settings icon
share icon
سوال

آیا شیطان قدرت کنترل آب و هوا را دارد؟

جواب


افزایش بلایای طبیعی و طوفان های وحشتناک ذهن بسیاری از مردم را به سمت این سوال برده است که چه کسی آب و هوا را کنترل می کند، شیطان یا خدا؟ برخی به توضیحاتی درباره شیطان مانند «رئیس قدرت آب و هوا» در افسسیان فصل 2 آیه 2 و یا «حاکم این دنیا» در دوم قرنتیان فصل 4 آیه 4 اشاره می کنند و از این آیه ها برای اثبات قدرت شیطان در کنترل آب و هوا استفاده می کنند. بررسی کتاب مقدس نشان می دهد که تاثیر شیطان و ارواح پلیدش بر آب و هوا محدود به قدرت و حاکمیت خداوند است. ما باید شیطان یعنی دشمن انسان را جدی بگیریم و واقعیت وجود او و قدرت محدود او بر روی این دنیای سکولار را قبول کنیم. در عین حال، شیطان به عنوان یک فرشته رانده شده فقط یک موجود فرابشری است نه الهی، پس فقط تا اندازه ای قدرت دارد که خداوند اجازه می دهد (دوم تسالونیکیان فصل 2 آیه های 6 تا 11).

اگر شیطان قدرتی بر آب و هوا داشته باشد، این قدرت مشروط به اجازه خداوند و محدود است، مانند اتفاقی که برای ایوب افتاد. خداوند به شیطان اجازه شکنجه ایوب را داد تا او را آزمایش کند، این عذاب شامل نزول آتش و از بین بردن گوسفندان و خدمتکاران ایوب بود (ایوب فصل 1 آیه 16). بعد از این واقعه، گردبادی بر او نازل شد، خانه پسر ارشدش را خراب کرد و فرزندان ایوب را کشت (آیه های 18 تا 19). بنابراین اگر آتش و گردباد توسط شیطان ایجاد شده بود، بازهم تحت کنترل خداوند برای انجام اهداف او بود.

آب و هوا تحت کنترل خداوند است نه شیطان (خروج فصل 9 آیه 29، مزامیر فصل 135 آیه های 6 تا 7، ارمیا فصل 10 آیه 13).

خداوند آسمان ها و باران را کنترل می کند (مزامیر فصل 77 آیه های 16 تا 19).

خداوند باد را کنترل می کند (مرقس فصل 4 آیه های 35 تا 41، ارمیا فصل 51 آیه 16).

خداوند از جهان هستی نگهداری می کند (عبرانیان فصل 1 آیه 3).

خداوند ابرها را کنترل می کند (ایوب فصل 37 آیه های 11 تا 12 و 16).

خداوند رعد و برق را کنترل می کند (مزامیر فصل 18 آیه 14).

خداوند کل طبیعت را کنترل می کند (ایوب فصل 26).

خداوند بر همه چیز از جمله آب و هوا قدرت دارد. خداوند با مشیت خود از فرزندان خود نگهداری و محافظت می کند، اما گاهی هم به شیطان، ارواح پلید، و انسان اجازه می دهد تا از قدرت محدود خود برای انجام کارهای گناه آلود و پلید استفاده کنند. مسئولیت کامل این بلایای طبیعی و مصیبت های دست ساز بشر بر عهده آنها می باشد. ما می دانیم هر اتفاقی که می افتد مشیت الهی است (افسسیان فصل 1 آیه 11، رومیان فصل 11 آیه 36)، بنابراین دست نامرئی او در رنج های ما وجود دارد، اما او نمی تواند گناه کند و مرتکب کار پلیدی شود (یعقوب فصل 1 آیه های 13 تا 17).

همه رنج هایی که ایمانداران تحمل می کنند هدف و معنایی دارد، این رنج ها می تواند توسط خود بشر به وجود آمده باشد یا یک بلای طبیعی باشد. ممکن است که دلیل این اتفاقات و مصیبت های بد را همیشه درک نکنیم ولی می توانیم مطمئن باشیم که خداوند از همه موقعیت ها برای جلاش خودش و خیریت ما استفاده می کند (رومیان فصل 8 آیه های 18 تا 28).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا شیطان قدرت کنترل آب و هوا را دارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries