settings icon
share icon
سوال

معنی اینکه عیسی مسیح مانند یک دزد در شب باز می گردد، چیست؟

جواب


بازگشت عیسی مسیح به آمدن دزد در شب تشبیه شده است. دو متن از یک عبارت "دزد در شب" استفاده کرده اند: متی فصل 24 آیه 43، " اگر صاحب خانه می‌دانست كه دزد در چه ساعتی می‌آيد، بيدار می‌ماند و نمی‌گذاشت دزد وارد خانه‌اش شود". اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 2، "زيرا شما به خوبی می‌دانيد كه هيچكس زمان بازگشت او را نمی‌داند. «روز خداوند»، همچون دزد شب، بی‌خبر سر می‌رسد".

در متی فصل 24، عیسی مسیح درباره بازگشت دوباره خود در دوران "برآشفتگی بزرگ" می گوید. پولس در اول تسالونیکیان فصل 5 از این روز با نام "روز خداوند" یاد می کند. روز مکافات الهی می باشد که همراه با آشوب بزرگ است و نشانه بازگشت مسیح می باشد (متی فصل 24 آی های 29 تا 30). و مسیح می گوید که این رویداد پس از آن مصیبت ها اتفاق خواهد افتاد ( آیه 29) ، این توضیحی است مبنی بر اینکه این رویداد را از رویداد ربوده شدن کلیسا (که قبل از دوران آشفتگی بزرگ اتفاق می افتد) تشخیص دهیم.

چگونه بازگشت دوباره مسیح مانند یک دزد در شب خواهد بود؟ نکته کلیدی در تشبیه به دزد این است که هیچکس زمان بازگشت دوباره او را نمی داند. همانطور که دزد زمان ورود خود را به خانه کسی را اعلام نمی کند و با ورود ناگهانی باعث حیرت صاحبخانه می شود، عیسی مسیح نیز با ورود ناگهانی، این دنیای بی ایمان را حیرت زده خواهد کرد. "مردم دنيا سرگرم عيش و نوش، مهمانی و عروسی خواهند بود" (آیه 38) ، انگارکه برای همیشه فرصت دارند. آنها در برابر داوری خداوند قرار خواهند گرفت (آیه های 40 تا 41). پولس اینگونه بیان می کند که، "ناگهان مصيبت دامنگيرشان خواهد شد، همانطور كه درد به سراغ زن آبستن می‌آيد؛ آنگاه راه فراری برای آنان وجود نخواهد داشت" (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 3).

ایمانداران از این داوری ناگهانی نخواهند ترسید، "دزد در شب" ما را شگفت زده نخواهد کرد. مسیحیان در گروهی جداگانه قرار دارند: "اما برادران عزيز، شما در تاريكی گناه و بی‌خبری نيستيد كه وقتی «روز خداوند» سر رسد، غافلگير شويد، مانند كسی كه دزد به او حمله كرده باشد" (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 4). فقط کسانیکه در تاریکی بسر می برند شگفت زده خواهند شد و ما " همگی فرزندان نور و روز هستيم، و با تاريكی و شب كاری نداریم" (آیه 5). خدارا شکر، "كه خدا ما را برنگزيده تا زير غضب خود قرار دهد، بلكه ما را انتخاب نموده تا بوسيلهٔ خداوند ما عيسی مسيح نجات دهد" (آیه 9).

غیرایمانداران باید به هشدار عیسی مسیح توجه کنند: "به همان ترتيب، شما نيز برای آمدن ناگهانی من، هميشه آماده باشيد تا غافلگير نشويد" (متی فصل 24 آیه 44). چگونه می توانید آماده باشید؟ خداوند برای فرار از داوری راه چاره پیش پای شما گذاشته است. این راه، عیسی مسیح است (یوحنا فصل 14 آیه 6). با ایمان به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده، به شما بخشش از گناهان، لطف الهی، نجات و زندگی جاودانه اعطا خواهد شد (یوحنا فصل 3 آیه 16، افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9). آن "دزد" می آید، اما شما فرزندان روز و روشنایی هستید. " بشارت دهم كه زمان آن فرا رسيده كه خداوند انسان را مورد لطف خود قرار دهد " (لوقا فصل 4 آیه 19).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

معنی اینکه عیسی مسیح مانند یک دزد در شب باز می گردد، چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries