی علت اين اعتماد و ايمان را جويا شد، حاضر باشيد تا با كمال ادب و احترام به او توضيح دهيد. بدون توجه به توهين و بدگويی مردم، آنچه را كه راست و درست است انجام دهيد؛ زيرا وقتی به درستكاری شما پی بردند، از كار خود شرمنده خواهند شد» (اول پطرس فصل 3 آیه های 15 تا 16). او تلاش می کند تا «از لذات گناه‌آلود اين دنيا دور نگاه داريد. شما برای اين قبيل اميال و هوسها ساخته نشده‌ايد؛ به همين دليل است كه آنها با روح و جان شما در جنگ و جدالند. مراقب رفتار خود نزد اطرافيان بی‌ايمانتان باشيد؛ چه، در اين صورت، حتی اگر ايشان شما را متهم به بدكاری نمايند، اما در زمان بازگشت مسيح، خدا را به سبب كارهای نيكتان، تمجيد خواهند كرد» (اول پطرس فصل 2 آیه های 11 تا 12).

یک زن خدا وظیفه ای که خداوند بر عهده او قرار داده است را مشتاقانه انجام می دهد (رومیان فصل 12 آیه 11). او مثال و سرمشقی برای دختران و زنان جوانتر از خود خواهد بود (تیطوس فصل 2 آیه های 3 تا 5). با دیگر ایمانداران معاشرت می کند، از آنها دلگرمی می گیرید و خودش نیز به آنها دلگرمی می دهد (عبرانیان فصل 10 آیه های 24 تا 25). همانطوری که از مسیحیان خواسته شده است، مطیع می باشد(افسسیان فصل 5 آیه 21). او به دستور پطرس عمل می کند که می گوید: «به خاطر خداوند، از مقامات كشور اطاعت نماييد، خواه از رهبر مملكت، و خواه از مأمورين دولت كه از سوی رهبر منصوب شده‌اند تا خلافكاران را مجازات كنند و درستكاران را پاداش دهند. خواست خدا اينست كه شما درستكار باشيد تا به اين ترتيب دهان اشخاص نادانی را كه از شما ايراد می‌گيرند ببنديد. درست است كه شما از قيد و بند احكام مذهبی آزاد شده‌ايد، اما اين به آن معنی نيست كه می‌توانيد به هر كار نادرستی دست بزنيد، بلكه آزادی خود را بايد برای اجرای خواست خدا به کار ببريد. به همه احترام كنيد؛ ايمانداران را دوست بداريد؛ از خدا بترسيد؛ به رهبران مملكت احترام بگذاريد» (اول پطرس فصل 2 آیه های 13 تا 17). او از ارزش بالای خود در مسیح آگاهی دارد (غلاطیان فصل 3 آیه 28)، و با پیروی از مسیح دست از سرکشی و خودرایی برمی دارد. اگر ازدواج کرده است، به همسر خود اجازه رهبری خانواده را می دهد (افسسیان فصل 5 آیه های 21 تا 33، اول پطرس فصل 3 آیه های 1 تا 2). به والدین خود احترام می گذارد (افسسیان فصل 6 آیه های 1 تا 3)، در صورت داشتن فرزند، از آنها مراقبت و مواظبت می کند (تیطوس فصل 2 آیه های 3 تا 5، اول تیموتائوس فصل 5 آیه 14). او خانه خود را بر اساس اصول الهی و به زیبایی اداره می کند (تیطوس فصل 2 آیه های 3 تا 5، امثال فصل 14 آیه 1، فصل 31).

زیبایی یک زن خدا «باطن و سيرت شما زيبا باشد. باطن خود را با زيبايی پايدار يعنی با روحيهٔ آرام و ملايم زينت دهيد كه مورد پسند خداست» (اول پطرس فصل 3 آیه های 3 تا 4). در نهایت، یک زن خدا شاهکار آفریدگار در جهان است که با لطف او و از طریق ایمان به عیسی مسیح نجات پیدا کرده است (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 10)، و روز به روز بیشتر شبیه مسیح می شود، او را می شناسد و از او پیروی می کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

«زن خدا بودن» یعنی چه؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries