settings icon
share icon
سوال

ارواح زندانی چه کسانی هستند؟

جواب


به ارواح زندانی در متنی اشاره شده است که رویداد بین مرگ و رستاخیز مسیح را بازگو می کند. «مسيح نيز زحمت ديد. او خود از هر گناهی مبرّا بود، اما يک بار جان خود را در راه ما گناهكاران فدا كرد تا ما را به حضور خدا بياورد. زمانی كه بدن مسيح در قبر گذاشته شد، روح او زنده ماند؛ و اين روح او بود كه نزد ارواح محبوس رفت و پيروزی خود را به آنان بشارت داد، يعنی به روح كسانی كه در قديم، در زمان نوح، از خدا نافرمانی كرده بودند، گرچه خدا وقتی كه نوح مشغول ساختن كشتی بود، صبورانه منتظر توبهٔ ايشان بود. با اين حال، فقط هشت نفر از آن طوفان وحشتناک نجات پيدا كردند و غرق نشدند» (اول پطرس فصل 3 آیه های 18 تا 20). برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مقاله ما درباره «مسیح سه روز بین مرگ و رستاخیز کجا بود؟» را بخوانید.

ما سه چیز را درباره ارواح ذکر شده در اول پطرس فصل 3 آیه 19 می دانیم. آنها غیرجسمانی بودند، زندانی بودند و قبل از طوفان نوح مرتکب گناه شده بودند. این آیه همچنین می گوید که عیسی مسیح به محل زندانی شدن آنها رفت و پیروزی خود را اعلام کرد. این ارواح که به موضوع مورد بحث سالیان درازی تبدیل شده است، چه کسانی هستند.

ما این دیدگاه را در نظر می گیریم که ارواح زندانی فرشتگان رانده شده (ارواح پلید) می باشند. ارواح زندانی نمی توانند فرشتگان مقدس باشند، چون آنها گناهی مرتکب نشده اند و زندانی نیستند. بر اساس مثال هایی که عهد جدید از فعالیت های ارواح پلید بر روی زمین عنوان کرده است، می دانیم که همه ارواح پلید زندانی نیستند. بنابراین، ارواح زندانی باید گروهی منتخب از ارواح پلید باشند که برعکس همکاران خود زندانی هستند.

دلیل زندانی شده برخی از ارواح پلید چیست؟ یهودا فصل 1 آیه 6 سرنخ مهمی به ما می دهد: « خدا فرشتگانی را كه زمانی پاک و مقدس بودند، ولی خود را به گناه آلوده ساختند، در تاريكی مطلق محبوس فرموده تا روز داوری فرا برسد». برخی از ارواح پلید گناه بزرگی انجام داده اند، یهودا فصل 1 آیه 6 جزئیات را به ما نمی گوید، اما گناه آن ارواح پلید به اینکه چگونه خود را گناه آلود کرده و موقعیتشان را از دست داده اند مربوط می شود. مکاشفه فصل 9 آیه های 1 تا 15 و دوم پطرس فصل 2 آیه 4 نیز درباره گروهی از فرشتگان پلید صحبت می کند که در حال حاضر زندانی هستند.

گناهی که ارواح اسیر مرتکب شده اند می تواند به موضوع پیدایش فصل 6 آیه های 1 تا 4 مربوط باشد که می گوید «پسران خدا» با «دختران انسان» وصلت کردند و نژادی غول پیکر به نام نفیلیم ها از آنها به وجود آمد. اگر «پسران خدا» همان فرشتگان رانده شده بودند، بنابراین گناهی که در پیدایش فصل 6 مرتکب شده است می تواند ترک جایگاه خود قبل از طوفان نوح باشد – این توضیح با آنچه در اول پطرس فصل 3 آیه 19 گفته شده همخوانی دارد. یا می تواند این باشد که ارواح پلیدی که با زنان انسان ازدواج کردند، زندانی شدند تا از تکرار گناه و یا تشویق دیگر ارواح پلید به انجام این کار جلوگیری شود.

بر اساس اول پطرس فصل 3 آیه 19، عیسی مسیح خبر پیروزی خود را به آن ارواح زندانی اعلام کرد. کلمه یونانی ترجمه شده به «اعلام کرد» یا «بشارت داد» به این معنی است که به آنها خبر داد، آنها را مطلع کرد. اگر ارواح زندانی همان ارواح پلید باشند، پس پطرس این را می گوید که عیسی مسیح به آن چاه عمیق (هاویه) رفته و پیام پیروزی خود را به فرشتگان رانده شده محبوس در آن رسانده است. آنها باختند و او پیروز شد. صلیب بر همه پلیدی ها غلبه کرد (نگاه کنید به کولسیان فصل 2 آیه 15).

نظریه دیگری در رابطه با هویت ارواح پلید زندانی این است که آنها ارواح انسان هایی هستند که در طوفان نوح جان خود را از دست دادند. چون عیسی مسیح به آنها بشارت داد، پس دو تفسیر وجود دارد: 1) عیسی مسیح به صورت استعاری در زمان طوفان نوح به آنها درحالی که هنوز زنده بودند بشارت داد. 2) عیسی مسیح واقعا در زمان بین مرگ و رستاخیزش به آنها بشارت داد. بر اساس هر دو تفسیر، آنها به این دلیل ارواح زندانی نامیده می شوند که در زمان نگارش کتاب پطرس دیگر زنده نبودند و در دنیای مردگان به سر می بردند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ارواح زندانی چه کسانی هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries