settings icon
share icon
سوال

چگونه پدر و مادر مسیحی باید شرایط دختر نوجوان و باردار خود را مدیریت کنند؟

جواب


به نظر می رسد که یکی از سخت ترین کارها برای مسیحیان یادآوری این مطلب می باشد که بارداری گناه نیست. بارداری خارج از ازدواج گناه نیست. متولد شدن از یک پدر و مادری که ازدواج نکرده اند گناه نیست. رابطه جنسی خارج از ازدواج برای مرد و زن به یک اندازه گناه است. مخفی نگه داشتن یک رابطه جنسی خارج از ازدواج از مخفی کردن بارداری بسیار ساده تر است و آسیب کمتری به آبروی یک خانواده در جامعه مسیحی می زند.

پی بردن به این که دختر نوجوان شما باردار است بسیار سخت و نا امید کننده می باشد اما در این شرایط باید دیدگاه الهی و مسیحی را حفظ کنیم. گناه انجام شده است. هر شرایطی که باعث شده دختر نوجوان به سمت گناه کشیده شود غیر قابل برگشت است. مشکل اصلی در این شرایط، اصول اخلاقی رابطه جنسی خارج از ازدواج یا آبروی خانواده نیست. نکته مهم در این شرایط آموزش و پرورش یک نوجوان است. همه فرزندان برکتی از طرف خدا هستند و او برای همه آنها برنامه دارد (مزامیر فصل 139 آیه های 13 تا 18). حتی اگر شرایطی که فرزند در آن به دنیا می آید ایده آل نباشد اما به هر حال او ارزشمند است و خداوند او را مانند بقیه کودکان دوست دارد.

دختر نوجوان باردار نیز برای خدا باارزش است. نقش پدران و مادران آموزش این مطلب به فرزندان است که در هر شرایطی زندگی خداپسندانه داشته باشند. این شرایط فرصت نابی برای پدران و مادران است تا به وظیفه خود عمل کنند. دختر نوجوان ممکن است ترسیده باشد، خجالت زده و یا احساساتی شده باشد، وظیفه پدر و مادر است که در این شرایط به او کمک کنند تا گذشته را پشت سر بگذارد و به سمت پدر آسمانی بازگردد.

بعضی از پدر و مادرها فکر می کنند اگر عشق و حمایت دلخواه دخترانشان را در اختیار آنها قرار دهند شرایطی به وجود می آید که ممکن است به سمت بارداری کشیده شود. اما باز هم تکرار می کنیم که بارداری و به دنیا آوردن یک بچه گناه نیست و حمایت از نوجوان باردار فایده و تاثیرات زیادی دارد. این کمک های حمایتی محیطی را به وجودمی آورد که در آن به کودک به چشم یک برکت دیده می شود. پدر او را تشویق می کند تا بدون هیچ ترسی مسئولیت کار خودش را به عهده بگیرد، و تمایل به سقط جنین را بسیار کم می کند.

اگر خانواده، دختر نوجوان خود را ترک کنند – حتی از نظر عاطفی – ممکن است او تصمیمات بدتر و زیان آورتری بگیرد. ممکن است به این نتیجه برسد که ازدواج با پدر بچه تنها گزینه است. ممکن است نداند چگونه از سلامتی خود و فرزندش مراقبت کند. ممکن است دیگر نوجوانان باردار این رابطه بی ثابت را ببینند و شرایط خود را مخفی نگه دارند.

اما اگر دختر نوجوان بتواند آرامش را در آغوش پر مهر و محبت پدر و مادر و راهنمایی های آنها در این شرایط پیدا کند تصمیمات عاقلانه تری خواهد گرفت. سخت تر کردن این شرایط از نظر روحی و عاطفی قدرت تصمیم گیری آزاد را از او می گیرد. پدر و مادر عاقل به دخترشان در انتخاب گزینه نگه داشتن فرزند یا به فرزندی قبول کردن او کمک می کنند. ممکن است که باز کردن پای پدر بچه و خانواده او به این شرایط هم فایده داشته باشد، پدر هم باید به اندازه مادر مسئولیت قبول کند. بعد از دعا درباره این شرایط، پدر و مادر باید در مورد وظایفه شان برای بزرگ کردن بچه بسیار روشن و روراست باشند. از مراکز مسیحی کنترل بحران در حاملگی نیز می توان کمک گرفت.

پدر آسمانی ما بسیار تواناست و حتی می تواند از گناهان ما شادی و برکت به وجود آورد. ممکن است که شرایط بسیار سختی پیش روی نوجوان باردار و خانواده او باشد اما خدای ما کسی است که نجات می دهد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه پدر و مادر مسیحی باید شرایط دختر نوجوان و باردار خود را مدیریت کنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries