settings icon
share icon
سوال

چه سنی برای شروع یک رابطه عاشقانه خیلی زود است؟

جواب


اینکه چه سنی برای شروع یک رابطه عاشقانه خیلی زود است بستگی به سطح بلوغ، اهداف، و باورهای فرد دارد. معمولاً هر چه قدر جوانتر باشیم و سنمان کمتر باشد، بلوغمان کمتر است، زیرا تجربه زندگیمان کمتر است. وقتی تازه شروع به کشف خود کرده ایم، احتمالاً از لحاظ روحانی بنیاد محکمی نداریم که دلبستگی های عاطفی محکمی را شکل دهیم و ممکن است بیشتر در معرض تصمیم گیری های غیر عاقلانه باشیم که می تواند آسیب روحی، جسمی، عاطفی، و روانی به جای بگذارد.

بودن در یک رابطه عاشقانه، شخص را تقریباً به طور دائم به وسوسه می کشاند، به خصوص وقتی که احساسات بیشتر می شود و گرایش به طرف مقابل عمیقتر می شود. نوجوانها تحت فشارهای هورمونی و اجتماعی قرار می گیرند که به نظر می رسد در اکثر مواقع غیر قابل تحمل است. این دوره سنی هر روز، احساسات جدیدی را به همراه می آورد – ترسها، شک‌ها، و سردرگمی توأم با شادی و نشاط – که می تواند بسیار گیج کننده باشند. جوانان بیشتر وقت خود را صرف کشف کردن خودشان می کنند و اینکه رابطه شان با دنیا و با مردم اطرافشان چگونه است. افزودن فشار یک رابطه عاشقانه در این مرحله به نظر بیش از توان آنها است، خصوصاً وقتی که طرف مقابل نیز همین تغییر و تحول را تجربه می کند. چنین روابط عاشقانه زودهنگام ممکن است به خودشناسیِ در حال شکل گرفتنشان آسیب بزند، سوای اینکه مشکل مقاومت در برابر وسوسه هم وجود دارد. اگر فکر ازدواج هنوز دور از ذهن است، احتمالاً چنین زمانی برای شروع رابطه عاشقانه خیلی زود است. برای افرادی که در این سن هستند، فعالیتهای گروهی بسیار امن تر است و در آنجا نوجوانان می توانند مهارتهای اجتماعی و روابط دوستانه خود را توسعه دهند، و تحت فشار و گرفتاری های روابط عاشقانه نباشند.

زمانی که شخص تصمیم به شروع یک رابطه عاشقانه می گیرد باید زمانی باشد که پایه ایمانش را بنا کرده باشد، زمانی که دریافته است خدا از او چه می خواهد انجام دهد. هیچ وقت شروع این فرایند پرهیجان بنای ایمان و درک خواست خدا برای ما، زود نیست. «اجازه نده كسی تو را بدليل جوانی‌ات حقير بشمارد، بلكه بكوش تا سخن گفتن و شيوۀ زندگی‌ات، و همچنين محبت و ايمان و پاكی‌ات، برای ايمانداران نمونه باشد» (اول تیموتائوس فصل 4 آیه 12).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چه سنی برای شروع یک رابطه عاشقانه خیلی زود است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries