settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره جادوی سفید چه می گوید؟

جواب


جادوی سفید به عنوان یک جادوی خوب در برابر جادوی سیاه تصور می شود که نیروی موجودات پلید را تحت تاثیر قرار می دهد. نظریات مختلفی درباره تفاوت بین جادوی سیاه و جادوی سفید وجود دارند، برخی می گویند که آنها هیچ فرقی با هم ندارند و بعضی دیگر عنوان می کنند که آنها کاملا با یکدیگر، مخصوصا در هدف و گرایش ها، تفاوت دارند. کتاب مقدس فرقی بین جادوی خوب و بد قائل نیست. از نظر کتاب مقدس جادوی خوب و بد نداریم و هر دوی آنها ممنوع می باشد، برای اینکه دست به دامن منابع قدرتی غیر از خداوند می شوند.

کسانی که جادوی سفید انجام می دهند، اکثرا ویکا نامیده می شوند، به جای خالق مخلوق را پرستش می کنند، ممکن است درخواستی از شیطان و یا اوراح خبیث نکنند اما از زمین مادر، فرشتگان یا عناصر طبیعی درخواست کنند. قانون اصلی ویکا این است که اگر به کسی آسیبی نمی رسانی، هرکاری دوست داری انجام بده. بسیاری از کسانی که جادوی سفید انجام می دهند خود را ویکا می نامند بدون توجه به اینکه آیا واقعا ویکا هستند یا نه. ویکا یک آیین باز و نامحدود است و دارای گروه ها و فرقه های مختلفی می باشد. طرفداران جادوی سفید عقاید و رسومات خاصی دارند که آنها را به ویکا مرتبط می کنند.

شاید هدف آنها تکریم زمین مادر و عناصر طبیعی یا فرشتگان باشد، و نیت خوبی را دنبال می کنند اما در نهایت فرقی بین جادوی سفید و سیاه وجود ندارد، برای اینکه هر دوی آنها چیزی غیر از خدا را پرستش می کنند. فکر کردن به این موضوع وحشتناک است که طرفداران جادوی سفید ندانسته به دنبال خدای جادوی سیاه یعنی شیطان می روند.

کتاب مقدس هر نوع جادوگری را نقض قانون خداوند عنوان کرده است و محکوم می کند (تثنیه فصل 18 آیه های 10 تا 16، لاویان فصل 19 آیه 26 و 31، لاویان فصل 20 آیه 27، اعمال رسولان فصل 13 آیه های 8 تا 10). جادوگران فرعون نیز سعی کردند معجزات موسی و هارون را با استفاده از هنرهای مرموز خود تکرار کنند، این هنرهای مرموز چیزی نبودند جز اعمالی که جادوگران انجام می دهند: جادوها، کلمات سحر آمیز، افسون طلسم و غیره (خروج فصل 7 آیه 11، فصل 8 آیه 7). پولس آلیمای جادوگر را توبیخ کرد و او را فرزند شیطان خواند، او سرشار از حیله و نیرنگ بود و با خداوند مخالف می کرد (اعمال رسولان فصل 13 آیه 10). هیچ جایی از کتاب مقدس از جادوگران و ساحران به نیکی یاد نشده است. همه آنها از جانب خدا محکوم شده اند.

کتاب مقدس می گوید خداوند از همه جادوها متنفر است. چرا؟ برای اینکه از طرف خدا نیستند. شیطان مردم را فریب داده تا باور کنند جادوی سفید زیان آور نیست. او می تواند این کار را انجام دهد برای اینکه تظارهر می کند فرشته روشنایی است (دوم قرنتیان فصل 11 آیه 14)، اما نیت او به تباهی کشاندن روح انسان است. کتاب مقدس به ما در مورد او و فریب هایش هشدار می دهد. «هشيار و مراقب باشيد، زيرا دشمن شما، شيطان، همچون شيری گرسنه، غُرّان به هر سو می‌گردد تا طعمه‌ای بيابد و آن را ببلعد» (اول پطرس فصل 5 آیه 8).

«اما روح‌القدس صريحاً می‌فرمايد كه در زمانهای آخر، برخی در كليسا از پيروی مسيح رويگردان شده، به دنبال معلمينی خواهند رفت كه از شيطان الهام می‌گيرند» (اول تیموتائوس فصل 4 آیه 1). قدرت واقعی روحانی فقط از طرف خداوند، از طریق ارتباط و معاشرت ما با او بوسیله ایمان به عیسی مسیح و از طرف روح القدس که در قلب های ایمانداران زندگی می کند می آید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره جادوی سفید چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries