settings icon
share icon
سوال

چه کسی می تواند نجات پیدا کند؟

جواب


عیسی به طور واضح در (یوحنا فصل 3 آیه 16) می گوید که هرکس به او ایمان آورد نجات پیدا خواهد کرد: "زيرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد. "

این "هر که" شامل شما و هر شخص دیگری در این دنیا می شود.

کتاب مقدس می گوید که اگر نجات بر حسب تلاش خود ما حاصل می شد، هیچ کس نجات پیدا نمی کرد:

"زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است. "(رومیان فصل 3 آیه23). مزامیر فصل 143 آیه 2 این را اضافه می کند: "بندۀ خود را محاكمه نكن، زيرا هيچكس در نزد تو عادل و بی‌گناه نيست."همچنین رومیان فصل 3 آیه 10 تصدیق می نماید: " هيچكس نيكوكار نيست، در تمام عالم، يک بی‌گناه هم يافت نمی‌شود."

ما نمی توانیم خود را نجات دهیم. درعوض، با ایمان آوردن به عیسی مسیح نجات می یابیم. افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا9 به ما می گوید: " بنابراين، در اثر بخشش رايگان و مهربانی خدا و توسط ايمانتان به مسيح است كه نجات يافته‌ايد؛ و اين كار شما نيست، بلكه هديۀ خداست. 9نجات نتيجۀ اعمال خوب ما نيست، از اينرو هيچكس نمی‌تواند به خود ببالد."

ما از طریق لطف خداوند نجات یافته ایم؛ و لطف، همانطور که از معنایش پیداست، نمی تواند کسب شود. ما استحقاق نجات را نداریم و تنها از طریق ایمان آن را به دست می آوریم.

فیض خداوند برای پوشاندن تمام گناهان کافی است (رومیان فصل 5 آیه 20). کتاب مقدس پر از نمونه های افراد مختلفی است که از گذشته گناه آلود خود نجات یافته اند. پولس رسول، به مسیحیانی که در گذشته در اشکال گوناگونی از گناه مانند شهوت رانی، بت پرستی، زناکاری، لواط ، دزدی، طمعکاری و مستی زندگی می کردند نامه نوشت. پولس به ایشان می گوید که بعد از نجات :"... اكنون گناهانتان شسته شده، و شما وقف خدا و مورد پسند او شده‌ايد، و اين در اثر كار خداوند ما عيسی و قدرت روح‌القدس ميسر شده است " (اول قرنتیان فصل 6 آیه های 9 تا 11).

پولس رسول، مسیحیان را مورد آزار و اذیت قرار می داد؛ با مرگ استیفان موافقت نمود (اعمال رسولان فصل 8 ایه 1)، مسیحیان را دستگیر نموده و آنها را به زندان می انداخت (اعمال رسولان فصل 8 آیه 3) او بعدها می نویسد:" گرچه قبلاً به مسيح كفر می‌گفتم و مسيحيان را تعقيب می‌كردم و آزار و شكنجه می‌دادم، اما خدا بر من رحم فرمود، زيرا نمی‌دانستم چه می‌كنم و هنوز مسيح را نشناخته بودم. وه كه خداوند ما چه مهربان و پر محبت است! او نشان داد كه چگونه به او ايمان بياورم و از محبت مسيح عيسی لبريز شوم. اين حقيقت چقدر عالی است و چقدر آرزو دارم همه آن را بپذيرند كه عيسی مسيح به جهان آمد تا گناهكاران را نجات بخشد. من خود، بزرگترين گناهكاران هستم، " (اول تیموتائوس فصل 1 آیه های 13 تا 15).

خداوند معمولاً افراد غیرمتعارفی را برای پیش برد اهدافش بکار میگیرد. او سارقی بر روی صلیب را چند دقیقه قبل از مرگش نجات داد (لوقا فصل 23 آیه های 42 تا 43). از آزاردهنده کلیسا (پولس)، ماهیگیری که او را رد کرده بود (پطرس)، سرباز رومی و خانواده اش (اعمال رسولان ۱۰)، برده ای فراری (اونیسیموس در کتاب فیلیمون)، و بسیاری دیگر بهره گرفت. هیچ کسی وجود ندارد که خداوند قادر به نجات او نباشد (به اشعیا فصل 50 آیه 2 مراجعه کنید). ما نیز باید با ایمان قلبی واکنش نشان داده و هدیه رایگانِ زندگی ابدی را دریافت کنیم.

چه کسی می تواند نجات یابد؟ یک چیز قطعی است: شما می توانید؛ اگر عیسی مسیح را به عنوان ناجی خود بپذیرید! اگر مطمئن نیستید که عیسی را به عنوان نجات دهنده خود پذیرفته اید، می توانید با دعایی به مانند دعای زیر هم اکنون این اطمینان را حاصل نمایید:

"خداوندا من درک می کنم که گناهکار هستم و هرگز با کارهای نیک خود نمی توانم به بهشت برسم. اکنون ایمان خود را بر عیسی مسیح قرار می دهم، که به عنوان پسر خدا برای گناهان من مرد، و از مرگ رستاخیز پیدا کرد تا به من زندگی ابدی بدهد. گناهان من را ببخش و به من کمک کن تا با تو زندگی کنم. شکرگزارم که مرا می پذیری و به من زندگی ابدی می بخشی."

آیا با مطالعۀ این مطالب تصمیم گرفتید تا با ایمان قلبی، عیسی مسیح را در قلب خود بپذیرید؟ اگر اینچنین است، لطفاً دکمۀ زیر را فشار دهید. "امروز مسیح را در قلب خود پذیرفتم"

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چه کسی می تواند نجات پیدا کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries