settings icon
share icon
سوال

در برابر حملات روحانی چه کاری باید انجام دهم؟

جواب


زمانی که احساس می کنیم مورد حمله روحانی قرار گرفته ایم، ابتدا باید نهایت تلاش خود را به کار ببندیم تا ببینیم آیا این حمله روحانی از طرف نیروهای شیطانی است و یا فقط اثرات زندگی در دنیای گناه آلود و نفرین شده می باشد. برخی از مردم، هر نوع گناه، کشمکش یا مشکلی را به گردن ارواح پلید می اندازند و معتقدند که باید از وجود آنها اخراج شوند. پولس به مسیحیان می گوید باید به جنگ گناه و (رومیان فصل 6) و پلیدی در زندگی خود بروند (افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18). فرقی نمی کند که آیا مورد حمله روحانی نیروهای شیطانی قرار گرفته اید یا در حال جنگ با پلیدی درون خود و دنیا هستید؛ در هر صورت، برنامه جنگی برای هر دوی آنها یکسان است.

نکته اصلی برنامه جنگی در افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18 عنوان شده است. پولس با این گفته آغاز می کند که ما باید به قدرت مسیح تکیه کنیم نه خودمان، چراکه قدرت ما توانایی نبرد با شیطان و نیروهای او را ندارد. سپس ما را ترغیب می کند تا به اسلحه روحانی مجهز شویم، این تنها راه مقابله با حملات روحانی است. ما با تکیه بر نیرو و قدرت خود، هیچ شانسی برای شکست نیروهای شیطانی نداریم. فقط سلاح خداوند ما را برای جنگ در حملات روحانی مجهز می کند. ما فقط با قدرت خداوند قوی هستیم، اسلحه الهی از ما محافظت می کند. این نبرد، جنگ با نیروهای شیطانی در این دنیا است.

افسسیان فصل 6 آیه های 13 تا 18 درباره سلاح روحانی ای صحبت می کند که خداوند به ما داده است، خبر خوب این است که این تجهیزات به همه کسانی که به عیسی مسیح ایمان آورده اند، داده شده است: «از يک‌يک سلاحهای خدا به هنگام حمله دشمنتان، شيطان، استفاده كنيد، تا بتوانيد حمله‌های او را دفع نماييد و در آخر، بر پايهای خود محكم بايستيد. اما برای اين منظور، «كمربند محكم راستی» را به كمر ببنديد و «زرهٔ عدالت خدا» را در بر نماييد .«كفش انجيل آرامش‌بخش» را به پا كنيد تا به همه جا رفته، پيغام انجيل را به همه اعلام نماييد . «سپر ايمان» را نيز برداريد تا در مقابل تيرهای آتشين شيطان محفوظ بمانيد. «كلاهخود نجات» را بر سر بگذاريد و «شمشير روح» را كه همان كلام خداست، به دست گيريد. هميشه دعا كنيد! در دعا از خدا آن چيزهايی را بخواهيد كه مطابق خواست روح‌القدس است. مسايل و نيازهای خود را به او بگوييد، و برای همهٔ ايمانداران با اشتياق زياد و جديت دعا كنيد.» کاربرد این سلاح ها در نبرد روحانی چیست؟ با دروغ های شیطان بجنگیم و حقیقت را به همه اعلام کنیم. ما با فداکاری مسیح، بی گناه خوانده شده ایم و این حقیقت باعث آسودگی خاطر ما است. بنابراین باید پیام انجیل را اعلام کنیم و به هیچ میزانی از مقاومت و مخالفت در برابر آن اهمیتی ندهیم. حتی در برابر شدیدترین حملات نباید در ایمان خود متزلزل شویم. نقطه اوج دفاعی ما «ضمانت نجات» است، یعنی این تضمین را داریم که هیچ نیروی پلیدی نمی تواند نجات را از ما بگیرد. اسلحه تهاجمی ما احساسات و نظرات شخصی ما نیستند، بلکه کلام خدا تنها اسلحه تهاجمی ما می باشد. در نهایت، باید عیسی مسیح را سرمشق خود قرار دهیم و بدانیم که در برخی از نبردهای روحانی فقط از طریق دعا پیروز خواهیم شد.

در دفع حملات روحانی، عیسی مسیح باید بهترین سرمش ما باشد. می بینیم که او چگونه در برابر حملات شیطان در بیابان مقاومت کرد (متی فصل 4 آیه های 1 تا 11). پاسخ او در برابر همه وسوسه ها با نقل قولی از کتاب مقدس «گفته شده است» آغاز می شود. عیسی مسیح می دانست که کلام خدای زنده، قدرتمندترین اسلحه در برابر وسوسه های شیطان است. اگر عیسی مسیح از کلام خدا برای مقابله با شیطان استفاده کرد، پس ما هم باید همین کار را بکنیم.

بهترین مثال برای احتیاط در نبردهای روحانی، داستان هفت پسر اسکیوا، کاهن یهودی، است که سعی کردند ارواح پلید را در نام عیسی مسیح از بدن تسخیرشدگان اخراج کنند. روح پلید این پاسخ را داد، « اما وقتی اين را روی يک ديوانه امتحان كردند، روح ناپاک جواب داده، گفت: «من عيسی را می‌شناسم، پولس را هم می‌شناسم، ولی شما ديگر كيستيد؟» سپس، ديوانه به آنان حمله كرد و آنان را چنان زد كه برهنه و خون‌آلود از خانه فرار كردند!» (اعمال رسولان فصل 19 آیه های 15 تا 16). هفت پسر اسکیوا از نام عیسی مسیح استفاده می کردند، اما چون رابطه ای با مسیح نداشتند، کلمات آنها قدرتی نداشت. آنها به عیسی مسیح به عنوان سرورشان تکیه نکردند، و از کلام خدا در میدان نبرد روحانی استفاده نکردند. در نتیجه پاسخ تحقیرآمیزی گرفتند. مثال آنها باید سرمشقی برای ما باشد، تا بر اساس دستورات کتاب مقدس به نبردهای روحانی برویم.

English



بازگشت به خانۀ فارسی

در برابر حملات روحانی چه کاری باید انجام دهم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries