settings icon
share icon
سوال

ارواح منطقه ای چه هستند؟

جواب


ارواح منطقه ای اصطلاحی است که برخی از مسیحیان برای اشاره به تسخیر شیطانی یک منطقه جغرافیایی خاص به کار می برند. جالب اینکه بی دینان نیز از این اصطلاح استفاده می کنند تا درباره دنیایی غیر از این دنیا صحبت کنند که در یک منطقه جغرافیایی خاص قرار دارد.

مفهوم مسیحی عبارت "ارواح منطقه ای" از متونی مانند دانیال فصل 10، یوحنا فصل 12 آیه 31، یوحنا فصل 14 آیه 30، یوحنا فصل 16 آیه 11، مرقس فصل 5 آیه 10و افسسیان فصل 6 آیه 12 می آید. همه این متون دلالت بر این دارند که به فرشتگان رانده شده (فرشتگان مغضوب) یک نوع مسئولیت در یک منطقه خاصی داده شده است. بنابراین به نظر می رسد که منطقه ای باشند. اما باید به یاد داشته باشیم که این یک مطلب فرضی است و کتاب مقدس هرگز به صورت آشکار یک سلسله مراتب برای قدرت های شیطانی در این دنیا مشخص نکرده است. چیزی که کتاب مقدس به روشنی بیان کرده این است که ارواح پلید در این دنیا فعال هستند و ایمانداران در جنگ با آنها بسیار زیاد دخیل هستند.

در دانیال فصل 10 این مثال را می بینیم که یک فرشته در تمام مدتی که دانیال در حال دعا و روزه بود با روح پلید و دشمن اهریمنی می جنگید و تا زمانی که دانیال در حالت روحانی خود بود این نبرد ادامه داشت. افسسیان فصل 6 ما ایمانداران را تشویق می کند تا دربرابر دشمن معنوی محکم بایستیم و هشیار و آماده به نبرد باشیم. شکی نیست که نبردهای ما بر روی زمین به نوعی در دنیای روحانی منعکس می شوند.

مشکل موجود در عبارت "ارواح پلید منطقه ای" این است که برخی از مسیحیان فکر می کنند که باید با این ارواح منطقه ای وارد جنگ روحانی شوند. اما این موضوع با کتاب مقدس هماهنگی ندارد. هیچ مثالی در کتاب مقدس وجود ندارد که در آن شخصی به دنبال یک روح پلید بگردد تا با آن وارد جنگ شود. افرادی که توسط ارواح پلید تسخیر شده بودند نزد عیسی مسیح یا شاگردان آورده شده تا آنها ارواح پلید را از بدن ایشان خارج کنند اما شاگردان به جستجوی ارواح پلید نرفتند تا آنها را پیدا کنند و از بدن تسخیر شده بیرون کنند. در هیچ جای کتاب مقدس اینگونه دعا نشده که ارواح پلید یک شهر دست از خواسته هایشان بر ضد مردم آن شهر بردارند.

گرچه ارواح منطقه ای ممکن است دقیقا دارای یک مفهوم کتاب مقدسی نباشد اما همانطور که در متون بالا دیدیم وجود دارند. اینکه یک روح "محلی یا منطقه ای" است اهمیتی ندارد بلکه واکنش ما مهم است. ایماندار به مسیح هیچ دستور و یا توصیه کتاب مقدسی مبنی بر اینکه باید در جستجوی جنگ روحانی در مراسم دعایی با ارواح پلید بشود ندارد. اما یک ایماندار باید آگاه باشد که یک نبرد روحانی وجود دارد و باید آن را جدی بگیرد (اول پطرس فصل 5 آیه 8). تمرکز زندگی ما باید بر روی دعا و رشد ایمانی باشد. اگر با روح پلیدی برخورد کردیم حتما باید با قدرتی که از مسیح می گیریم با آن برخورد کنیم اما اصلا نباید راه بیفتیم و به دنبال ارواح پلید از هر نوعی بگردیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ارواح منطقه ای چه هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries