settings icon
share icon
سوال

آیای خدا من را می بخشد؟ آیا خدا می تواند من را ببخشد؟

جواب


آیا احساس گناه یا درماندگی دارید؟ از برخی کارهایی که انجام داده اید احساس شرمندگی می کنید؟ با خودتان فکر می کنید که آیا بخشش امکان پذیر است؟ وقتی مجاب می شویم که گناهکاریم، این موقعیت به ما حس ناامیدی و درماندگی می دهد. حس شرمندگی باعث می شود که فکر کنیم هیچکسی نمی تواند ما را ببخشد حتی به خدا. به این فکر می کنیم که چطور می توانیم ادامه دهیم. چه امیدی ممکن است وجود داشته باشد؟

آیا شنیده اید که خداوند، خدای بخشندگی و گذشت است؟ آیا درباره عشق عظیم او چیزی شنیده اید؟ اجازه دهید از خبر خوب شروع کنیم: همه می توانند مورد بخشش خدا قرار بگیرد و هیچکسی از این قاعده مستثنی نیست. هر کاری که انجام داده اید خارج از توانایی خدا برای بخشیدن شما نیست.

کتاب مقدس به ما می گوید همه گناهکارند (رومیان فصل 3 آیه 3). هر یک از ما سزاوار جدایی ابدی از خداوند هستیم (رومیان فصل 6 آیه 23). هر گناهی که مرتکب شده ایم – تجاوز، قتل، زنا، دزدی، خودخواهی، شایعه پراکنی، حسادت، دروغ و دوست نداشتن دیگران به اندازه کافی و غیره – ما سزاوار مجازات هستیم و در یک سناریوی همه چیز یا هیچ چیز قرار داریم. خداوند برای اینکه خوبی یا بدی یکی از دیگری بیشتر یا کمتر است ما را قضاوت نمی کند، بلکه بر اساس پذیرش یا عدم پذیرش راه و روش او برای نجات، ما را قضاوت خواهد کرد.

«زیرا خدا به قدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه پسر خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد. خدا پسر خود را به جهان نفرستاد تا مردمان را محکوم سازد، بلکه تا جهان را به‌وسیلهٔ او نجات بخشد.کسانی که به او ایمان بیاورند، هیچ نوع محکومیت و هلاکتی در انتظارشان نیست؛ ولی کسانی که به او ایمان نیاورند، از هم اکنون محکومند، چون به یگانه پسر خدا ایمان نیاورده‌اند» (یوحنا فصل 3 آیه های 16 تا 18).

خداوند برای بخشش نه تنها برخی از گناهان بلکه برای همه آنها راهی جلوی پای ما گذاشته است. هیچ گناهی وجود ندارد که خداوند نتواند آن را ببخشد. اگر به او ایمان بیاورید، هر کاری که انجام داده باشید، شما را خواهد بخشید.

تنها یک راه برای بخشش وجود دارد. خداوند شما را به این دلیل نمی بخشد که قول می دهید دفعه بعدی بهتر عمل کنید یا جبران می کنید یا کارهای خوب انجام دهید. او شما را تنها به این دلیل می بخشد که عیسی مسیح جریمه ی همه گناهان را به جای شما پرداخت کرده است.

عیسی مسیح کاملا خدا و کاملا انسان بود. او بدون گناه بود و زندگی بی عیب و نقصی داشت. اما به شکل یک گناهکار مصلوب شد. کتاب مقدس به ما می گوید، «زیرا خدا مسیح را که هرگز گناه نکرد، در راه ما گناه ساخت، تا ما بتوانیم به‌واسطۀ مسیح در پیشگاه خدا مقبول واقع شویم» (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 21). عیسی مسیح گناهان ما را به گردن گرفت تا آنها را از روی دوش ما بردارد. او فداکاری لازم را انجام داد و بهایی پرداخت که ما بتوانیم بخشش الهی را دریافت کنیم.

ما می دانیم که عیسی مسیح حقیقت را گفت و مرگ او برای ما بیهوده نبود، برای اینکه پس از مرگ دوباره زنده شد (اول قرنتیان فصل 15 آیه های 3 تا 4، آیه های 20 تا 21). عیسی مسیح مرد و دفن شد اما پس از آن به شکل فیزیکی دوباره زنده شد. او این امکان را برای ما فراهم کرد تا در گناه و شرمندگی گیر نیفتیم. او راهی را پیش پای ما قرار داد تا به ناامیدی غلبه کنیم و وارد یک زندگی واقعی شویم (یوحنا فصل 10 آیه 10). اگر به او ایمان بیاوریم، نجات و بخشش را به ما هدیه می دهد.

آیا می خواهید همین امروز بخشش و نجات الهی را دریافت کنید؟ برای دریافت نجات و بخشش به روش های بسیار زیادی می توانید دعا کنید. همانطوری که توضیح دادیم نجات و بخشش از طریق ایمان به کاری که عیسی مسیح برای ما انجام داد فراهم می شود. اما می توانیم این بخشش و نجات را همراه با دعا از خدا درخواست کنیم. دعا می تواند به این شکل باشد:

«خدایا، من می دانم که بر ضد تو گناه کرده ام و سزاوار جدایی ابدی از تو می باشم. من می دانم که به تنهایی قادر به جبران و یا تهذیب خودم نیستم. من نیاز دارم که تو مرا ببخشی و نجات دهی. تو راه آن را برای من فراهم کردی. پسر خود عیسی مسیح را فرستادی تا کامل و پاک زندگی کند، به جا من بمیرد و دوباره زنده شود. تو بهای گناهان من را پرداخت کردی تا بخشیده شوم و از معاشرت و دوستی با تو لذت ببرم. خدایا لطفا مرا ببخش. گناهان مرا پاک کن و زندگی جدیدی در عیسی مسیح به من عطا کن. تو را سپاس می گویم و اطمینان دارم که این کار را برای من انجام می دهی. سپاسگزارم که راه بخشش و نجات را فراهم کردی و من را به عنوان عضوی از خانواده ات پذیرفتی. آمین »

اگر این دعا را از ته قلب خود به زبان آوردید و به آن ایمان دارید، بخشیده شده اید و در عیسی مسیح به شخصی جدید تبدیل شدید (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17) و به فرزندی خدا درآمدید (یوحنا فصل 1 آیه های 12 تا 13). خدا را ستایش کنید که شما را از زیر بار گناه و ناامیدی نجات داد.

ما بی صبرانه منتظر ارتباط با شما هستیم. اگر تصمیم گرفته اید که با ایمان به عیسی مسیح، نجات و بخشش الهی را دریافت، دکمه ی زیر را فشار دهید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیای خدا من را می بخشد؟ آیا خدا می تواند من را ببخشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries