settings icon
share icon
سوال

آیا کفن تورین واقعی است؟

جواب


کفن تورین یک تکه پارچه کتان است که برخی معتقدند پارچه ای بود که بدن عیسی مسیح پس از مصلوب شدن در آن قرار گرفت. هر چهار انجیل می گویند که بدن عیسی مسیح درون پارچه پیچیده شد (متی فصل 27 آیه 59، فصل 15 آیه 46، لوقا فصل 23 آیه 53، یوحنا فصل 19 آیه 40). کفن تورین در قرن چهاردهم کشف و یا علنی شد. کفن تورین در شهر تورین ایتالیا نگهداری می شود و به همین دلیل این نام را گرفته است.

تصاویر و عکس های کفن تورین را می توانید در سایت www.shroud.com/examine.htm ملاحظه کنید. تصویر مردی بر روی کفن تورین نقش بسته که مصلوب شده است.علامت هایی در دست ها و پاها وجود دارند که مطابق با زخمهای ناشی از مصلوب شدن است. همچنین نشانه زخم هایی دور سر و پشت و پاها، همانطور که در شکنجه عیسی مسیح توضیح داده شده، وجود دارند.

آیا کفن تورین واقعا همان پارچه ای است که بدن عیسی مسیح در آن پیچیده شد؟ بحث های زیادی درباره اعتبار کفن تورین وجود دارد. برخی کاملا معتقدند این همان پارچه ای است که بدن مسیح در آن قرار گرفت. برخی دیگر معتقدند که آن یک کار هنری و یا تقلبی است. بعضی از آزمایش های قدمت شناسی عمر این کفن را به قرن دهم و بعد از آن نسبت می دهند. برخی دیگر از آزمایش ها هاگ ها و گرده هایی پیدا کرده اند که در زمان اسرائیل قرن اولی رایج بوده اند. اما هیچ نوع تاریخ قطعی برای آن مشخص نشده است.

کتاب مقدس سندی برای وجود چنین کفنی ارائه نداده است و به همین دلیل اعتبار کفن تورین زیر سوال می رود. همانطوری که اشاره شد کتاب مقدس از پارچه کتانی صحبت می کند که بدن عیسی مسیح بعد از مصلوب شدن در آن قرار گرفت. این پارچه احتملا برای انتقال بدن عیسی مسیح به مقبره یوسف نیز استفاده شده است. آمادگی های شتابزده ای در مقبره برای کفن و دفن صورت گرفته که می تواند شامل شستن بدن و پیچاندن دوباره آن نیز بوده باشد. لوقا فصل 24 آیه 12 به تکه های پارچه کتان اشاره می کند. این شکل جمع (تکه های پارچه) دو مرتبه در یوحنا فصل 20 آیه های 5 تا 6 تکرار شده است. یوحنا فصل 20 آیه 7 می گوید پارچه ای بر سر و صورت عیسی پیچیده شده بود. این توصیف تکه پارچه های کتان – تکه های پارچه به جای یک پارچه یک تکه استفاده شده و همچنین پارچه جداگانه ای برای پوشاندن سر به کار رفته است — به نظر می رسد نظریه کفن تورین به عنوان کفن عیسی مسیح را نفی می کند.

پس کفن تورین چیست؟ ممکن است کفن مرد مصلوب شده ای باشد، اما بعید به نظر می رسد که به مرگ عیسی مسیح ربطی داشته باشد. حتی اگر کفن تورین همان پارچه ای باشد که عیسی مسیح در آن قرار داده شده بود، باز هم نباید پرستش شود. به دلیل هویت مشکوک کفن تورین، نمی توان از آن به عنوان سندی برای اثبات رستاخیز مسیح استفاده کرد. ایمان ما بر پایه کفن تورین نیست، بلکه بر اساس کلام نوشته شده خداوند است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا کفن تورین واقعی است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries