settings icon
share icon
سوال

چگونه شهادت ایمانی خودم را با دیگران به اشتراک بگذارم؟

جواب


شهادت تاثیرگذار چیزی است که هم نشان دهنده تجربه شخصی شما از مسیحیت و هم اعلام پیام انجیل عیسی مسیح است تا بتوانیم اطلاعات لازم درباره فرایند نجات را در اختیار دیگری بگذاریم.

1. با نوشتن جزئیات ایمان آوردن و نجات خودتان شروع کنید. پاسخ این پرسش ها به شما کمک خواهند کرد: چه کسی با من درباره مسیح صحبت کرد؟ چه اتفاقی باعث شد تا من به عیسی مسیح ایمان بیاورم؟ چه زمانی ایمان آوردم؟ زمانی که ایمان آوردم کجا بودم؟ ایمان به مسیح چه برکاتی برای من داشته است؟

2. پاسخ این پرسش ها را به شکل داستانی بنویسید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد دقیق باشید. سعی کنید شهادت خودتان را طوری بنویسید که بازگو کردن آن بیشتر از سه دقیق طول نکشد و در عین حال تاثیرگذار باشد.

3. مطمئن شوید که از آیه های کتاب مقدس در شهادت خود استفاده می کنید. به یاد داشته باشید که کتاب مقدس قدرت، حاکمیت و تاثیرگذاری دارد، برای اینکه کلام خداست. به عنوان مثال، شهادت شما باید شامل این موضوع باشد که شما می دانید گناه شما را از خدا جدا کرده بود (رومیان فصل 3 آیه 23)، و می دانید که اگر نجات را دریافت نمی کردید، برای همیشه و تا ابد از خدا جدا می افتادید (رومیان فصل 6 آیه 23)، می دانید که خداوند تنها پسرش را فرستاد تا جان خود را برای بخشش گناهان ما فدا کند (رومیان فصل 5 آیه 8)، و در نهایت می دانید که با ایمان به عیسی مسیح و فداکاری او بود که نجات پیدا کردید (اعمال رسولان فصل 16 آیه 31).

به عنوان مثال، مطلب زیر شهادت من از ایمان آوردن به مسیح است.

وقتی کودک و نوجوان بودم سه یا چهار مرتبه با کشیش درباره امکان رفتن به بهشت پس از مرگ صحبت کردم، اما تا اواسط دهه بیست زندگی ام، از انجیل عیسی مسیح درک واقعی نداشتم. خواندن کتاب مقدس را شروع کردم، به چند برنامه آموزشی معتبر کتاب مقدس گوش دادم، و چیزی را که شنیده بودم با همکاران مسیحی ام در میان گذاشتم. به این وسیله متوجه شدم که من به وسیله گناه از خدا جدا شده ام و مجازات من این بود که برای همیشه از خدا جدا بمانم. این حقیقت را رومیان فصل 3 آیه 23 بازگو می کند، « زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است. » و رومیان فصل 6 آیه 23 که می گوید، «زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است.» سپس من هم به این نتیجه رسیدم که خداوند به اندازه ای من را دوست دارد که فرزندش عیسی مسیح را فرستاد تا برای گناهان ما جان خود را فدا کند و من بخشیده شوم (رومیان فصل 5 آیه 8، یوحنا فصل 3 آیه 16).

در نهایت، به این نتیجه رسیدم که به هیچ شکلی نمی توانم شایستگی ورود به بهشت را به دست آورم. رومیان فصل 3 آیه 10 می گوید، هیچکس نیکوکار نیست و افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 10 می گوید نجات هدیه رایگان خداوند است و چیزی نیست که ما آن را به دست بیاوریم، بلکه از طریق ایمان به فداکاری عیسی مسیح برای پرداخت کفاره گناهان من، مرگ و رستاخیز اوست که از روی لطف خدا نجات پیدا می کنیم. وقتی این حقایق کتاب مقدسی را درک کردم، به این اطمینان رسیدم که نجات را هرگز از دست نخواهم داد، چون چیزی نیست که آن را به دست آورده باشم بلکه هدیه ای از طرف خداوند است.

با دانستن این حقیقت که بخشیده شده ام و خداوند پشتیبان من است و بهترین ها را برای من می خواهد به آسودگی خاطر بسیار زیادی رسیدم. از زمانی که زندگی مسیحی خود را شروع کرده ام، او به وسیله قدرت روح القدس، من را از طریق کلامش و حضورش پاکسازی می کند. این بخشش و ضمانتی که من از خدا دریافت کردم را شما هم می توانید داشته باشید، به شرطی اینکه به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان بیاورید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه شهادت ایمانی خودم را با دیگران به اشتراک بگذارم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries