settings icon
share icon
سوال

چگونه هدایای معنوی خود را بشناسم؟

جواب


فرمول اسرار آمیزی برای تشخیص و شناسایی هدایای معنوی وجود ندارد. روح القدس هدایای معنوی را به صلاح دید خود به ایمانداران می بخشد (اول قرنتیان فصل 12 آیه های 7 تا 11). یکی از مشکلات رایج در بین مسیحیان این است که ممکن است چنان درگیر هدایای معنوی خود بشویم که فقط خداوند را در محدوده هدایای معنوی که فکر می کنیم به ما اعطا شده است، خدمت کنیم. خداوند ما را فراخوانده تا مطیعانه او را در همه زمینه ها خدمت کنیم. او ما را به هر نوع هدیه و یا هدایای معنوی که برای انجام برنامه های او توسط ما مورد نیاز است، مجهز می کند.

شناختن و تشخیص هدایای معنوی ما بوسیله چندین روش امکان پذیر است. تست ها و پرسشنامه هایی که برای تشخیص هدایای معنوی وجود دارند، اگرچه نمی توان به طور کامل به آنها تکیه کرد، اما قطعا می توانند به ما کمک کنند تا بدانیم که هدایای معنوی ما چه چیزهایی می توانند باشند. تایید دیگران نیز می تواند روشی برای تشخیص هدایای معنوی ما باشد. وقتی دیگران خدمت کردن ما را به خداوند می بینند، در اکثر موارد متوجه وجود هدایای معنوی در ما می شوند که ما توجهی به آنها نداریم و یا نمی توانیم آنها را تشخیص دهیم. البته دعا کردن نیز مهم است. تنها روح القدس می داند که دقیقا دارای چه نوع هدایای معنوی می باشیم برای اینکه او خودش آنها را به ما داده است. ما می توانی از خدا درخواست کنیم تا هدایای معنوی ما را به ما نشان دهد تا بهتر بتوانیم برای جلال دادن شکوه و عظمت او از آن هدایا استفاده کنیم.

بله، خدا برخی را فرا خوانده تا معلم باشند، بنابراین هدیه تعلیم دادن را به آنها می دهد. خدا برخی را فراخوانده تا خدمت کنند، بنابراین هدیه کمک کردن را به آنها می دهد. حتی اگر بدانیم که چه هدایای معنوی ای به ما داده شده است اما باز هم ما را از خدمت کردن به خدا در محدوده خارج از هدایای معنوی خویش، معاف نمی کند. آیا دانستن و تشخیص هدایای معنوی مفید و سودمند است؟ البته که هست. آیا تمرکز بیش از اندازه بر روی هدایای معنوی خود که باعث از دست دادن دیگر فرصتها برای خدمت کردن به خداوند می شوند، اشتباه است؟ بله. اگر فراخوانده شده باشیم تا خداوند برای انجام کاری از ما استفاده نماید، او خودش ما را به هدایای معنوی ای که برای انجام آن کار یا کارها لازم داریم، مجهز می کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه هدایای معنوی خود را بشناسم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries