settings icon
share icon
سوال

توصیه خداوند به مادران مجرد چیست؟

جواب


کتاب مقدس مستقیما به مادران مجرد اشاره ای نمی کند، اما مثال های زیادی از توجه خدا به زنان، مادران، بیوه زنان و فرزندان آنها آورده است. در این مثال ها مهربانی و لطف خداوند برای همه زنان مجرد یا متاهل، بیوه یا طلاق گرفته وجود دارد. خداوند شناخت کامل و بسیار درونی از همه انسان ها دارد و بر شرایط یک زن نیز آگاهی کامل دارد. کتاب مقدس در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج هشدار می دهد و می گوید که این رابطه گناه آلود و خطرناک است و باعث بروز مشکلات بسیار زیادی خواهد شد، یکی از این مشکلات می تواند این باشد که زن مجبور شود فرزندش را به تنهایی بزرگ کند که بدون شک کار بسیار سختی است. و اگر گناه خود آن زن باعث شده که یک مادر مجرد شود، لطف خداوند همچنان برای کمک به او در دسترس است. و نکته بهتر این است که خداوند در صورت ایمان به عیسی مسیح گناهان او را می بخشد و راحتی و بهشت ابدی را برای آن مادر، فرزند و حتی آن پدری که خانواده خود را ترک کرده فراهم می کند.

اما در اکثر مواقع، یک زن بدون هیچ گناه و تقصیری به یک مادر مجرد تبدیل می شود. متاسفانه، زنان اغلب قربانیان بی گناه جنگ و تروریسم در دنیای امروزی هستند. شوهران به جنگ می روند و جان خود را در راه دفاع از میهن فدا می کنند. اگر به این دلیل یک زن به یک مادر مجرد تبدیل شود، خداوند قطعا او را کمک می کند و امکان آسایش او و فرزندانش را فراهم خواهد کرد.

خداوند برای خانواده اهمیت زیادی قائل است. اما بیشتر توجه و نگرانی خداوند، صرف نظر از شرایط خانواده آن زن، این است که از گناهان توبه کند و با خداوند رابطه دوستانه برقرار کند. خدا می خواهد ما او را بشناسیم، این شناخت هم باعث شادی و آرامش ما و هم باعث جلال او می شود. ما بر روی جزئیات زندگی خود تمرکز می کنیم، و نگران این هستیم که دیگران چه فکری درباره ما می کنند، آیا کلیسا ما را قبول می کند یا اینکه کار ما همه چیز را به طور کامل نابود کرده است. خداوند به ما می گوید که بار همه نگرانی ها و مشکلات را بر روی دوش او قرار دهیم، ما برای او مهم هستیم (اول پطرس فصل 5 آیه 7). او می خواهد تا بار سنگین مشکلات را از روی دوش ما بردارد، گناهان ما را ببخشد و فراموش کند و به ما کمک کند تا به زندگی ادامه دهیم. او فقط از ما می خواهد که او را بشناسیم و به او اعتماد کنیم. اکثر مادران مجرد زنان بسیار مسئولیت پذیری هستند، مطرح نکردن این نگرانی ها و مسئولیت ها کار بسیار سختی است و بار سنگین تری بر روی دوش آن مادر قرار می دهد. تمرکز بر روی این شرایط ممکن است باعث شود تا مادر مجرد احساس گناه کند اما خداوند از ما می خواهد هر روز زمانی را برای تمرکز بر روی او اختصاص دهیم و باقی روز را به او اعتماد کنیم، چراکه او نیازهای معنوی و جسمانی ما را تامین خواهد کرد.

اختصاص دادن زمانی در شبانه روز به خواندن کتاب مقدس و دعا از نظر یک مادر مجرد چگونه می تواند امکان داشته باشد. او ممکن است بگوید، «من وقت آن را ندارم برای اینکه مدام در حال کار، بچه داری و خانه داری هستم». اما اگر بتواند حتی نیم ساعت زمان آزاد پیدا کند، بچه خواب باشد و یا کسی از او مراقبت کند و یا حتی اگر شستن ظرف ها را به زمان دیگری موکول کند، می تواند زمانی را برای خواندن کتاب مقدس و صحبت کردن با خدا و گوش دادن به او اختصاص دهد، اگر این کار را بکند نیرو و قدرت شگفت انگیز حضور خداوند تا پایان روز به او کمک خواهد کرد. حفظ کردن برخی از آیه ها نیز می تواند عشق و حمایت خداوند را همواره به او یادآوری کند. «خداوند با من است، پس نخواهم ترسيد. انسان چه می‌تواند به من بكند؟» (مزامیر فصل 118 آیه 6). «هر چه خدا از من بخواهد، با كمک مسيح می‌توانم انجام دهم، زيرا مسيح قدرت انجام آن را به من می‌بخشد» (فیلیپیان فصل 4 آیه 13).

بنابراین، توصیه خداوند به مادران مجرد چیست؟ همان چیزی که به همه می گوید. توبه از گناهان، ایمان به عیسی مسیح برای بخشش، سخن گفتن با خدا از طریق دعا، گوش دادن به خدا از طریق کتاب مقدس، تکیه به خدا در آزمایش های زندگی، و اینکه امید خود را بر روی برنامه او یعنی زندگی ابدی قرار دهیم. «كتاب آسمانی نيز در اين مورد می‌فرمايد كه خدا برای دوستداران خود، چيزهايی تدارک ديده است كه هيچ انسانی هرگز نديده، نشنيده و به فكرش نيز خطور نكرده است» (اول قرنتیان فصل 2 آیه 9).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

توصیه خداوند به مادران مجرد چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries