settings icon
share icon
سوال

قدیسین دوران عذاب سخت چه کسانی هستند؟

جواب


قدیسین دوران عذاب سخت همان ایماندارانی هستند که در آن دوران زندگی خواهند کرد. ما معتقدیم کلیسا (ایماندران) قبل از دوران عذاب سخت در رویداد ربوده شدن کلیسا به آسمان برده می شوند، اما کتاب مقدس می گوید تعداد بسیار زیادی از مردم در دوران عذاب سخت به عیسی مسیح ایمان خواهند آورد. یوحنا در رویای خود از بهشت می بیند که تعداد بسیاری از این ایمانداران (قدیسین) در دوران عذاب سخت توسط ضدمسیح به شهادت خواهند رسید: «پس از آن، ديدم كه گروه بزرگی از تمام قومها، قبيله‌ها، نژادها و زبانها، در پيشگاه تخت و در برابر «برّه» ايستاده‌اند. تعداد ايشان چنان زياد بود كه امكان شمارش وجود نداشت. ايشان لباسی سفيد بر تن داشتند و در دستشان شاخه‌های نخل ديده می‌شد» (مکاشفه فصل 7 آیه 9). یوحنا می پرسد که آنها چه کسانی هستند و در پاسخ می شنود که آنها « همان كسانی هستند كه از عذاب سخت بيرون آمده‌اند. ايشان لباسهای خود را با خون ”برّه“ شسته و سفيد كرده‌اند» (آیه 14).

دوران عذاب سخت برای انسان های پلید بسیار مشکل خواهد بود، برای اینکه خداوند آنها را داوری خواهد کرد. این دوران برای ایمانداران (قدیسین) هم سخت خواهد بود، برای اینکه ضد مسیح آنها را آزار و شکنجه خواهد داد (مکاشفه فصل 13 آیه 7). دانیال در خواب دید که ضدمسیح با ایمانداران جنگ می کند و بر آنها پیروز خواهد شد (دانیال فصل 7 آیه 21). البته که نجات ابدی ایمانداران تضمین شده است. دانیال همچنین در خواب دید: « آن وجود ازلی آمد و داوری را آغاز كرده، از برگزيدگان خدای متعال حمايت نمود و زمانی رسيد كه قدرت سلطنت به ايشان واگذار شد» (دانیال فصل 7 آیه 22، نگاه کنید به مکاشفه فصل 14 آیه های 12 تا 13).

قدیسین دوران عذاب سخت، پیام انجیل را از منابع متعددی خواهند شنید. کتاب مقدس اولین منبع خواهد بود، در آن زمان همچنان تعداد زیادی از نسخه های کتاب مقدس وجود خواهد داشت، و وقتی داوری های خداوند آغاز می شود، احتمالا واکنش بسیاری از مردم این خواهد بود که به دنبال کتاب مقدس می گردند تا ببیند آیا پیش گویی ها محقق شده اند یا نه. بسیاری از قدیسین آن زمان هم پیام انجیل را از زبان آن دو شاهد خواهند شنید (مکاشفه فصل 11 آیه های 1 تا 13). کتاب مقدس می گوید این دو فرد به مدت 1260 روز (سه سال و نیم) نبوت خواهند کرد و معجزات بسیاری انجام می دهند (آیه 6). 144 هزار بشارت دهنده یهودی نیز در آن زمان وجود خواهند داشت که از طرف خداوند مُهر شده اند (مکاشفه فصل 7 آیه های 1 تا 8). بلافاصله بعد از توضیح مُهر شدن آنها در مکاشفه فصل 7، می بینیم که جمعیت بسیار زیادی از نجات یافتگان از سرتاسر دنیا در دوران عذاب سخت وجود خواهند داشت (آیه های 9 تا 17).

قدیسین دوران عذاب سخت در میان آن آشفتگی ها به عیسی مسیح خدمت می کنند. بسیاری از این ایمانداران تا آخرین لحظه به عیسی مسیح وفادار می مانند، جان خود را در راه ایمان از دست می دهند، اما آنها با مرگ خود به پیروزی نائل می شوند: «برادران ما با خون ”برّه“ و با بيان حقيقت، او را سركوب كردند. ايشان جانشان را دريغ نداشتند بلكه آن را در راه خدمت خدا نثار كردند» (مکاشفه فصل 12 آیه 11). و خداوند به آنها پاداش خواهد داد: «به همين جهت، اكنون در حضور تخت خدا هستند و او را شبانه روز در عبادتگاه او خدمت می‌كنند. او كه بر تخت نشسته است، ايشان را در حضور خود پناه می‌دهد. آنان از اين پس، از گرسنگی و تشنگی و گرمای سوزان نيمروز در امان خواهند بود، زيرا ”برّه“ كه پيش تخت ايستاده است، ايشان را خوراک داده، شبان آنان خواهد بود و ايشان را به چشمه‌های آب حيات هدايت خواهد كرد؛ و خدا هر اشكی را از چشمان ايشان پاک خواهد نمود» (مکاشفه فصل 7 آیه های 15 تا 17).

خدا را شکر می کنیم که حتی دوران سخت هم دوره شکوه و لطف الهی خواهد بود. خداوند همزمان با مجازات غیرایمانداران، ایمان قوم اسرائیل را احیا کرده و لطف خود را شامل همه، چه یهودی و چه غیر یهودی، خواهد کرد. خداوند همیشه در تلاش برای نجات انسان بوده است، او در دوران عذاب سخت هم امکان نجات را فراهم آورده است. تا آن زمان صبر نکنید، همین حالا به عیسی مسیح ایمان بیاورید (یوحنا فصل 1 آیه 12).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

قدیسین دوران عذاب سخت چه کسانی هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries