settings icon
share icon
سوال

چطور می توانیم صدای خدا را تشخیص دهیم؟

جواب


این سوال بسیاری از مردم در طول تاریخ بوده است. سموئیل صدای خدا را شنید، اما آنرا تشخیص نداد تا وقتیکه بوسیله عیلی راهنمایی شد (اول سموئیل فصل 3 آیه های 1 تا 10). جدعون به شکل جسمانی خدا را دید، و هنوز از آنچه شنیده بود شک داشت تا حدی که نه یکبار، بلکه سه بار از خدا نشانه ای خواست، (داوران فصل 6 آیه های 17 تا 22، آیه های 36 تا 40). وقتی ما برای شنیدن صدای خدا گوش فرا می دهیم، چطور می توانیم بدانیم اوست که با ما صحبت می کند؟ اول از همه، ما چیزی داریم که جدعون و سموئیل نداشتند. ما کتاب مقدس کامل، کلام الهام شده خدا را داریم که بخوانیم، مطالعه کنیم، و در آن تعمق کنیم. "در واقع تمام قسمت‌های كتاب مقدس را خدا الهام فرموده است. از اين جهت، برای ما بسيار مفيد می‌باشد، زيرا كارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌كند، و ما را بسوی زندگی خداپسندانه هدايت می‌نمايد. خدا بوسيلۀ كلامش ما را از هر جهت آماده و مجهز می‌سازد تا به همه نيكی نماييم " (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 16 تا 17). وقتی ما درباره یک موضوع بخصوص و یا تصمیمی در زندگیمان سوالی داریم، باید ببینیم کتاب مقدس درباره آن چه می گوید. خدا هرگز ما را بر خلاف آنچه در کلامش به ما یاد داده و یا قول داده هدایت نمی کند (تیطوس فصل 1 آیه 2).

برای شنیدن صدای خدا، ما باید متعلق به خدا باشیم. عیسی مسیح گفت، " گوسفندان من صدای مرا می‌شناسند، من نيز ايشان را می‌شناسم و آنها بدنبال من می‌آيند " (یوحنا فصل 10 آیه 27). آنهاییکه صدای خدا را می شنوند آنهایی هستند که با لطف و عنایت او بوسیله ایمان به عیسی مسیح نجات یافته اند. اینها گوسفندانی هستند که صدای او را می شناسند، چون او را بعنوان شبانشان می شناسند و صدای او را تشخیص می دهند. اگر ما می خواهیم صدای خدا را تشخیص دهیم، باید متعلق به او باشیم.

ما صدای خدا را زمانی می شنویم که کتاب مقدس را مطالعه می کنیم و در کلام خدا تعمق می کنیم. هر چه بیشتر با خدا و کلام او بطور خصوصی وقت بگذرانیم، آسانتر می توانیم صدایش را تشخیص دهیم و راهنمایی های او را برای زندگیمان بفهمیم. کارمندان یک بانک برای تشخیص پول تقلبی، از نزدیک با تمام ویژگی های پول واقعی آشنا می شوند تا در برخورد با پول تقلبی به سرعت بتوانند آن را شناسایی کند. ما باید آنقدر با کلام خدا آشنا باشیم که وقتی کسی غیر از خدا با ما صحبت می کند، بتوانیم تشخیص دهیم که آن صدای خدا نیست.

درحالیکه خدا می تواند با ما با صدایی که با گوشمان بشنویم صحبت کند، اما اول از همه او از طریق کلامش صحبت می کند، و بعضی اوقات بوسیله روح القدس، وجدانمان، موقعیت ها، و از طریق مردم با ما حرف می زند. با مقایسه بین آنچه می شنویم با حقیقت کتاب مقدس، یاد می گیریم که صدای خدا را تشخیص دهیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چطور می توانیم صدای خدا را تشخیص دهیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries