settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره جنگ روحانی چه می گوید؟

جواب


در مورد جنگ روحانی دو اشتباه اساسی وجود دارد – پافشاری بیش از اندازه یا در کل بی اعتنایی کردن. بعضی ها هر گناه، اختلاف نظر، و یا مشکلی را به گردن ارواح شریر می اندازند که باید آنها را بیرون کنند. برخی دیگر هم کاملا دنیای روحانی را، که کتاب مقدس می گوید جنگ ما در واقع با قدرت های روحانی است، نادیده می گیرند. کلید موفقیت در جنگهای روحانی پیدا کردن تعادل کتاب مقدسی است. عیسی مسیح گاهی ارواح شریر را از مردم بیرون می کرد و گاهی آنها را بدون اینکه اشاره ای به ارواح شریر بکند شفا می داد. پولس رسول از مسیحیان می خواهد که با گناه در درون خودشان (رومیان فصل 6) و بر ضد ارواح شریر بجنگند (افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18).

افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 12 می گوید، "در خاتمه از شما می‌خواهم كه از قدرت عظيم خداوند در درون خود، نيرو بگيريد و زورآور شويد! خود را با تمام سلاح‌های خدا مجهز كنيد تا بتوانيد در برابر وسوسه‌ها و نيرنگهای شيطان ايستادگی نماييد. بدانيد كه جنگ ما با انسانها نيست، انسانهايی كه گوشت و خون دارند؛ بلكه ما با موجودات نامرئی می‌جنگيم كه بر دنيای نامرئی حكومت می‌كنند، يعنی بر موجودات شيطانی و فرمانروايان شرور تاريكی. بلی، جنگ ما با اينهاست، با لشكرهايی از ارواح شرور كه در دنيای ارواح زندگی می‌كنند". این قسمت حقایق مهمی را به ما درس می دهد. ما فقط می توانیم در قدرت خداوند قوی باشیم، اسلحه خداست که از ما محافظت می کند، و جنگ ما در نهایت بر ضد نیروهای شریر این دنیاست.

افسسیان فصل 6 آیه های 13 تا 18 درباره اسلحه های روحانی به ما توضیح می دهد. ما باید با کمربند راستی، زره عدالت، مژده صلح، سپر ایمان، کلاه خود نجات، شمشیر روح القدس، و دعا در روح، محکم و پایدار بایستیم. در جنگ روحانی هر یک از این اسلحه ها نمایانگر چه چیزهایی هستند؟ ما باید حقیقت را بشناسیم، به حقیقت ایمان بیاوریم و حقیقت را اعلام کنیم. ما باید در این حقیقت آرام بگیریم که بخاطر قربانی شدن مسیح برای ما، تبرئه شده ایم. ما باید انجیل را اعلام کنیم هر چند که با مخالفت روبرو شویم. ما از ایمانمان بر نمی گردیم، هر چقدر که حملات به ما زیاد باشند. آخرین دفاع ما، اطمینان ما به نجات است، اطمینانی که هیچ نیروی روحانی نمی تواند آنرا از ما بگیرد. سلاح حمله ما کلام خداست، نه عقیده یا احساسات خودمان. ما باید با قدرت و اراده روح القدس دعا کنیم.

عیسی مسیح بهترین مثال در جنگ روحانی مقابله با وسوسه می باشد. مشاهده کنید که عیسی مسیح چگونه در بیابان حمله مستقیم شیطان برای وسوسه کردن او را کنترل کرد (متی فصل 4 آیه های 1 تا 11). هر وسوسه ای را با عبارت "کتاب مقدس می گوید" جواب داده است. کلام خدای زنده، قوی ترین اسلحه بر ضد وسوسه های شیطان است. "كلام تو را در دل خود حفظ می‌كنم و بخاطر می‌سپارم تا مبادا نسبت به تو گناه ورزم!" (مزامیر فصل 119 آیه 11).

یک هشدار در مورد جنگ روحانی لازم است. نام عیسی مسیح یک وِرد و جادو نیست که به زبان آوردن آن، باعث شود تا ارواح شریر از ما دور شوند. هفت پسر «اسکیوا» نمونه ای از کسانی هستند که تَوَهُم قدرتی را دارند که در حقیقت به آنها داده نشده است (اعمال رسولان فصل 19 آیه های 13 تا 16). حتی میکاییل که از فرشتگان نزدیک خداوند است نیز شیطان را با تکیه بر قدرت خودش توبیخ نکرد بلکه گفت: "«خداوند تو را توبيخ فرمايد! »" (یهودا آیه 9). زمانیکه ما حتی حرف زدن با شیطان را آغاز می کنیم در خطر گمراه شدن، مانند حوا، قرار می گیریم (پیدایش فصل 3 آیه های 1 تا 7). تمرکز ما باید بر روی خدا باشد نه ارواح شریر، ما با خداوند صحبت می کنیم، نه با ارواح شریر.

بطور خلاصه، کلید های موفقیت در جنگ روحانی چه هستند؟ اول اینکه بر قدرت خدا تکیه کنیم، نه قدرت خود. خودمان را با اسلحه کامل خدا مسلح کنیم. جذب قدرت کلام خدا شویم (کلام خدا، شمشیر روح است). با پایداری و تقدس دعا کنیم و تنها از خداوند درخواست کنیم. ما محکم می ایستیم (افسسیان فصل 6 آیه های 13 تا 14)؛ فرمانبردار خداوند هستیم و در برابر شیطان مقاومت می کنیم (یعقوب فصل 4 آیه 7) و همه این کارهای را با علم به این حقیقت انجام می دهیم که خداوند حافظ و نگهدارنده ماست. "او نجات دهنده و تنها صخرۀ پناهگاه من است؛ او قلعۀ محافظ من است، پس هرگز شكست نخواهم خورد" (مزامیر فصل 62 آیه 2).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره جنگ روحانی چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries