settings icon
share icon
سوال

نشانه های فرا رسیدن آخر زمان چیست؟

جواب


متی فصل 24 آیه های 5 تا 8 به ما نشانه های مهمی می دهد تا بتوانیم نزدیک شدن زمانهای آخر را تشخیص دهیم: "چون بسياری آمده، خواهند گفت كه مسيح هستند و عدۀ زيادی را گمراه خواهند كرد. از دور و نزديک خبر جنگها به گوشتان خواهد رسيد. اما پريشان نشويد زيرا جنگها اتفاق خواهند افتاد اما آخر دنيا در آن زمان نيست قومها و ممالک جهان با يكديگر به ستيز برخواهند خاست. در جايهای مختلف، قحطی و زمين لرزه روی خواهد داد. ولی اينها پيش درآمد بلاهای بعدی است". زیاد شدن مسیح های دروغین، زیاد شدن جنگها، مرض ها و بلاهای آسمانی-اینها نشانه های زمانهای آخر است. در این قسمت، با وجودیکه به ما هشدار داده شده است، اما نباید فریب بخوریم، چون این وقایع تازه شروع درد است و انتها هنوز نیامده است.

بعضی از مفسرین به هر زمین لرزه، هر شورش سیاسی، و هر حمله ای به اسراییل بعنوان علامت اینکه زمانهای آخر بزودی اتفاق می افتد، اشاره می کنند. در حالیکه ممکن است این وقایع نزدیک شدن آخر زمان را نشان بدهند، اما دلیل این نیست که الزاما زمانهای آخر فرا رسیده است. پولس رسول هشدار می دهد که علامت زمانهای آخر افزایش تعالیم غلط است. " اما روح‌القدس صريحاً می‌فرمايد كه در زمانهای آخر، برخی در كليسا از پيروی مسيح رويگردان شده، بدنبال معلمينی خواهند رفت كه از شيطان الهام می‌گيرند " (اول تیموتائوس فصل 4 آیه 1). روزهای آخر بعنوان "زمان خطرناک" توصیف شده، چون بطور روز افزون انسانها شخصیت شریر بخود می گیرند و بر ضد حقیقت می شوند (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 1 تا 9؛ دوم تسالونیکیان فصل 2 آیه 3).

نشانه های دیگر بازسازی هیکل (معبد) یهودیان در اورشلیم، دشمنی روزافزون بر علیه اسرائیل، و گرایش و پیشروی به طرف حکومت جهانی است. علامت خیلی واضح زمانهای آخر جمع شدن قوم اسراییل بعنوان یک ملت است. در سال 1948 میلادی اسرائیل برای اولین بار بعد از سال 70 میلادی به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. خدا به ابراهیم وعده داد که نسل او کنعان را به "مالکیت ابدی" خواهد داشت (پیدایش فصل 17 آیه 8)، و حزقیال احیای جسمانی و روحانی اسراییل را پیشگویی کرد (حزقیال فصل 37). با توجه به پیشگویی ها در مورد آخر زمان، اسراییل در سرزمین خودش بعنوان یک ملت شناخته شود چراکه اسراییل در فرجام شناسی (علم مطالعه سرنوشت نهایی بشر) نقش بسیار مهمی دارد (دانیال فصل 10 آیه 14، فصل 11 آیه 41؛ مکاشفه فصل 11 آیه 8).

با شناخت این نشانه های، می توانیم در مورد انتظارمان از زمانهای آخر حکمت و تشخیص بیشتری داشته باشیم. ما نباید هر واقعه ای را به عنوان علامت زمانهای آخر تلقی کنیم. خدا به ما اطلاعات کافی داده است تا آماده باشیم و این آماده باش بودن همان چیزی است که خدا از ما می خواهد و ما با صدای بلند این آواز را می خوانیم: "آمين! ای عيسای خداوند، بيا!" (مکاشفه فصل 22 آیه 20).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

نشانه های فرا رسیدن آخر زمان چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries