settings icon
share icon
سوال

منظور عیسی مسیح از گفتن عبارت "این نسل خواهد ماند" چیست؟

جواب


این عبارت از عیسی مسیح درباره آخر زمان در متی فصل 24 آیه 34، مرقس فصل 13 آیه 30 و لوقا فصل 21 آیه 32 دیده می شود. عیسی مسیح گفت "مطمئن باشيد اين نسل خواهد ماند و اين وقايع را خواهد ديد". رویدادهایی که عیسی مسیح درباره آنها صحبت کرد مانند ظهور ضدمسیح، بی احترامی به معبد مقدس و تیره شدن خورشید; در حیات مردمان زمان عیسی مسیح اتفاق نیفتاد. روشن است که منظور عیسی مسیح از عبارت "این نسل" چیز دیگری بوده است.

نکته کلیدی برای درک این جمله عیسی مسیح " اين نسل خواهد ماند و اين وقايع را خواهد ديد" دقت کردن در محتوای متن اطراف این جمله (متی فصل 24 آیه 34) بخصوص آیه های قبل از آن است. در متی فصل 24 آیه های 4 تا 31، عیسی مسیح وقایع آینده را پیشگویی می کند. عیسی مسیح به آن نسلی که در آن زمان زندگی می کردند گفت که ملکوت خدا از آنها گرفته شده است (متی فصل 21 آیه 43). بنابراین باید متی فصل 24 و 25 را در مورد زمان آینده دانست. نسلی که عیسی مسیح می گوید "خواهند ماند" تا او بازگردد نسل آینده است نسلی که در زمان وقوع آن رویدادهای پیش بینی شده زنده خواهد بود. واژه "نسل" به مردمی اشاره می کند که در زمان به وقوع پیوستن رویدادهای متی فصل 24 و 25 زنده هستند.

نکته عیسی مسیح در عبارت " اين نسل خواهد ماند و اين وقايع را خواهد ديد " این است که وقایع آخر زمان سریع اتفاق خواهد افتاد. زمانیکه نشانه های آخر زمان مشاهده شود، آخر زمان در راه خواهد بود. بازگشت دوباره مسیح و داوری در نسل آخر اتفاق خواهد افتاد. عیسی مسیح با بیان یک حکایت در متی فصل 24 آیه های 32 تا 33 معنی این عبارت را تقویت می کند "حال از درخت انجير درس بگيريد. هر وقت شاخه‌های آن جوانه می‌زند و برگ می‌آورد، می‌فهميد كه تابستان بزودی فرا می‌رسد. همينطور نيز وقتی تمام اين نشانه‌ها را ببينيد، بدانيد كه پايان كار بسيار نزديک شده است". نشانه حتمی رسیدن تابستان، جوانه زدن شاخه های انجیر است. نشانه حتمی فرارسیدن آخر زمان این است که "همه این وقایع" (متی فصل 24) اتفاق خواهد افتاد. بنابراین کسانیکه روی زمین هستند فرصت کوتاهی خواهند داشت.

تفسیر دیگر این است که پیشگویی عیسی مسیح در متی فصل 24 "دوباره به وقوع پیوسته" است. در این دیدگاه، "این نسل" کسانی هستند که در آن زمان زندگی می کردند و برخی از پیشگویی ها قرار بود در زمان آنها اتفاق بیفتد. پس زمانیکه رمی ها، اورشلیم را در سال 70 میلادی نابود کردند، قسمتی از پیشگویی مسیح به وقوع پیوست. سقوط اورشلیم مقدمه ای از رویدادهای بدتری را فراهم ساخت. با این جود ابعاد زیادی از پیشگویی های عیسی مسیح در سال 70 میلادی اتفاق نیفتاد (به عنوان مثال پیشگویی ها در مورد وقایع آسمانی در متی فصل 24 آیه های 29 تا 31). مشکل اصلی با این دیدگاه این است که با عبارت "همه چیزها" در "این نسل" اتفاق خواهد افتاد همخوانی ندارد. بنابراین، بهتر است که تفسیر از "این نسل" کسانی باشند که در زمان به وقوع پیوستن رویدادهای آخر زمان زنده هستند.

در واقع عیسی مسیح می گوید زمانیکه رویدادهای آخر زمان آغاز می شوند سریعا اتفاق خواهند افتاد. زمان لطف الهی بسیار طولانی بوده است. اما وقتی زمان داروی فرا برسد، رویدادها بلافاصله اتفاق خواهند افتاد. این مفهوم به وقوع پیوستن سریع این رویدادها در بسیاری از متون دیگر نیز آمده است (متی فصل 24 آیه 22، مرقس فصل 13 آیه 20، مکاشفه فصل 3 آیه 11، مکاشفه فصل 22 آیه های 7،12و20).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

منظور عیسی مسیح از گفتن عبارت "این نسل خواهد ماند" چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries