settings icon
share icon
سوال

اگر زندگی فقط بر روی زمین جریان دارد، پس چرا خداوند چنین جهان پهناوری خلق کرد؟

جواب


این پرسش که آیا خداوند زندگی را بر روی سیاره های دیگر هم خلق کرده است یا نه، سوال بسیار جالبی است. مزامیر فصل 19 آیه 1 به ما می گوید، « آسمان از شكوه و عظمت خدا حكايت می‌كند و صنعت دستهای او را نشان می‌دهد». خداوند همه چیز را (من و شما، حیات وحش، ستاره ها، سیاره ها یا فرشتگان) برای جلال نام خودش خلق کرد. وقتی با تلسکوپ شکوه کهکشان راه شیری و یا حلقه دوره سیاره کیوان (زحل) را می بینیم از شگفتی های خداوند متحیر می شویم.

داوود در مزامیر فصل 8 آیه 3 می نویسید، «وقتی به آسمان تو و به ماه و ستارگانی كه آفريده‌ای نگاه می‌كنم». وقتی تعداد بی نهایتی از این ستارگان را می بینیم و می خوانیم که دانشمندان هزاران هزار کهکشان دیگر را کشف کرده اند که هر کدام شمال میلیون ها ستاره می باشند، باید ترسی از روی احترام نسبت به خدا در ما شکل بگیرد، او همه اینها را خلق کرده است و آن را کار دستان خود می نامد. مزامیر فصل 147 آیه 4 به ما می گوید، «خداوند حساب ستارگان را دارد و نام هر يک از آنها را می‌داند».برای انسان غیر ممکن است که بداند چه تعداد ستاره وجود دارد اما خدا هم تعداد آنها و هم اسامی آنها را می داند! «دستهای من بود كه زمين را بنياد نهاد و آسمانها را گسترانيد. آنها گوش به فرمان من هستند» (اشعیا فصل 48 آیه 13).

فضا و سیاره ها برای جلال خداوند آفریده شدند. ما می دانیم که ستاره ها و سیاره هایی خارج از منظومه شمسی وجود دارند، آنها هم برای جلال خدا آفریده شده اند. نظریه جهان در حال گسترش دائمی نیز فرض دیگری است که باید ثابت شود. نزدیک ترین ستاره به خورشید 4 سال نوری با آن فاصله دارد و این عدد حتی قابل مقایسه با اندازه جهان شناخته شده و یا در حال گسترش نیست.

در رابطه با وجود زندگی در دیگر سیاره ها، باید به سادگی بگوییم که ما نمی دانیم. تا به امروز، شواهدی از وجود حیات در سیاره های دیگر منظومه شمسی پیدا نشده است. با توجه به نزدیک بودن آخر زمان، بعید به نظر می رسد که بشر به اندازه ای پیشرفت کند که تا قبل از بازگشت عیسی مسیح بتواند از دیگر کهکشان ها بازدید کند. خداوند همچنان خالق و ناظر بر همه چیز و همه جا (چه زندگی در آن باشد چه نباشد) است و همه هستی برای جلال او خلق شده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اگر زندگی فقط بر روی زمین جریان دارد، پس چرا خداوند چنین جهان پهناوری خلق کرد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries