settings icon
share icon
سوال

چرا مردان بیشتر از زنان دچار وسوسه جنسی می شوند؟

جواب


گرچه زنان نیز از وسوسه های جنسی در امان نیستند، اما به طور کلی مردان چالش بسیار بیشتری با وسوسه جنسی دارند. مردان بسیار بیشتر از زنان مرکتب زنا می شوند. مردان، در روابط قبل از ازدواج، بیشتر از زنان از طرف مقابل خود رابطه جنسی می خواهند.

چرا اینطور است؟ چرا مردان بیشتر از زنان با وسوسه های جنسی دست و پنجه نرم می کنند؟ کتاب مقدس به دنبال پاسخ این «چرا» نیست بلکه خیلی مستقیم و بی پرده، انحراف جنسی را گناه می داند (اعمال رسولان فصل 15 آیه 20؛ اول قرنتیان فصل 5 آیه 1، فصل 6 آیه 13 و 18، فصل 10 آیه 8؛ دوم قرنتیان فصل 12 آیه 21؛ غلاطیان فصل 5 آیه 19؛ افسسیان فصل 5 آیه 3؛ کولسیان فصل 3 آیه 5؛ اول تسالونیکیان فصل 4 آیه 3؛ یهودا 7). این حقیقت که غلبه بر وسوسه جنسی برای مردان بسیار مشکل تر است را نمی توان به عنوان عذر و بهانه در دست گرفت. «مهار آن بسیار سخت است» دلیلی نیست که خدا آن را از یک مرد و یا یک زن بپذیرد. باز هم تاکید می کنیم، انحراف جنسی همیشه گناه است. بنابراین باید به وسوسه جنسی (اول قرنتیان فصل 6 آیه 18)، بدون توجه به شدت وسوسه جنسی و جنسیت کسی که با آن روبرو می شود، غلبه کرد.

کتاب مقدس مشخصا دلیل وسوسه جنسی بیشتر مرد نسبت به زن را عنوان نکرده است، بنابراین باید این مسئله را از دید بیولوژی / فیزیولوژی بررسی کنیم. از نظر فیزیولوژیکی، مردان میل جنسی قوی تری نسبت به زنان دارند. مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی فکر می کنند و رابطه جنسی بیشتری نسبت به زنان می خواهند. مخصوصا اگر یک مرد برای مدتی رابطه جنسی نداشته، تمایل بیشتری برای تغییراتی دارد که رابطه جنسی در بدن او ایجاد می کند. بنابراین مردان با دیدن، بسیار راحت تر از زنان تحریک می شوند (به همین دلیل مردان بیشتر در معرض پورنوگرافی قرار دارند). میل جنسی مردان با دیدن یک زن جذاب به سادگی بیدار می شود. اگر افکار جنسی سریعا رها نشوند (با کمک خداوند)، به رود خروشانی از وسوسه تبدیل می شود و مقاومت در برابر آن را مشکل می کند.

باز هم تکرار می کنیم که میل جنسی مرد تنها یک واقعیت علمی است نه بهانه. اگر یک مرد خودش را به وسوسه جنسی واگذار کند، تنها کسی که باید سرزش شود خود اوست. اول قرنتیان فصل 10 آیه 13 می گوید، «اما اين را به یاد داشته باشيد كه وسوسه‌هايی كه به سراغ شما می‌آيند، از وسوسه‌هايی كه ديگران دچار آنند، دشوارتر نمی‌باشد. هيچ وسوسه‌ای نيست كه نتوان در مقابل آن ايستادگی كرد. پس در برابر آنها مقاومت كنيد و اطمينان داشته باشيد كه خدا نخواهد گذارد كه بيش از حد توانايی خود وسوسه شويد؛ و به شما قدرت خواهد بخشيد تا بتوانيد در برابر آن تاب بياوريد. اين وعدهٔ خداست و به آن عمل نيز خواهد كرد. او به شما نشان خواهد داد كه چگونه از وسوسه‌ها بگريزيد و در دام آنها نيفتيد.» اگر از این «راه فرار الهی» بهره نبریم، دیگر نمی توانیم بهانه ای بیاوریم. وسوسه جنسی می تواند بسیار نیرومند باشد و گناه جنسی یک از نابود کننده ترین گناهان است (اول قرنتیان فصل 6 آیه 18). اما با کمک خدا می توانیم (مرد یا زن) بر وسوسه جنسی غلبه کنیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا مردان بیشتر از زنان دچار وسوسه جنسی می شوند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries